Sarbinowo: pijani rodzice zajmowali się trójką dzieci podczas urlopu. Trafiły do pieczy zastępczej

Podczas wakacji w Sarbinowie pijani rodzice urządzili libację alkoholową. Musiała interweniować policja. Ich trójka dzieci trafiła do pieczy zastępczej.

Do wydarzenia doszło we wtorek wieczorem w ośrodku wypoczynkowym w Sarbinowie w Zachodniopomorskiem. Przebywała w nim pięcioosobowa rodzina: matka, ojciec oraz troje dzieci w wieku 3, 12 i 14 lat. Rodzice podczas opieki nad dziećmi urządzili libację alkoholową.

Sarbinowo: pijani rodzice zajmowali się dziećmi

Policja z Koszalina otrzymała zgłoszenie około godziny 23 od zaniepokojonych wczasowiczów.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, próbowali przebadać rodziców alkomatem. Początkowo dorośli nie wyrażali na to zgody. W końcu okazało się, że kobieta miała prawie dwa promile, mężczyzna - ponad dwa promile.

W pewnym momencie ojciec dzieci zaczął być agresywny. Został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia.

Policja o sprawie poinformowała Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dzieci trafiły do pieczy zastępczej, gdzie przebywają do dzisiaj.

Dla każdego dziecka, które jest świadkiem sytuacji, w której rodzice są przesłuchiwani przez policję, zabierani do izby wytrzeźwień, że one same muszą jechać z kimś w nieznane, to wielka trauma. Dzieci zapamiętają taką sytuację do końca życia.

- powiedziała Mirosława Zielonym, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie w rozmowie z Polskim Radiem Koszalin.

Funkcjonariusze wyjaśniają teraz okoliczności zdarzenia i zbierają materiał dowodowy, który zostanie przekazany koszalińskiej prokuraturze. "O zdarzeniu zostanie również powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich" - czytamy w komunikacie policji.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (267)
Sarbinowo: pijani rodzice zajmowali się trójką dzieci na wakacjach
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 60 razy 40

  Też się raz upiłem na wakacjach i trafiłem do piczy zastępczej. Żona zagroziła rozwodem. Już nie piję.

 • vald

  Oceniono 55 razy 21

  Straszne czasy. Zewsząd pełno kapusiów i donosicieli, wtykaczy swoich brudnych nochali w nie swoje sprawy. Mam chyba wielkie szczęście mając już dorosłe dzieci ,a jak pomyśle o moich rodzicach i naszych powrotach z siostrą z różnych imienin , uroczystości rodzinnych , to stwierdzam że moi rodzice też mieli szczęście żyć w normalnych czasach, gdzie nikt się nie wpier...ł do nie swoich spraw.

 • qulqa

  Oceniono 27 razy 15

  Uff, jak dobrze że za czasów mojego dzieciństwa (50 lat temu) nie było jeszcze państwa opiekuńczego.
  Bo ani chybi z rodzeństwem wylądowalibyśmy w jakimś bidulu, a rodzicom zostałyby odebrane prawa rodzicielskie.
  A nie byliśmy z żadnego marginesu, lecz z inteligencji mało pijącej.
  A na marginesie - 14 latek chyba umie zająć się młodszym rodzeństwem? Zwłaszcza że jedno już nastoletnie, a młode przyzwyczajone do opieki bliskich.

 • jozbieszczad

  Oceniono 38 razy 14

  Za wiki

  Libacja alkoholowa – spotkanie towarzyskie, którego głównym celem jest wprowadzenie uczestników w stan upojenia alkoholowego.

  Podczas libacji alkoholowych występują towarzyszące im rytuały, takie jak wznoszenie toastów czy rytualne śpiewy typowe dla kultury, do której przynależą jej uczestnicy.

  Skąd wiadomo ,ze to była libacja alkoholowa a nie dajmy na ten przykład degustacja wykwintnych alkoholi z zakąskami ?

 • scierplaminoga

  Oceniono 14 razy 12

  coś mi się wydaje, że połowa tego kraju powinna siedzieć w pieczach zastępczych

 • duszka71

  Oceniono 14 razy 8

  Niechby coś się stało - najstarszy chłopak poszedł gdzieś z kolegami czy dziewczyną, młodsi zechcieli go poszukać czy pobawić się zapałkami, niechby coś się stało. Jak bardzo trzeba mieć zakuty łeb by wiedzieć, że pijani rodzice to niebezpieczeństwo dla dzieci i czas wakacji nie ma tu nic do rzeczy, rodzicem jest się zawsze i to zobowiązuje. A pewnie ci sami co krzyczą o donosicielach równie głośno by krzyczeli o braku kontroli społecznej gdyby tym dzieciom coś się stało.

 • jurakuz

  Oceniono 24 razy 8

  12 i 14 lat to już nie są małe dzieci. bez przesady.boże ile teraz kapusiów i donosicielstwa zewsząd...żeby na wakacjah dzwonić na policję...żałosne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX