Pogoda na niedzielę. Dziś będzie gorąco i słonecznie. Pojawiły się ostrzeżenia przed burzami

Temperatura nawet do 29 st. Celsjusza, bezchmurne niebo i burze. Taką pogodę na niedzielę zapowiadają synoptycy.

Dużo słońca, mało chmur - tak można streścić prognozę pogody na niedzielę. Ma być gorąco, nawet 25-29 st. Celsjusza, i w przeważającej większości kraju bezchmurnie. 

Na pewno trzeba przygotować się na dużo słońca. Synoptycy zapowiadają do 28 st. C w Warszawie, 27 st. C w zachodniej części kraju, 26 st. C w Gdańsku, a na południu i południowym-wschodzie od 27 do nawet 29 st. C.

Pogoda na niedzielę - przelotne opady

Jedynie na Pomorzu można spodziewać się opadów deszczu. Te jednak mają być wystąpić jedynie przed wieczorem i szybko ustąpią.

Burze na południu Polski

Burze mogą nadejść tam, gdzie będzie dziś najcieplej. IMGW wydał w niedzielę ostrzeżenia dla południa kraju. Są to ostrzeżenia I stopnia w 3-stopniowej skali. To oznacza, że synoptycy przewidują możliwość wystąpienia "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych", mogących spowodować straty materialne oraz zagrożenie dla ludzi. Alerty burzowe obowiązują od godziny 11 do 21. Gdzie dokładnie mogą pojawić się burze? 

 • W woj. śląskim ostrzeżenie dotyczy powiatów cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego oraz Bielska-Białej.
 • W woj. podkarpackim ostrzeżenia są dla Krosna i powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego i brzozowskiego.
 • W woj. małopolskim burze mogą wystąpić w Nowym Sączu i w powiatach: nowosądeckim, gorlickim, tatrzańskim, wadowickim, myślenickim, suskim, nowotarskim i limanowskim - ostrzega IMGW. 

Na poniższej interaktywnej mapie możesz sprawdzić temperaturę i prognozę burz oraz opadów na najbliższy czas. Wystarczy posłużyć się panelem po prawej stronie - kliknij na napis "temperatura" i z listy wybierz zjawisko - np. deszcz albo burze, zaś na dolnym suwaku ustaw godzinę. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na niedzielę. Będzie gorąco. Ostrzeżenia przed burzami
Zaloguj się
 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 3 razy 3

  Super prognoza. Wyszło z ustawień, że burze będą za tydzień. Być może. A tu alert dziś. :P

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 2 razy 0

  Opolska miss mokrego podkoszulka. Ech, żeby tak w Warszawie?

  Burze są ok. Niech leje non stop przez 2 tygodnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX