74. rocznica Powstania Warszawskiego. Ambasada Niemiec: ze smutkiem i wstydem oddajemy hołd

Powstanie Warszawskie wybuchło dokładnie 74 lata temu. 1 sierpnia Warszawa zerwała się do walki o wolność. Dziś hołd Polakom, którzy walczyli w tym zrywie, oddają Niemcy.

Trwają obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Włączyła się w nie także Ambasada Niemiec, która zapowiedziała opuszczenie do połowy masztu flag na swoich placówkach dyplomatycznych. 

Ze smutkiem i wstydem oddajemy dziś hołd pamięci ofiar niewyobrażalnego niemieckiego okrucieństwa przeciwko Polakom w Powstaniu Warszawskim

- napisali dyplomaci z Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Krakowa. - Oddajemy hołd odwadze Polaków, którzy jednocząc się w tęsknocie za wolnością, stawili opór - podsumowali swój gest. 

Powstanie Warszawskie

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Trwało 63 dni. Ku czci walczących i wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy zginęli tragicznie w tym czasie, odbywają się ogólnopolskie obchody, a 1 sierpnia o godz. 17.00 (tzw. godzina W) wyją syreny.

Więcej o:
Komentarze (133)
Powstanie Warszawskie - rocznica. Ambasada Niemiec: ze wstydem oddajemy hołd
Zaloguj się
 • darius112

  Oceniono 39 razy 9

  Dzisiaj uczą demokracji i praworządności - ci sami co ukrywali lub umywali ręce mordercom Warszawy. Wilhelm Koppe zmarł sobie spokojnie na wolności w 1975. NIEMIECKA REPUBLIKA DEMOKRATYCZNA. HA HA HA HA HA HA.

 • poszum

  Oceniono 30 razy 4

  Rosja i Niemcy powinny wypłacić odszkodowanie za straty spowodowane w czasie wojny. Łatwo powiedzieć jest "ze smutkiem i wstydem". Ale jesli nie jest to podparte pieniadzem, slowa te sa niewiele warte a bezkarni masowi mordercy chichocza w grobach.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 29 razy 3

  "Ze smutkiem" :-)))) te świnie broniły i bronią do dziś katów i morderców Warszawy.

 • danillko

  Oceniono 51 razy 3

  Panowie Niemcy!
  Mam w dudzie Wasz wstyd i hołd.
  Płacić qźwa reparacje ofiarom Waszych zbrodni, a nie wykręcać się Stalinem i oświadczeniem rządu Bieruta...

 • leonleonidas

  Oceniono 8 razy 2

  Gdy potrafili cos takiego powiedziec Ukaincy ktorych dzisiaj wspieramy.

 • leo_king1

  Oceniono 4 razy 2

  czego się wstydzicie że był taki świat jaki był i jest nadal?

 • M Pod

  0

  Niemcy nie mają powodów do wstydu. To naród zaradny, twórczy i zorganizowany. Wstydzić powinni się Polacy tego że jedyne co potrafią to pr
  przegrywać i psuć to co mądrzejsze narody i podarują w dobrej wierze. Przy tym niczego nie umeją wywnioskować z własnych porażek, kultywując je bezmyślnie z modliwą na ustach i butelczyną w dłoni. Oto Polak, jak zawsze nie niekompetentny i niezaradny i nietrzeżwy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX