"Jeden do drugiego mówił: Podduś go bardziej". Poseł PO nagrał zatrzymanie pod Sejmem

W sieci pojawiło się kolejne nagranie z zatrzymania protestującego pod Sejmem. Tym razem chodzi o Bartosza Adamczyka, który twierdzi, że "był podduszany, i to bardzo mocno".

- Stawiano mi buty na głowie, na lewe ucho i na prawe ucho. Poza tym mnie podduszano, i to bardzo mocno. Panowie policjanci, jeden do drugiego mówili: Podduś go bardziej - tak zatrzymanie na terenie Sejmu opisuje protestujący Bartosz Adamczyk.

Jego relację zarejestrował poseł Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej. Całe nagranie opublikował na Twitterze. 

O zatrzymaniach na terenie Sejmu zrobiło się głośno, kiedy do szpitala trafił Dawid Winiarski. Mężczyzna musi leżeć w kołnierzu ortopedycznym. Na razie nie wiadomo jednak, czy obrażenia są poważne. 

Komenda Stołeczna Policji komentuje zatrzymanie Dawida Winiarskiego. - Na tę chwilę nie wpłynęła żadna skarga, jeżeli chodzi o zachowanie policjantów. Policjanci podejmowali zdecydowane działania wobec osoby, która została zatrzymana w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza publicznego - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl kom. Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

W sumie po piątkowych manifestacjach funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby. Poseł Szczerba poinformował jednak na Twitterze, że cała czwórka została już zwolniona. 

"Czterech młodych obywateli protestujących o wolne sądy zostało po 22 godzinach zwolnionych. Policja wykazała się wyjątkową brutalnością. Takie są polityczne rozkazy. Jest też indywidualna odpowiedzialność za przyduszenia, zadawanie bólu. Prędzej lub później będzie wyegzekwowana" - napisał poseł Platformy Obywatelskiej. 

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Rzecznik policji: Bez nieprawidłowości

Jak informuje Mariusz Ciarka, "wstępne czynności nie wykazały nieprawidłowości w działaniach policjantów przed Sejmem". "Policjanci działali adekwatnie do zagrożenia, odpierając bezpośredni, bezprawny atak zagrażający ich zdrowiu i życiu. Policjanci reagowali zgodnie z przepisami i z pełnym wsparciem dowodzących" - napisał rzecznik policji. 

Komentarze (518)
"Jeden do drugiego mówił: Podduś go bardziej". Poseł PO nagrał zatrzymanie pod Sejmem
Zaloguj się
 • amuzc

  Oceniono 66 razy 58

  Jeżeli to jest prawda, to żadne tam "panowie policjanci" tylko bandyci w mundurach.
  A poseł na pewno? to zgłosił do prokuratury.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 91 razy 55

  dzięki PiSowi przypomniała mi się śpiewka z czasów stanu wojennego: powiedz mamo powiedz tato czy milicja to gestapo? Tak mój synu, tak mój synu trzeba tępić sku...synów!
  Polak jak zwykle mądry po szkodzie, jak w końcu Kaczy kurdupel przywróci PRL, to nie będzie już można protestować

 • starczypl

  Oceniono 72 razy 38

  Kulsony to zwykłe prostytutki reżimu. I to bardzo TANIE. Jeszcze śmią się żalić na niskie premie ! Qrwiszcze

 • precz_z_komunia

  Oceniono 49 razy 31

  Pytam się czy jest w Polsce choć jeden Policjant czy tylko ubecy kacapa Kaczyńskiego!
  Chcecie emerytur to aresztujcie wszystkich komuchów z PiS!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX