Wrocław: ksiądz podczas mszy namawiał do spotkania z kandydatką PiS na prezydenta miasta

W jednym z wrocławskich kościołów podczas mszy ksiądz zachęcał do spotkania z kandydatką PiS na prezydenta Wrocławia, Mirosławą Stachowiak-Różecką. Odbyło się ono w domu parafialnym.

W kościele Św. Anny we Wrocławiu podczas ogłoszeń parafialnych ksiądz zaprosił wiernych na spotkanie z posłanką PiS, Mirosławą Stachowiak-Różecką. To kandydatka partii na prezydenta miasta.

Ksiądz podczas mszy zapraszał na spotkanie z posłanką PiS

W niedzielę 22 lipca pod koniec mszy wśród ogłoszeń parafialnych pojawił się komunikat o takiej treści:

Zapraszamy na spotkanie z poseł Mirosławą Stachowiak-Różecką - kandydatką na Prezydenta Miasta Wrocławia, które odbędzie się we wtorek 24.07.2018 o godz. 18.30 w sali domu parafialnego. Zostaną na nim poruszone problemu dotyczące osiedla Oporów oraz możliwości ich rozwiązania. Poseł będzie odpowiadała również na pytania mieszkańców naszego Osiedla

- czytamy na stronie parafii Św. Anny we Wrocławiu.

Stachowiak-Różecka: Kontakt z mieszkańcami jest dla mnie priorytetem

Dziennikarze "Gazety Wrocławskiej" poprosili o komentarz posłankę Stachowiak-Różecką.

Zawsze podkreślałam, że kontakt z mieszkańcami miasta jest dla mnie priorytetem. Nigdy nie odmawiam spotkań przedstawicielom lokalnej społeczności.

- napisała w SMS-ie przesłanym do redakcji gazety kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia. Dodała, że jest zapraszana przez rady osiedli oraz organizacje pozarządowe. - Jeżeli na przykład zaprosi mnie Gmina Żydowska albo parafia prawosławna to oczywiście przyjmę takie zaproszenie - napisała.

Rzecznik wrocławskiej kurii w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" również nie widział problemu. Powiedział, że „kościół nie utożsamia się z żadną opcją polityczną” i dodał, że proboszczowie są czasami proszeni o "ogłoszenie informacji o sprawach ważnych dla danej społeczności, bądź o pomoc w zorganizowaniu spotkania dotyczącego lokalnych problemów".

- I, o ile nie kłóci się to ze wspomnianą wyżej zasadą, w takich przypadkach nie ma nic złego w ich zaangażowaniu się - powiedział ksiądz Rafał Kowalski. Podkreślił jednak, że takie spotkania nie powinny odbywać się w kościołach.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (297)
Wrocław: Ksiądz podczas mszy namawiał do spotkania z posłanką PiS
Zaloguj się
 • franek-janek

  Oceniono 56 razy 36

  Mam nadzieje ze we Wroclawiu nawiedzeni pseudo religijni sa w zdecydowanej mniejszosci. Nie dajmy sie zwariowac, rzadzcie sobie w kosciele czasy sredniowiecza juz dawno minely.

 • dziadekjam

  Oceniono 44 razy 28

  "W jednym z wrocławskich kościołów podczas mszy ksiądz zachęcał do spotkania z kandydatką PiS na prezydenta Wrocławia, Mirosławą Stachowiak-Różecką. Odbyło się ono w domu parafialnym."
  ==========
  Ksiądz w jakiej roli tu występuje, bo jeśli nie politycznej, to tylko stręczycielstwo zostaje...:-)

 • Oceniono 32 razy 24

  A Jarosław siedzi i sie śmieje bo z Pani wypowiedzi wynika jakoby miała Pani na coś wpływ, swoje zdanie. Obrazując sytuacje wygra Pani wybory i wtedy niczym pacynce Prezes wsadzi rękę i dowie się Pani o nowych piorytetach a po „ja” pozostaną tylko wspomnienia. Bardzo się cieszę, że Kościół panią zaprosił bo jest to konsekwentne działanie zmierzające do samozagłady. Nic do Pani nie mam ale to polityczne zaplecze sprawia, że nie życze sobie kolejnej kukiełki na szczeblach władzy

 • zalogujsie00

  Oceniono 32 razy 22

  A temu czarnemu ogon nie wystawał spod sutanny?
  Róbcie tak dalej księżulkowie, a kościoły będą jeszcze bardziej puste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX