Sędzia Johann "3 godziny rozmawiał z Timmermansem"? Dziennikarka przyłapała go na kłamstwie

Niedawno wiceprzewodnicząca KRS Wiesław Johann krytykował Fransa Timmermansa po rzekomo "trzygodzinnej rozmowie". Dziennikarka "Polityki" sprawdziła, że według biura wiceszefa KE "zamienił on z Johannem kilka zdań".

W Sejmie dziś kolejny etap batalii o sądy. Posłowie debatują na temat projektu nowelizacji prawa o prokuraturze, która ma m.in. zmienić zasady wyboru pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Autorzy projektu - posłowie PiS-u - chcą wprowadzić zmiany, które pozwolą przyspieszyć procedurę wyboru sędziów i pierwszego prezesa. Przeciwko nowelizacji i kolejnym zmianom protestuje opozycja. Projekt skrytykował także sam Sąd Najwyższy. Zdaniem SN to "instrumentalne taktowanie prawa". 

Jednak nie wszyscy sędziowie krytykują PiS-owskie zmiany w sądownictwie. Broni ich m.in. Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego i przedstawiciel prezydenta w Krajowej Radzie Sądownictwa. Tymczasem dziennikarka "Polityki" Ewa Siedlecka właśnie przyłapała go na mówieniu nieprawdy.

Chodzi o wypowiedź Johanna z wywiadu dla "Dziennika Gazety Prawnej"  z początku lipca. W rozmowie krytykował protesty ws. sądownictwa jako "próbę rozstrzygnięcia sporu politycznego poprzez odwołanie się do ulicy i zagranicy.". Uderzył też w "zagraniczną" część sporu, a konkretnie w wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. 

Trzy godziny rozmowy czy "krótka wymiana zdań"?

Miałem sposobność odbycia długiej, trzygodzinnej rozmowy z Fransem Timmermansem, zostałem o to poproszony przez szefa dyplomacji Jacka Czaputowicza. Odniosłem wrażenie, że wiceszef Komisji Europejskiej nie ma szerokiej wiedzy o sytuacji w Polsce, o naszych prawnych uwarunkowaniach

- powiedział w rozmowie z "DGP". Siedlecka sprawdziła, że ten opis spotkania z Timmermansem nie odpowiada rzeczywistości. Jak opisuje na blogu w portalu "Polityki", MSZ zaprzeczył, że Johann rozmawiał "na prośbę ministra" i wyjaśnił, że sędzia wraz z innymi osobami "brał udział w lunchu" z okazji wizyty Timmermansa. Co z trzygodzinną rozmową? Według biura wiceprzewodniczącego Johann i Timmermans "mieli krótką wymianę zdań pod koniec lunchu". 

Sam sędzia w rozmowie z dziennikarką przyznał, że był jednym z wielu osób na lunchu, a "prośbą ministra" było zaproszenie na spotkanie. 

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Sądowa ustawa PiS znowu do poprawki. Zmiany mają zadowolić Komisję Europejską, ale opozycja krzyczy: 'niechlujstwo'

Więcej o:
Komentarze (183)
Sędzia Wiesław Johann przyłapany przez dziennikarkę na manipulacji
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 89 razy 55

  Jeśli sędzia Johann rozmawia z Timmermannsem to jest to patriotyczny akt.
  Jeśli robi to sądzia nieautoryzowany przez Kaczyńskiego - to jest to "nadawanie na Polskę"

  To chyba jasne?

 • glencok

  Oceniono 78 razy 48

  Timmermanns (po angielsku) :Przepraszam, dobre to ciasto na deser?
  Johann (po polsku) : Co???
  T. ( łamaną polszczyzną) : Ciasto dobre?
  J: Nie wiem, nie jadłem, spakowałem do domu.

  Ot cała wymiana zdań pod koniec lunchu.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 67 razy 37

  Kolejny pisiowski kłamca. Pisiowiec prawdę powie, gdy się pomyli.

 • biesczad1

  Oceniono 64 razy 36

  PiS i PAD mają rację: sędziowie-kłamcy powinni jak najszybciej zniknąć z sądownictwa - no, chyba, że to nasi szubrawcy...

 • ok-cham

  Oceniono 33 razy 25

  Hochsztaplerzy i mitomani są podporą przewodniej siły dojnej zmiany.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 41 razy 23

  pis zrobił z polskiego państwa jakiś bantustan typu "ch...-dupa-kamieni-kupa" gdzie juz nie ma prawa , ani konstytucji, rządzi neo-bolszewictwo które już jawnie i kłamiąc prosto w oczy rozdaje publiczny majątek, posadki i inne przywileje swojej kaście i pupilkom typu Ojdyro w Maybachu (ostano mis na 43 banki za jakieś badziewne nagrania)...
  najbardziej przygnębiające jest to że nikogo to nie oburza... ani nawet nie obchodzi specjalnie

 • def11

  Oceniono 40 razy 22

  Na pytanie Timmermansa - dlaczego łamana jest w Polsce Konstytucja ?- pan Johann zaczął się jąkać, stąd 3 godziny ...

 • siwywaldi

  Oceniono 36 razy 22

  Pytanie do red. Jacka Żakowskiego, prowadzącego piątkowe "Poranki radia TokFM", rozgłośni związanej z Agora i GW, który 2 tygodnie temu PUBLICZNIE obiecywał porozmawiać z panem sędzią Johannem:

  Czy zapyta go pan dodatkowo: Wiesiek, przecież taki byłeś porządny facet, a teraz kręcisz jak każdy pospolity pisowiec? :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX