Kolejne protesty ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. Demonstracje pod hasłem "Łańcuch Światła 2018"

Dziś w kilkudziesięciu miastach w Polsce odbędą się protesty. Ich organizatorzy chcą zatrzymać wejście w życie ustawy o Sądzie Najwyższym, która jest już na biurku prezydenta Andrzeja Dudy.

Kolejna fala protestów w Polsce. Demonstranci chcą weta tak jak rok temu

W Polsce wciąż trwa walka o zatrzymanie ustawy o Sądzie Najwyższym. We wtorek 24 lipca została przegłosowana w Senacie i została przekazana prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Według protestujących, nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym to kolejny etap niszczenia niezależności sądownictwa w Polsce. Nawiązując do wydarzeń z zeszłego roku, osoby niezadowolone z kształtu ustawy, organizują tzw. "Łańcuchy Światła", które mają wyrażać sprzeciw wobec niszczenia sądownictwa oraz wywrzeć presję na prezydenta Andrzeja Dudę, by zawetował ustawę.

Łańcuch Światła 2018. Gdzie i kiedy odbywają się protesty ws. ustawy o Sądzie Najwyższym?

 • Pod hasłem "Łańcuch Światła 2018: Niech ogień płonie!" odbędzie się warszawski protest, organizowany przez Akcję Demokracja. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00 pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Organizatorzy zachęcają, żeby uczestnicy zabrali ze sobą znicz, który jest symbolem lipcowych protestów, a także długopis, który ma symbolizować automatyczne podpisywanie ustaw wychodzących z inicjatywy rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę.

'Łańcuch Światła 2018'. Jednym z protestujących ws. ustawy o Sądzie Najwyższym miast jest Kraków'Łańcuch Światła 2018'. Jednym z protestujących ws. ustawy o Sądzie Najwyższym miast jest Kraków Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

 • Podobne wydarzenie będzie miało miejsce w Krakowie. "Łańcuch Światła 2018" rozpocznie się o godzinie 21:00 pod Sądem Okręgowym w Krakowie na ul. Przy Rondzie 7.
 • W Łodzi protesty rozpoczną się o 21:00 na placu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Organizatorami Łódzkiego "Łańcucha Światła" jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia – Oddział w Łodzi.
 • Do obywatelskiego apelu o weto Andrzeja Dudy przyłączy się także Poznań. Podobnie jak w innych miastach protest w obronie sądów rozpocznie się o 21:00. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności w Poznaniu.
 • Toruń to kolejne miasto, które bierze czynny udział w protestach w obronie sądownictwa. Wydarzenie "Łańcuch Światła 2018" rozpocznie się o 21:00 przy Sądzie Okręgowym, na ul. Piekary 51

Protesty ws. ustawy o Sądzie Najwyższym odbywają się w całej Polsce. Mieszkańcy Wrocławia będą demonstrować pod Pręgierzem na wrocławskim rynkuProtesty ws. ustawy o Sądzie Najwyższym odbywają się w całej Polsce. Mieszkańcy Wrocławia będą demonstrować pod Pręgierzem na wrocławskim rynku Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta

 • Wydarzenie pt. "Wrocław Twierdzą Demokracji" łączące się z pozostałymi wydarzeniami w Polsce rozpocznie się o 21:00. Miejsce zbiórki demonstrujących to okolice Pręgierza na wrocławskim Rynku.

Protesty pod Senatem. Ludzie zbierają się od południa

Więcej o:
Komentarze (107)
Kolejne protesty ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. Demonstracje pod hasłem "Łańcuch Światła 2018"
Zaloguj się
 • aaz1

  Oceniono 19 razy 5

  pisssstrolle śmiejcie się, śmiejcie.
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!”

 • vidi12

  Oceniono 5 razy 3

  Zapraszam KOD, Obywateli RP i wolnych sędziów na protest przeciwko wyrokom wydawanym przez polskie sądy w sprawach złodziejskiej reprywatyzacji, które pozwoliły wyrzucić z mieszkań ok. 50 000 Warszawiaków

 • qznia

  Oceniono 9 razy 3

  Dziś tłumy, nieskonczone morze ludzkich serc. MILIJONY
  A politycy .N i PO siedzą w domach na wakacjach i piją winko:)
  (Madera, Schladming, wyspa Brać)

 • Oceniono 13 razy 3

  A teraz to sobie mogą i łańcuchy i światła. Teraz to już ustawa w Dz.U. No oczywiście, kto niezadowolony może ją zaskarżyć do TK, Pani Julia Przyłębska chętnie wnioseczek przyjmie.

 • vidi12

  Oceniono 4 razy 2

  Małgorzata Maria Gersdorf - 66-cio letnia emerytowana prawniczka stwierdziła, że dla niej suwerenem jest - KON STY TUCJA... Ryszard Petru - znany podróżnik stwierdził, że dla niego suwerenem jest konstytucja 3-go maja przyniesiona przez 6-ciu króli

 • wycietytoja

  Oceniono 8 razy 2

  Zapraszamy KOD i obywateliRP na protest pod ambasada Izraela przeciwko zydowskim wyludzeniom.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 18 razy 2

  Czerska tradycyjnie nawołuje do obalania władzy - jeśli władzą nie są spadkobiercy Lenina i Marxa

 • asr1

  Oceniono 3 razy 1

  Protestować trzeba ale zgadzam się z Panem Frasyniukiem , czas pisać i odczytywać akt oskarżenia. on dobrze wie, że pis wychodzi nawet teraz z głosowania o TS i on siedzi !! więc dopuści się każdej podłości i bezprawia aby tak się nie stało. czas aby opozycja nie przychodziła na spotkania z nim, nie podawać ręki, ignorować tak jakby go nie było !!!

 • qznia

  Oceniono 9 razy 1

  Użyjcie dziś do walki z państwową policją posła Szczerbę. To groźny zawodnik .... nie wahajcie sie go uzyc!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX