Komentarze (477)
74. rocznica Powstania Warszawskiego. Przerwane wystąpienie powstańca
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Marek Krotecki

  Oceniono 15 razy 11

  Powstanie fo którego nie powinno dojść. Kwiat Młodzieży przez dowódców zamordowany

 • apep54

  Oceniono 19 razy 11

  Co będzie im jakiś tam byle powstaniec mówił jak Powstanie wyglądało....Jak fakty nie pasują do interpretacji ,tym gorzej dla faktów.

 • flemming

  Oceniono 22 razy 10

  No to Ołdakowski dal dupy. Makabra, żeby taki palant przerywał Powstańcowi. Kim t y jesteś pajacu PiSowski wobec tego Bohatera! Zrobiłeś z Muzeum Powstania Hollywood i teraz śmiesz cenzurować Powstańców. Skandal. Powinien Ołdakowski natychmiast być odwołany.

 • azteci

  Oceniono 26 razy 10

  I znowu pisowską historyjkę (nie mylić z historią) ktoś odkłamał.

 • Oceniono 11 razy 9

  Powoli przebija się do świadomości, że polska głupota kazała rozpętać samobójcze powstanie i ta sama polska głupota kazała odbyć samobójcze lądować we mgle.

 • kajetan907

  Oceniono 21 razy 9

  Zgrzytem jest że powstaniec który walczył o wolną ojczyznę stał obok pospolitego przestępcy niejakiego Andrzeja D.

 • marzenna56

  Oceniono 9 razy 9

  200.000 ludzi,tych dobrych i tych złych,bo i tacy też byli,Pamiętajmy o Nich wszystkich.

 • barakuda62

  Oceniono 19 razy 9

  Przerwały skr..syny bo wyczuli że o tych dowódcach dziadek mówi tak po prawdzie o ekipie dojnej zmiany z kurduplem na czele.

 • superpolpol

  Oceniono 18 razy 8

  Jarosław ps. Balina sam odbił budynek PAST-y, zdobył Tygrysa, oraz magazyny SS. Do tego zestrzelił ok. 20 myśliwców nurkujący STUKA. Aha i jeszcze obronił swoją wille! Mały powstaniec! Ten pomnik pod Barbakanem to Jarek. Wzrost ten sam!

 • byann

  Oceniono 12 razy 8

  Zaraz się zajmą nim bandyci z bolszewickiego IPNu

 • tomtg123

  Oceniono 22 razy 8

  Tragiczna przegrana bitwa.
  Jedno z największych nieszczęść i największa klęska w historii Polski.
  Zero zysków, potworne straty - 200 tys ofiar, stolica w gruzach, żadne cele nie osiągnięte.
  Powstańcom należy się szacunek, tak jak żołnierzom innych przegranych bitew, ale oby nigdy więcej nic takiego się nie stało.

 • hastatrespasos

  Oceniono 26 razy 8

  Ołdakowski przerywając 95-letniemu powstańcowi w chwili gdy ten zaczął mówić rzeczy niewygodne dla władzy, i wbrew zapowiedzi końca uroczystości udzielając ponownie głosu belwederskiemu rezydentowi, popisał się wyjątkowo. Potwierdził że nie jest godny kierować tą placówką.

 • Agata Janik

  Oceniono 8 razy 8

  A burak Oldakowski to kim on jest a predzio nie zareagowal bo na powstancach zbijaja kapital i za darmo sie nazra na uroczystosciach bo powstaniec jesc juz nie moze bo nie ma za co

 • szaja25

  Oceniono 24 razy 8

  Zwykli żołnierze, harcerze i cywile walczący zasługują na wielki szacunek, byli pełni wiary i nadziei, że zwyciężą, ale dowódców należało postawić pod sąd, bo dobrze wiedzieli, że skończy się klęską.

 • banan125

  Oceniono 11 razy 7

  prawda boli, szczególnie Adriana

 • blski

  Oceniono 13 razy 7

  Ci ktorzy zadecydowali o wybuchu Powstania popelnili zbrodnie przeciwko narodowi i moim zdaniem, tak powinno sie ich wspominac.
  Polityczni przywodcy, siedzac bezpiecznie w Londynie, mieli nadzieje, ze stolice wyzwola ci ktorych oni byli przywodcami i w konsekwencji to oni ukonstutuuja sie jako wladza w Polsce, a przynajmniej beda partnerem w rozmowach z Sowietami o przyszlosci naszego kraju.
  Konsekwencja tej zbrodni byla dewastacja stolicy i co rownie wazne smierc ludzi ktorzy generalnie byli przeciwnikami Sowietow.
  Glupota (zbrodnia) byla nadzieja, ze Stalin wspomoze i uratuje tych o ktorych dobrze wiedzial sa jego politycznymi przeciwnikami.
  Powstanie i jego konsekwencje zdeterminowaly moje zycie:
  Urodzilem sie kilka miesiecy przed jego wybuchem, ojciec wiedzac o tym wyslal nas na zabita wioche zebysmy przeczekali te kilka dni na ktore bylo planowane.
  Ojciec przed Wojna byl zawodowym oficerem, oboje rodzice byli w AK. Dziadka zamordowali Niemcy w Rzezi Woli razem z pacjentami i personelem szpitala (matka najprawdopodobniej bylaby razem z dziadkiem [w rodzinie zartowali, ze to ja ja uratowalem]). Jeden z wujkow zostal kaleka (postral w kolano), babcia byla postrzelona w stope (oboje z wujkiem pozostali ukrywali sie w piwnicy do przyjscia Sowietow nie ufajac Niemcom). Jak to zwykle bywa ojciec wyszedl bez szwanku z awansem i medalami (na niewiele mu sie to zdalo, bo w 1947 skazano go, w procesie kiblowym, na smierc [wyszedl w 1956]).
  W rezultacie Powstania dom rodzicow przestal istniec (do polowy 1960tych mieszkalismy w domu i na lasce kuzynow [dzieki czemu wychowalem sie na na Mokotowie, a na znienawidzonym przez wilelu, a umilowanym przeze mnie Zoliborzu nb. Kaczynskich [poza filmem] nikt nie znal, oni mieszkali w czesci Zoliborza do ktorej strach bylo pojsc (w dol od Pl. Lelewela to wlasciwie jest Marymont, to byl inny swiat).

 • js08836

  Oceniono 15 razy 7

  Jak te pisiory nienawidzą prawdy, godne pożałowania. Ten sędziwy powstaniec chciał odkłamać tamte tragiczne czasy. Nie było wolą jego , aby kłamać, ale głośno wyrazić swoją opinię o tamtych dowódcach. Niestety nie dane mu było zakończyć swoją wypowiedź. Przerwał mu pętak, który winien mu stopy całować bo dzięki takim bohaterom jak ten sędziwy powstaniec on otrzymał dobrze płatną posadę. Suchocka, no cóż polskie nazwisko nie świadczy, że ma polskie pochodzenie. Prezydencie Duda, to kolejna wtopa. Złe decyzje wodzów posłało 200 tys. Warszawiaków i powstańców na pewną śmierć.

 • baby1

  Oceniono 11 razy 7

  Główną zbrodnią dowódców powstania było, że doprowadzili do niego nawet bez zgody rządu na wygnaniu. Straty w wyniku powstania, zabici, wygnani i zniszczenie dużego miasta większe niż w wyniku wybuchu dwóch bomb atomowych.

 • taighnacasag

  Oceniono 7 razy 7

  Chyba żadne państwo nie traktuje tych, którzy za nie walczyli z taką pogardą jak Polska. W Wielkiej Brytanii miejsca poświęcone bohaterom są czczone bardziej niż miejsca kultu religijnego. Nie wiadomo co powiedzieć w takiej sytuacji. Ja walczyłbym za UK zdecydowanie bardziej niż za Polskę. I nie chodzi tu o pychę, że musiałbym być czczony, ale o przekonanie, że moje poświęcenie nie poszłoby na marne. Zawsze marzyłem by Polska była najlepsza, teraz żal mi jej jak cholera......

 • koenzymq10

  Oceniono 19 razy 7

  Dziękujemy, że Armia Czerwona poświęciła swoich synów, mężów, braci, żeby mogli wyzwolić inne narody spod pajacyk.pl hitleryzmu. Młodzi chłopcy szli na Berlin, tysiące kilometrów od swych rodzinnych stron. Chwała bohaterom!

 • kralik111

  Oceniono 21 razy 7

  Rajmung Kaczynski byl jednym z takich dowodcow. Na samym poczatku powstania skaleczyl sie w reke i uciekl. Nikt go do konca wojny wiecej nie widzial.

 • yuiop qwerty

  Oceniono 10 razy 6

  popieram gen.Andersa tych szmaciarzy ,ktorzy wydali rozkaz o rozpoczeciu Powstania kula w leb.szacun dla Powstancow

 • jac ben

  Oceniono 10 razy 6

  Bohater nie bohater, przestraszyli się pisuary analogii złych dowódców do samych siebie. Zadziwiająca jest ta zdolność pisuarów do samokompromitacji...

 • darek655

  Oceniono 12 razy 6

  Nikogo Partia Ideologiczne Socjalistyczna nie szanuje , Polaków,Powstańców Warszawskich,Prawa,Konstytucji ,a nawet własnych wyborców

 • transformator2014

  Oceniono 10 razy 6

  cóż... tylko w Polsce normą jest bycie dumnym z klęsk i błędnych decyzji niosących za sobą tysiące ofiar...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 10 razy 6

  Każdy polityk chce się ogrzać w towarzystwie jeszcze żyjących Powstańców. To jest bardzo nieetyczne,bo Oni żyją w nędzy,a Oni wypasieni i głupi pieprzą slogany o bohaterstwie i zrywie itp

 • precz_z_komunia

  Oceniono 12 razy 6

  Jak za poprzedniej komuny!

 • jerz1444

  Oceniono 5 razy 5

  Były prezydent Armenii aresztowany pod zarzutem złamania konstytucji.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 7 razy 5

  czyżby sie nam, publice, wydawało że Ołdakowski jest juz nasz ???
  nie, on nadal posłuszym wykonawcą partyjnych poleceń po linii i na bazie.
  A trynd widać taki, ze nie kalać dowódców bo a nuż Jarka dotknie

  a co !

 • batura3

  Oceniono 9 razy 5

  Zapamiętajmy to nazwisko - OŁDAKOWSKI

 • cy.nick

  Oceniono 9 razy 5

  I bardzo dobrze, że mu przerwano !

  Przecież wszyscy widzą w kurskiej telewizorni, że ostatni przywódca powstania nadal żyje.
  Cały czas czuwa i broni się... tzn. : NAS od wszelkich nieprzyjaciół.
  Mieszka niedaleko , bo jakies 8-10 km od miejsc walki.
  Jedyne, co mu dolega, to kolano, bo musiał się wyczołgać ze Starówki na Żoliborz kanałami, a to jednak kawałek jest...

 • calmy

  Oceniono 21 razy 5

  Nie powinno się świętować i fetować kolejnej rocznicy powstania.
  Powinno się minutą ciszy uczcić ofiary tej tragedii: zarówno powstańców jak i cywilów. I powinno się zawsze potępić sprawców. Również naszych, rodzimych sprawców tej bezsensownej rzezi.

 • gandalph

  Oceniono 15 razy 5

  Powstanie Warszawskie, a właściwie jego nieuchronna klęska, była kolejnym zdarzeniem z łańcucha nieszczęść wywołanych przez nieudaczników rządzących w Polsce do 1939 r.:Mościckiego, Rydza i Becka. Powinni zostać rozstrzelani. Ale sikorszaczacy wcale lepsi nie byli.Wreszcie do powstania w W-ie parły oszołomy: Okulicki, Monter, Rzepecki, Tatar itd., wbrew Sosnkowskiemu i innym co trzeźwiejszym oficerom z KG AK. Niestety, zbałamucili Bora, a ten wydał nieszczęsny rozkaz.
  Krótko: chwała bohaterom, zwłaszcza poległym, na pohybel zdrajcom: Borowi, Okulickiemu, Monterowi, Tatarowi itd.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 5

  A Jadźkę Rajmundowiczową ze Starachowic IPN odkopało na tę okoliczność?
  Co to za impreza bez tej kombatantki TW Kaliny :-)

 • tadjan

  Oceniono 13 razy 5

  ja słyszałem, że powstaniem dowodziła mamusia dwóch wariatów ze stanowiska wyniesionego w Starachowicach....... jeden wojował pod Smoleńskiem, drugi wojuje z Polską.

 • tadjan

  Oceniono 21 razy 5

  no ładnie się popisały pissssowskie gnoje....przed starym powstańcem. Dobrze, że nie dały mu w dziób....... hańba, hańba, hańba!

 • chatteas

  Oceniono 11 razy 5

  Właśnie przed momentem w PR 3 usłyszałam, głos młodego dziewczęcia, która dziękowała powstańcom za wolność kraju. Odsyłam młodzież przynajmniej do Wikipedii. Powstanie zakończyło się kapitulacją i pomimo bohaterskiego zrywu pochłonęło 200 tysięcy istnień. O wolność musieliśmy walczyć przez następne kilkadziesiąt lat.

 • xsawer

  Oceniono 4 razy 4

  Paprotka zwiędła więc do śmietnika. Nie będzie jakiś prowokator zakłócał uroczystości z udziałem wielkiego D.

 • dziadwawelski

  Oceniono 4 razy 4

  O tym powinno się już dawno zapomnieć. Każda ze stron ma swoje "mocne" argumenty i jest obrońcą "jedynej słusznej prawdy". Nigdzie nie przebija się spokojna i rozważna ocena tej rzezi, Zabicie kilku tysięcy ( może na wyrost) kosztem kilkudziesięciu tysięcy ( niedoszacowałem ? ) w tym takich, którzy przez cztery długie lata okupacji zmagali się z tym jak uniknąć śmierci z rąk Niemców a tymczasem dopadła ich śmierć bo koledzy, sąsiedzi, przyjaciele postanowili "odpłacić" okupantowi za te wszystkie lata ;-)))) Paranoja.

 • born2roll

  Oceniono 8 razy 4

  Powstaniec podziękował księżom, którzy namaścili dzieci do udziału w powstaniu - to definiuje poziom świadomości ludzi biorących udział w powstaniu w 44 i dziś. Na tygrysy mieli visy oraz - co istotniejsze - namaszczenie księży. Z takim zapleczem nie można przegrać. Zdanie "Polscy księża poświęcili w 44 polskie dzieci" teraz ma sens.

 • bronek176

  Oceniono 6 razy 4

  Kacza Polska też upadnie!

 • poppers68

  Oceniono 6 razy 4

  Absolutnie nie moża odmówić heroizmu.
  Jednakże z perspektywy czasu i czasów obcnych jako takich należy przyjąć, że ten zryw był taki typowo "nasz". Po prostu : bez wyobraźni, bez przygotowania, na hurra, bez głowy, bez szans na sukces i w kompletnie niepotrzebnym momencie.
  Za to zagwarantowaliśmy sobie : wybicie 200 000 ofiar, zryte do fundamentów miasto oraz " osiągnięcie" z góry odwrotnego efektu od zamierzonego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX