CBŚP zatrzymuje ws. milionowych wyłudzeń. W tle produkcja napojów na dużą skalę

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali siedem osób podejrzanych o wyłudzenie łącznie ponad 6 milionów złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z Gorzowa Wielkopolskiego ustalili, że w nielegalny proceder mogło być zaangażowanych 12 firm, Ich przedstawiciele zawarli 14 umów leasingowych na urządzenia służące do produkcji napojów. W procederze wykorzystano tak zwane słupy, na które to osoby zakupiono cztery istniejące spółki i na nie między innymi zawierano umowy leasingowe. Zakup istniejącej spółki miał uwiarygodnić podmiot w ocenie ryzyka firmy leasingowej, a umiejscowienie siedziby spółki w "wirtualnym biurze" miało utrudnić bezpośrednie dotarcie do osób zarządzających spółką.

W Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zatrzymanym siedmiu osobom przedstawiono łącznie 39 zarzutów, w tym oszustwa, wyłudzenia mienia znacznej wartości i poświadczania nieprawdy. Pięciu podejrzanych aresztowano na 3 miesiące, dwie osoby objęto dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o:
Komentarze (45)
CBŚP zatrzymuje ws. milionowych wyłudzeń. W tle produkcja napojów na dużą skalę
Zaloguj się
 • wojteksta

  Oceniono 33 razy 25

  A jak traktować sute odprawy prezesów SSP (patrz ostatnio Energa), to nie jest wyłudzenie?

 • togo13

  Oceniono 30 razy 10

  W SKOKACH tez byly słupy, i my wszyscy zapłaciliśmy za ciężkie wyłudzone miliony. A te odprawy w spolkach skarbu państwa - też im się za ciężką pracę należą ? A te Fundacje - na kilka miesięcy zakładane? Szkoda gadać.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 39 razy 9

  A co z zatrzymaniem Kornela Morawieckiego. Tylko w zeszłym roku wyłudził ponad milion złotych, to więcej niż wypada na każdego z tych siedmiu. I co? Kiedy?

 • fields1

  Oceniono 19 razy 5

  Brawo PiS !

 • strach_sie_bac

  Oceniono 25 razy 5

  Od lat się czyta o "słupach" a wymiar sprawiedliwości i władza nie potrafią poradzić sobie z tym problemem ... w Polsce.

 • gtpress

  Oceniono 3 razy 3

  kropla w oceanie, kiedy następne spoleczki?

 • hopsiupbec

  Oceniono 4 razy 2

  "Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali siedem osób podejrzanych o wyłudzenie łącznie ponad 6 milionów złotych."

  A w tym czasie spółki i fundacje powiązane z dojną zmianą, wyłudzą... przepraszam, dostaną dofinansowanie z naszych kieszeni na kilkaset mln PLN.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX