Holandia: pobili Polaków na campingu Fort Oranje. Dwóch napastników w areszcie

W Holandii kilku napastników pobiło dwóch Polaków. Mieli gaz, kije i pałkę teleskopową. Dwóch najbardziej agresywnych trafiło do aresztu. - Gdyby moi klienci się nie bronili, mogliby umrzeć - mówi prawnik poszkodowanych.

Na campingu Fort Oranje w południowo-zachodniej Holandii 26 czerwca kilku napastników pobiło dwóch Polaków.

Holandia: napastnicy, którzy zaatakowali Polaków, trafili do aresztu

Na nagraniach z monitoringu widać, jak mężczyźni są wyciągani z samochodu, a następnie zaatakowani gazem, kijami i pałką teleskopową.

Samochód moich klientów został zatrzymany przez atakujących, otworzyli im drzwi i bagażnik. Gdy wyszli z samochodu, zaatakowało ich przynajmniej pięć osób. Na pewno czekali na nich. Gdyby moi klienci się nie bronili, mogliby umrzeć

- powiedział we wtorek w sądzie Gerard Dorsman, adwokat poszkodowanych Polaków, cytowany przez portal bndestem.nl.

Jeden z poszkodowanych mężczyzn ma złamaną kość strzałkową. Powodem ataku najprawdopodobniej była kłótnia między stronami.

Decyzją sądu w dwóch najbardziej agresywnych napastników: bracia w wieku 33 i 34 lat, do wydania wyroku pozostaną w areszcie. Wyrok ma zostać ogłoszony 14 sierpnia.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (137)
Holandia: pobili Polaków na campingu Fort Oranje. Dwóch napastników w areszcie
Zaloguj się
 • schneckenkorn

  Oceniono 65 razy 23

  A to Polacy pobili Polaków? Bo raczej nie Holendrzy. Tylko rodacy za granicą są dla siebie wilkiem.

 • alfred_hugecock

  Oceniono 23 razy 15

  Fort Oranje to trailer park - siedlisko holenderskich "white trash", roboli ze wschodu i kryminalistów świeżo puszczonych z więźnia. W zeszłym roku teren przejęły lokalne władze i eksmitują ten element. Wcale bym się nie zdziwił gdyby napastnikami również byli Polacy.

 • dublet

  Oceniono 40 razy 12

  Holendrzy też są przeciw imigrantom, którzy ubogacają ich kulturowo. Ci polscy imigranci to pewnie jeden inżynier a drugi lekarz? I pewnie zarazki i choroby roznosili.

 • Darius R

  Oceniono 48 razy 10

  Zasłużyli sobie. Mieszkałem tam, gdy to był jeszcze bardzo zadbany ośrodek i zaczęli się sprowadzać janósze i robić syf.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 97 razy 7

  "Ubogacają kulturowo" turystów.
  Gdyby w Polsce pobito w gangsterskim stylu turystów to Czerska dostałaby orgazmu na punkcie faszyzmu.
  Jednak "tęczowych" krajów się nie rusza. Tam nawet jak gwałcą nastoletnie dzieci to jest to zgodne z "tęczowymi" zasadami "ubogacenia kulturowego".

 • amsti

  Oceniono 6 razy 6

  Drogi redaktorze WBG. Wg portalu, który Pan cytuje:
  "Op videobeelden in de rechtszaal is te zien dat zich op 26 juni 2016 op Fort Oranje welhaast een volksgericht afspeelde. Een groep mannen, bewapend met stokken, belaagt twee Polen die in hun auto van de Zundertse camping willen wegrijden."

  Znaczy się to zdarzenie miało miejsce, ale dwa lata temu.

 • pandada

  Oceniono 5 razy 5

  Fort Oranje został zamknięty, gdyż było tam sporo kryminalnych incydentów. Mieszkali głównie Polacy i Rumuni. Stał się przysłowiowym trudnym miejscem, do którego porównuje się inne parki pracownicze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX