Donald Tusk wspomina Korę. "Byłaś u nas w domu niemal codziennie od czterdziestu lat"

Kora zmarła w sobotę rano swoim domu w Bliżowie na Roztoczu w otoczeniu bliskich i przyjaciół. Ludzie świata polityki, kultury i mediów wspominają ją i składają kondolencje. O śmierci Kory napisał też Donald Tusk.

Olga Sipowicz (primo voto Jackowska), ikona polskiego rocka, laureatka wszystkich najcenniejszych nagród muzycznych w Polsce, autorka oryginalnych tekstów piosenek i wierszy, zmarła nad ranem po ciężkiej chorobie w wieku 67 lat. Przez większość muzycznej kariery Kora była związana z Maanamem. Nagrała z tym zespołem 33 single i 18 albumów.

Korę wspominali dziś artyści, a także dziennikarze i politycy. Wśród nich są Lech Wałęsa, który nazwał ją "wielką, charyzmatyczną wokalistką", oraz prezydent Andrzej Duda, którzy wspominał, że jego pokolenie "wychowało się na Maanamie". 

Artystkę wspominał na Twitterze także Donald Tusk. "Kora. Byłaś u nas w domu niemal codziennie od czterdziestu lat. I chcę Ci powiedzieć, że Twój koncert dla nas nigdy się nie skończy" - napisał były premier i przewodniczący Rady Europejskiej.

"Głos ważny dla kilku pokoleń Polaków"

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożyło kondolencje najbliższym Kory po odejściu artystki.

Resort kultury po śmierci Kory zamieścił wpis na Twitterze. "Odeszła Kora Jackowska. Była głosem ważnym dla kilku pokoleń Polaków, artystką pełną i spełnioną. Laureatką Srebrnego Medalu Gloria Artis. Jej najbliższym składamy serdeczne kondolencje" - napisano na profilu ministerstwa.

Muniek Staszczyk wspomina Korę: Była pod każdym względem fantastyczna. Trudno było nie być pod jej wrażeniem

Więcej o:
Komentarze (99)
Kora nie żyje. Wspomina ją Donald Tusk
Zaloguj się
 • art_102

  Oceniono 15 razy 9

  Zastanawiam się, kto w wyborczej daje du...y pisowi i co z tego ma?!
  Tekst o Tusku, który komentuje śmierc Kory ma mozliwość komentowania i nikomu z was nie przeszkadzaja plugawe komentarze uwłaczajace i Korze, i Tuskowi, a artykuł o nieciekawej facetce biorącej trzeci slub z brzuchem, udającą przy tym dziewice w bieli i epatująca swoim katolicyzmem, oraz jej wujku, robiącym cały narów w ciula, zarówno politycznie jak i kolanowo, komentarze ma wyłączone. Zarówno Kora jak i Tusk całe życie na siebie pracowali, wiele osiągnęli, za to ta druga para, to pasozyty żyjąca na wypasie na nasz koszt, i nie można sie wypowiedzieć?
  art. "Marta Kaczyńska wzięła ślub cywilny. Jarosław Kaczyński wśród gości"
  Kurcze, STAJECIE SIĘ SZMATĄ NIE GAZETĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • alima.zgali451

  Oceniono 17 razy 9

  I wybiło kacze szambo! Alleluja.

 • yamxyz

  Oceniono 14 razy 8

  ....Czekam na wiatr co rozgoni,
  Ciemne skłębione zasłony,
  Stanę wtedy na raz
  ze słońcem twarzą w twarz.....
  My czekamy nadal, ale już bez Ciebie. R.I.P.

 • cachaceiro

  Oceniono 42 razy 8

  Bardzo dobre "epitafium", wlasnie takimi slowami artysta chcialby byc zegnany. Bez saczenia zalosnej propagandy jak to zrobil Adrian Budyn Du*A de Wypierd*l*j, mowiac o symbolicznym koncu - czytaj narracja jedynia prawilna, wszystko sie juz konczy co stare, nadchodza jedynie sluszne nowe porzadki... Oj Budyn, Budyn, poglaszcz znowu po glowce, taki najpilniejszy jestes.

 • Martyna Matusiak

  Oceniono 48 razy 8

  A pisory nie wiedzą co mają zrobić..żalll tylko propagandę tworzą ale zaraz zaraz dziś w wiadomościach będzie info ze kora jednak żyje!! zapraszamy na 19,30

 • wc_pis

  Oceniono 27 razy 7

  siemano pisowskie lumpy

 • maciejwscieklica

  Oceniono 12 razy 6

  oj coś mi sie widzi
  że "wadza" na pogrzeb sie szykuje
  bo to "sukces" gwarantuje
  Gliński w kondukcie
  a Duda z Dudzina obowiazkowo w załobie
  a co s hostia bedzie
  skoro pogrzeb świecki

  że zapytam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX