Poznań. Wyszedł "na chwilę", wrócił po 40 minutach. W gorącym aucie zostawił dwoje dzieci

Małżeństwo poznaniaków zdecydowało się wybić szybę w zamkniętym aucie, w którym znajdowało się dwoje dzieci. Nie spodobało się to ich ojcu, który - jak tłumaczył - "wyszedł tylko na chwilę na zakupy".

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek na parkingu jednego z poznańskich supermarketów. Choć był już wieczór, temperatura nadal była bardzo wysoka - sięgała 30 stopni. Jak informuje lokalna redakcja Onet.pl, małżeństwo zwróciło uwagę na dwoje dzieci, które były zamknięte w rozgrzanym samochodzie.

Bezskutecznie próbowali nawiązać z nimi kontakt. W końcu zadzwonili na policję i po konsultacji z nią, wybili szybę samochodu. Dzieci miały się ocknąć podczas wybijania szyby. Miały też być całe zlane potem.

Po chwili na miejscu zjawił się ojciec. Według czytelnika Onetu, który poinformował redakcję o zdarzeniu, miał on pretensje do małżeństwa. - Oświadczył, że wyszedł tylko na chwilę zrobić zakupy - powiedziała dla Onet.pl st. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji, która potwierdziła dokonanie zgłoszenia o dzieciach zamkniętych w rozgrzanym aucie. Jedno z nich miało 3, drugie 6 lat.

Analiza monitoringu wykazała, że dzieci przebywały w aucie przez 40 minut. - Przy tych temperaturach wystarczy 5-10 minut, aby doszło do tragedii - powiedziała st. sierż. Marta Mróz. Na szczęście dzieci nie wymagały interwencji medycznej.

Policja nie wyklucza, że po wyjaśnieniu okoliczności sprawy, ojciec dzieci zostanie ukarany.

Jak pomóc swojemu zwierzakowi przetrwać najgorętsze miesiące?

Więcej o:
Komentarze (154)
Poznań. Wyszedł "na chwilę", wrócił po 40 minutach. W gorącym aucie zostawił dwoje dzieci
Zaloguj się
 • galinio

  Oceniono 73 razy 63

  W ramach resocjalizacji proponuje zamknąć "tatusia" na 40 min w rozgrzanym samochodzie to może do tej tępej pały coś dojdzie... chociaż nie jestem pewien czy gamoń zrozumie

 • alinaw1

  Oceniono 41 razy 37

  Zostawianie dzieci samych w samochodzie- bez względu czy upał czy mróz- to kompletna nieodpowiedzialność.

 • marykownow

  Oceniono 32 razy 26

  Na miejscu żony bym się rozwiodła w 40 min. Ojciec tych ludzi po rękach powinien całować.

 • occam

  Oceniono 43 razy 25

  Finał nie zmienia faktu iż ojcu powinny zostać postawione zarzuty narażenia życia.

 • Oceniono 43 razy 23

  Co za niedorozwoje umysłowe tyle się na ten temat pisze w prasie w internecie mówi w telewizji a to jak grochem o ścianę, jedyną skuteczną decyzje może podjąć jedynie przepis mówiący o karze grzywny w wysokości na przykład 3000 zł to nauczy potencjalnych debili do przestrzegania faktu nie zamykania nikogo w samochodzie!!

 • chemik49

  Oceniono 43 razy 19

  To są ci abiturienci z maturą na 30% bez znajomości praw fizyki i bez wyobraźni. Inni z kolei jada do lasu, zapalą papierosa, a niedopałek rzucą w krzaki, tam nie ma monitoringu.

 • offler

  Oceniono 18 razy 18

  Ojciec idiota.

 • stykra

  Oceniono 29 razy 17

  Jak można w ogóle tak małe dzieci zostawić same w aucie. Ja mojego 5-letniego dziecka nie zostawiam nawet jak ide na stacji benzynowej zapłacić za benzynę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX