Elbląg: ciała małżonków w jednym z domów. Najprawdopodobniej było to samobójstwo rozszerzone

Elbląg: w jednym z domów na obrzeżach Elbląga odnaleziono ciała dwóch osób. To 71-letni mężczyzna i 67-letnia kobieta. Wedle wstępnych ustaleń, najprawdopodobniej było to samobójstwo rozszerzone.

W czwartek w jednym z domów na obrzeżach Elbląga na ul. Fromborskiej odnaleziono ciała dwóch osób: 71-letniego mężczyzny i 67-letniej kobiety - poinformował „Dziennik Elbląski”. Ofiary były małżeństwem.

Elbląg: ciała dwóch osób w domu jednorodzinnym

Na miejscu prowadzone są czynności z udziałem prokuratora - powiedział w rozmowie z dziennikarzami gazety Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Kobieta miała rany kłute, prawdopodobnie zadane nożem. Mężczyznę znaleziono powieszonego

- dodał Nowacki w rozmowie z portalem elblag24.pl.

Z kolei „Express Elbląg” podaje, również powołując się na informacje od oficera prasowego Nowackiego, że policję o tragedii poinformował członek rodziny, który po przyjeździe do domu odnalazł ciała bliskich.

Wedle informacji portalu portEl.pl, wstępne ustalenia wskazują na samobójstwo rozszerzone.

Potrzebujesz pomocy?

Po natychmiastową interwencję kryzysową, kiedy występuje zagrożenie życia, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego. 

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (33)
Elbląg: ciała małżonków w jednym z domów. Mogło to być samobójstwo rozszerzone
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 20 razy 10

  W państwie powszechnej szczęśliwości i dobrobytu PiS? NIEMOŻLIWE!

 • polskirozlamacz

  Oceniono 8 razy 4

  Samobójstwo rozszerzone jest wtedy, gdy ktoś chce się zabić i jednocześnie chce "zabrać kogoś ze sobą".
  A jeśli ktoś zabija (np. pod wpływem emocji), a potem z powodu wyrzutów sumienia lub strachu przed odpowiedzialnością popełnia samobójstwo, to nie ma mowy o samobójstwie rozszerzonym.
  Rozróżnienie dotyczy intencji i stanu psychicznego sprawcy.

 • wk-19

  Oceniono 2 razy 2

  Kochany rządzie zajmijcie się ludźmi a nie sobą! Za dużo jest tych samobójstw rozszerzonych w kraju "szczęśliwych" ludzi.

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 1

  Pewnie to sytuacja w stylu znanej mi z bliskiego otoczenia. Wzięli pożyczkę pod zastaw domu, a później dowiedzioeli się, że właśnie sprzedali dom za śmieszną cenę. Sąd uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem,. wszak umopwa przypieczętowana była w notariacie, a notariiusz to przecież prawnik i tym samym osoba "zaufania publcznego" więc lipy by nie potwierdził...

 • bloodysunday99

  Oceniono 1 raz -1

  Nowomowa. Nie ma czegoś takiego jak "samobójstwo rozszerzone", to jest zwykle poniżanie ofiar morderstw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX