Pogoda. Strefa burz nad Polską. Gdzie jest burza?

Pogoda ze słonecznej zmieniła się w niedzielę na burzową. W strefie burz znajdzie się prawie cała Polska.

Pogoda znów się zmienia. Kolejne dni będą wypełnione nagłymi burzami i ulewami. 

Gdzie jest burza?

Woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, Warmia i Mazury, Podlasie, Mazowsze, woj. łódzkie, lubelskie, małopolskie, a także Śląsk i Podkarpacie - to tu w niedzielę po południu występowały burze.

Wieczorem burze przesunęły się na wschód. Podlaskie, Mazowieckie, Lubelskie i Podkarpackie - w tych rejonach pod koniec dnia występują burze.

Na portalach społecznościowych pojawiają się zdjęcia burzowej pogody z różnych rejonów Polski. - Burze nad Małopolską. Strażacy najwięcej pracy mieli w Krakowie, Tarnowie i Chrzanowie - przekazało Radio Kraków. Straż pożarna usuwała tam powalone drzewa i pomagała wypompowywać wodę z zalanych piwnic.

Na Śląsku strażacy interweniowali 80 razy. Portal silesion.pl wyliczał utrudnienia dla kierowców: rozlewisko na DK86 na katowickim Giszowcu, woda dostała się na parking Centrum Handlowego Galena w Jaworznie, utrudniony ruch na ul. Katowickiej w Chorzowie i ul. Matejki w Rudzie Śląskiej.

Ostrzeżenia przed burzami

W niedzielę po południu zagrożenie burzowe obowiązuje niemal w całej Polsce, za wyjątkiem Dolnego Śląska i zachodniej części woj. opolskiego. W większości kraju obowiązują ostrzeżenia II stopnia w 3-stopniowej skali. To oznacza, że burze z gradem mogą powodować straty i będą groźne dla ludzi i zwierząt.

Kolejne dni też będą podobne. Upały i burze na razie nam nie odpuszczą. Na poniedziałek IMGW wydał ostrzeżenia burzowe dla całego kraju. Wtorek i środa też burzowe - burze ominą tylko Podlasie oraz Warmię i Mazury.

Gwałtowne zmiany w pogodzie dotarły także do Polski. Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy z piorunami?

Więcej o:
Komentarze (14)
Pogoda. Strefa burz nad Polską. Gdzie jest burza?
Zaloguj się
 • Prasco

  Oceniono 7 razy 1

  Instytut magii i gusł wszelakich stwierdził, że będzie padać albo nie będzie i tyle

 • jaja-kaczora

  Oceniono 19 razy 1

  niech Pisiory daja temu Belzebubowi z Torunia 500 milionow na tace, odprawi msze i pogoda sie zmieni. 500 milionow Ejro oczywiscie!!!!

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 9 razy -1

  O czym potrafią pisać komentarze racjonaliści?
  O tym, że winien jest Pan Bóg, którego wszak nie ma :D

 • state77

  Oceniono 23 razy -1

  Religijna ciemnota zawierza cały kraj swojemu panu w niebie, modli się o deszcz, a potem dziwi się, że gromy z jasnego nieba spadają.

 • vistooo

  Oceniono 10 razy -2

  Lemingi leczcie się na doopę, bo na głowę juz za późno. W temacie o pogodzie dopatrywać się Kaczyńskiego? Psychiatryk tylko!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX