Tragiczny wypadek na DK 36. Zginęło starsze małżeństwo, cztery osoby w szpitalu

Droga krajowa nr 36. W wyniku zderzenia dwóch samochodów zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne. Do wypadku doszło wczoraj o godz. 16 na Dolnym Śląsku, na odcinku między Lubinem a Ścinawą.

Wypadek spowodował prawdopodobnie kierowca opla. Na zakręcie stracił on kontrolę nad samochodem i uderzył w jadące z naprzeciwka audi. Opel znalazł się w rowie. Zakleszczone w nim starsze małżeństwo poniosło śmierć na miejscu. Strażacy musieli zastosować specjalny sprzęt hydrauliczny do wyciągnięcia ciał z wnętrza pojazdu.

Pozostałe ofiary wypadku

W audi znajdowało się czterech pasażerów. Wszyscy trafili do szpitala. Dwie osoby są w stanie ciężkim, zdrowie pozostałe dwójki jest w stabilnym stanie - tak podaje TVN24. Na miejsce wypadku przybyli policyjni technicy, a także prokurator i specjalista w zakresie rekonstrukcji wypadków. Jako wstępną przyczynę tragicznego zdarzenia wskazano to, że kierowca opla jechał z nadmierną prędkością, zupełnie niedostosowaną do warunków panujących na drodze. Droga krajowa nr 36 na odcinku między Lubinem a Ścinawą była wczoraj całkowicie zablokowana do godz. 19.30.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o:
Komentarze (15)
DK36. W wypadku zginęło starsze małżeństwo
Zaloguj się
 • koncentracjamiary

  Oceniono 3 razy 3

  Moim zdaniem w Polsce potrzebna jest istotna przebudowa ograniczeń prędkości. Chodzi o to żeby te ograniczenia były spójne i logiczne. Umieszczenie na głównych drogach ograniczeń do 70 z powodu wjazdu z pola oraz do 50 na 3 pasmowych ulicach wylotowych z miasta deprawuje nawet takich którzy mają ochotę przestrzegać przepisów. Z drugiej strony warto by wzmacniać ograniczenia informacją, że w czasie ulewy górna prędkość to np. 110 zamiast 140 itp, można by też zmieniać ograniczenie w zależności od natężenia ruchu (takie rozwiązania funkcjonują w innych krajach europejskich). Nadto w centrum miasta powinien być system radarów wspomniany jedynie jako system monitoringu i wtedy w ścisłym centrum miasta ograniczenie będzie wymuszone co bardzo dobrze wpłynęłoby na rozsądek kierowców.

 • nanorobot

  Oceniono 5 razy -1

  "nadmierną prędkością, zupełnie niedostosowaną do warunków panujących na drodze. "

  Warunki panujące na drodze, to tylko jedna zmienna wśród wielu innych, takich jak np. umiejętności kierowcy. Zakładanie, że jeżeli ktoś jechał np. 150 km/h i uderzył w coś, to znaczy że jechał za szybko jest śmieszne ...

 • burek_polny

  Oceniono 5 razy -1

  Chcialoby sie rzec: szybko, ale bezpiecznie. Ehm, raczej nie. A moze: stary, ale glupi?

 • izbkp

  Oceniono 11 razy -1

  Co ma wiek do zapieprzania? Jeśli kogoś za młodu nie utemperują to będzie też zapieprzał samochodem, kiedy sam będzie w średnim wieku i będzie też zapieprzał samochodem kiedy sam będzie stary... Wystarczy stanąć obok dowolnej drogi krajowej w Polsce. Jeżeli nie ma na niej korka - to widać wyraźnie, że nawet jeśli trafi się ktoś kto przestrzega kodeksowej prędkości - to taki ktoś na tle innych kierowców wygląda jak zawalidroga...

 • gangut

  Oceniono 5 razy -3

  Kto nigdy nie popisywał się przed nowo wyrwaną laską, niech pierwszy rzuci kamieniem.

 • barrt21

  Oceniono 11 razy -9

  Dolny Śląsk, czwarty świat niestety..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX