Wnuk Anny Walentynowicz pierwszym pokrzywdzonym w rosyjskim śledztwie. Chce dostępu do akt

Piotr Walentynowicz uzyskał status pokrzywdzonego w rosyjskim śledztwie dotyczącym katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Rosyjski Komitet Śledczy przyznał wnukowi Anny Walentynowicz status pokrzywdzonego po pół roku jego starań.

Piotr Walentynowicz powiedział, że wraz ze swoim pełnomocnikiem Lechem Obarą, będzie się teraz starał uzyskać dostęp do akt prowadzonego w Rosji śledztwa. Celem nadrzędnym pozostaje odzyskanie wraku Tupolewa i czarnych skrzynek - zaznaczył. Piotr Walentynowicz dodał, że status pokrzywdzonego pozwoli mu na wykorzystanie rosyjskiego prawa do realizacji tych celów.

Rosyjski Komitet Śledczy przejął śledztwo w sprawie katastrofy w 2011 roku.

W katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Delegacja leciała do Smoleńska na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Anna Walentynowicz, Lech Kaczyński i Jan Paweł II. PiS o autorytetach na zjeździe 'Solidarności'

Więcej o:
Komentarze (226)
Wnuk Anny Walentynowicz pierwszym pokrzywdzonym w rosyjskim śledztwie. Chce dostępu do akt
Zaloguj się
 • monodeluxe

  Oceniono 81 razy 49

  Piotr Walentynowicz przez większość życia w ogóle nie interesował się swoją babcią,a na starość całkowicie ją zaniedbał.Po jej śmierci bardzo za nią zatęsknił,przytulił hajs o jakim wam się nie śniło i wkrótce wystartuje z list PiSu.Zaprawdę,Prawe to i Sprawiedliwe.Wnuk niezłomny,niepokorny,wyklęty...

 • len_27a

  Oceniono 44 razy 26

  Nie o dokumenty tu chodzi.Pazerność niektórych hien jest wprost proporcjonalna do brzydoty.

 • dj.80

  Oceniono 55 razy 25

  Aha, kasa się skończyła, pora znowu coś wykombinować.
  Wyjątkowo paskudny kmiot. Chyba nawet gorszy niż Gosiewskie

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 53 razy 25

  Będzie miał za co pić przez rok. Po fizis widać, że trunkowy.

 • mniklasp

  Oceniono 36 razy 24

  a kto go skrzywdzil? Rosjanie?jak? ze babcia zginela ?babcia zginela w katastrofie lotniczej , to gdzie tu krzywda wnuczka. Mysle ze zamiast Boga to Rosjanie odpowiedzieli. Czy kazdy wnuczek ktorego babcia zginie w katastrofie lotniczej bedzie juz teraz na zawsze pokrzywdzonym.?

 • pe_ro

  Oceniono 45 razy 23

  Jak słyszę, że ktoś chce odzyskać czarne skrzynki to już wiem, że pie…. głupoty. Nigdy, nigdy i jeszcze raz nigdy nie pracuje się na oryginałach nagrań z czarnych skrzynek. Zawsze pracuje się na kopii, a taka była zrobiona już wiele razy i przez PiSSdzielców również !!!! Wciskanie ludziom kitu, że czarne skrzynki są potrzebne do czegoś innego jak tylko zgranie materiału jest czystym łgarstwem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX