Olecko: W samochodzie zostawiła psa, a sama poszła na zakupy. Zwierzę cudem uniknęło śmierci

Nieodpowiedzialna właścicielka zamknęła psa w samochodzie, po czym poszła na zakupy. Gdyby nie policjanci, nagrzewający się pojazd byłby miejscem śmierci słabnącego z każdą chwilą zwierzęcia.

Pies zamknięty w samochodzie. Przechodzący obok ludzie wezwali policję

24 lipca policja w Olecku otrzymała zgłoszenie dotyczące zamkniętego w samochodzie psa. W tym czasie na zewnątrz było bardzo gorąco, a właściciel samochodu zamknął swojego czworonoga wewnątrz auta, zaparkowanego na jednym z miejskich parkingów. Wnętrze szybko się nagrzewało, co było niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia zwierzęcia.

Upał, zamknięty samochód i pies w środku. Na miejsce przyjechała policja i weterynarz

Policjanci z Olecka chcieli ustalić, kto jest właścicielem samochodu, dlatego udali się do pobliskich sklepów, szukając kierowcy pojazdu. Niestety, akcja ta nie przyniosła rezultatu, a pies przestał reagować na bodźce zewnętrzne, w związku z czym potrzebna była szybka decyzja funkcjonariuszy. Na miejsce zdarzenia wezwany został weterynarz, który ocenił, że życiu zwierzęcia grozi niebezpieczeństwo. Właściciel w dalszym ciągu nie wrócił do swojego samochodu, dlatego policjanci zdecydowali się wybić szybę. Po otwarciu samochodu wyjęto ze środka osłabionego psa, który po chwili odpoczynku na świeżym powietrzu poczuł się lepiej i zaczął zachowywać się normalnie.

Rozgrzany samochód to śmiertelna pułapka. Pamiętajmy o dzieciach i zwierzętach

Policjanci przypominają, żeby w czasie upałów nie zamykać w samochodach ani zwierząt, ani dzieci. Przy upałach temperatura wewnątrz pojazdu rośnie bardzo szybko i może dwukrotnie przewyższać temperaturę, która jest na zewnątrz. Zamknięty, nagrzany samochód to śmiertelna pułapka. Wszystkich, którzy są świadkami podobnej sytuacji, funkcjonariusze proszą o szybką reakcję i zawiadamianie służb porządkowych.

Pies zdycha w rozgrzanym aucie. Czy wybijesz szybę? Pytamy przechodniów

Więcej o:
Komentarze (32)
Olecko: W samochodzie zostawiła psa, a sama poszła na zakupy. Zwierzę cudem uniknęło śmierci
Zaloguj się
 • ukw8087

  Oceniono 34 razy 26

  za długo się certolili ...
  W przypadku braku kontaktu ze zwierzęciem , braku jego reakcji , należy natychmiast wybić szybę i otworzyć pojazd.

 • Oceniono 32 razy 22

  Oprócz wybitej szyby za którą właściciel musi zapłacić powinna jeszcze dostać grzywnę w wysokości na przykład 2000 zł na rzecz fundacji ochrony zwierząt, gwarantuje, że 2 razy pomyśli zanim swojego czworonoga ponownie zamknie w samochodzie!!

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 16

  Trąbić a durnie jak zamykali dzieci i zwierzęta w nagrzanym aucie tak i zamykają.

 • nanabun

  Oceniono 25 razy 11

  Po co tak długo szukali właściciela? Trzeba od razu tłuc szybę. A właściciela tłuc jak się w końcu pojawi. Ile zwierząt cierpi przez ludzką podłość i głupotę.

 • rikol

  Oceniono 19 razy 7

  Brawo policja!

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 9 razy 3

  To jechała na zakupy czy z psem gdzieś tam? Po co jechać z psem na zakupy? Psiarze to jednak idioci.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 3

  W pierwszej linii zrobiono wszystko aby nikt nie narzekał że sądy dzisiaj funkcjonują niewłaściwe. Wezwano Policję, weterynarza co oznacza że nie było żadnej samowoli...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX