Urodziła w WC, dziecko wyrzuciła do kosza. Aresztowana pod zarzutem usiłowania zabójstwa

W zeszłą środę 36-letnia Ukrainka Nadia K. urodziła dziecko w zakładach przetwórstwa owoców i warzyw w Milejowie, gdzie pracowała. Prokuratura postawiła jej zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd aresztował na trzy miesiące.

Sąd w Lublinie podjął decyzję o aresztowaniu 36-letniej Ukrainki Nadii K., która tydzień temu urodziła dziecko w toalecie w zakładach przetwórstwa owoców i warzyw w Milejowie, gdzie pracowała. Następnie kobieta wrzuciła noworodka do plastikowego pojemnika.

Lubelskie: Ukrainka aresztowana pod zarzutem usiłowania zabójstwa noworodka

Wcześniej prokuratura postawiła 36-latce zarzut usiłowania zabójstwa. Za usiłowanie zabójstwa kobiecie grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Z kobietą przeprowadzone zostały czynności procesowe, postawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa, a następnie wystąpiono z wnioskiem do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód o tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy

- powiedział w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” prokurator Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

25 lipca Nadia K. odeszła od taśmy produkcyjnej zakładu w Milejowie i poszła do toalety. Długa nieobecność kobiety zaalarmowała inne pracownice, w tym siostrę Ukrainki.

- Pracująca tam siostra kobiety zaniepokoiła się, że 36-latka tak długo nie wraca i poszła to sprawdzić. Zastała siostrę zakrwawioną, inne kobiety znalazły noworodka w plastikowym pojemniku - relacjonował w rozmowie z Gazeta.pl prok. Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Dziecko nie dawało oznak życia. Dzięki interwencji pogotowia ratunkowego noworodka udało się uratować.

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o:
Komentarze (47)
Lubelskie: urodziła w toalecie, dziecko wyrzuciła do kosza. Są zarzuty
Zaloguj się
 • blackwidow75

  Oceniono 10 razy 10

  A może bała się, że polski właściciel przetwórni wywiezie ją na ławkę do parku??? A może została zgwałcona przez tzw. kierownika prawdziwnego polaka i tego dziecka nie chciała??? KIM JEST OJCIEC DZIECKA?

 • zigzaur

  Oceniono 25 razy 7

  Zabójstwo noworodka pod wpływem szoku porodowego jest czynem kwalifikowanym o złagodzonej odpowiedzialności.

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy 5

  :) bala sie ze zatrzyma linie produkcyjna... i wlasciciel moglby poniesc straty.... przeciez w polskim kapitalizmie musimy houbic naszych pracodawcow... im i tak jest pod gorke

 • henyk

  Oceniono 4 razy 4

  Mogła przecież oddać noworodka Kai Godek i wszystko byłoby Ok a tak może mieć kłopoty.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 12 razy 4

  A gdzie jest ojciec dziecka? Dlaczego nie interesował się ciążą partnerki? Może kobieta była obiektem przemocy seksualnej na usługach ukraińskiej mafii? Może miała zakaz pokazywania ciąży i polecenie, by pozbyła się dziecka/ Może nie miała siły i odwagi, żeby się temu sprzeciwić bo zarabiała pieniądze, za które pewnie utrzymuje na Ukrainie cała swoją rodzinę. Może zostawiła tam dzieci? Oby w śledztwie cała prawda wyszła na jaw. Może inni pracownicy ukraińscy coś wiedzą. W tej sprawie jest mnóstwo niewiadomych.Nie osądzajcie jej pochopnie..

 • komuno

  Oceniono 10 razy 4

  Donosić, urodzić i wyrzucić. Stworzyć człowieka z największym brzemieniem rozwojowym, który nigdy nie będzie w stanie dobrze żyć.
  Z drugiej strony - dokonać aborcji w pierwszych tygodniach.

 • komuno

  Oceniono 13 razy 3

  Kobieta musi mieć możliwość dokonania aborcji z co najmniej 3 powodów: żeby nie musieć mordować dziecka po urodzenia, żeby go nie maltretować (głodzić, bić, zaniedbywać), żeby nie oddawać go do domu dziecka, nie dawać tego brzemienia bycia niechcianym.

 • anna.pcz

  Oceniono 5 razy 1

  To dziecko należy odratować. Może być bogate. Jeśli ona tu w Polsce od roku to ojcem pewnie właściciel hurtowni tudzież jakiś bogacz co leciał na dziwki. Była taka kampania reklamowa w Warszawie - "Ach, Lubelskie, jakie cudne!".

 • yuo7leo9

  Oceniono 17 razy 1

  Precz z zakazem aborcji!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX