"Zasadne odcięte od świata", zarwała się droga, domy stoją w wodzie. Olbrzymie straty po ulewach

Zawalone drogi, zamknięte mosty i podtopione posesje - to efekt wczorajszych ulew na południu kraju. Sstraż pożarna interweniowała ponad 1400 razy.

Najwięcej interwencji, ponad 400, było w województwie małopolskim. Wiele interwencji zanotowano też w województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz łódzkim.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Miejscowość Zasadne odcięta od świata - zarwała się droga, domy stoją w wodzie

Interwencje strażaków związane były głównie z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic i ulic oraz usuwaniem powalonych drzew, które tarasowały wiele dróg i szlaków kolejowych. Ranny został jeden strażak w województwie łódzkim, który usuwał skutki burzy.

Nieopodal miejscowości Limanowa (woj. małopolskie), przy zjeździe trasy wojewódzkiej Kamienica-Szczawa, zarwała się droga. Za zdjęciach wykonanych przez reporterów serwisu limanowa.in widać, jak woda zalewa niemal całą powierzchnię jezdni, a jej obszerny fragment jest obsunięty. W związku z uszkodzeniem drogi, utrudnione jest dotarcie do jednej z pobliskich miejscowości. "Zasadne odcięte od świata" - czytamy na stronie limanowa.in

 

Dodatkowo, przed niemal całą noc w powiecie limanowskim nie było wody. Stacja uzdatniania wody poinformowała jednak, że pompowanie wody dla miasta zostało wznowione.

Ewakuacja obozów harcerskich

Ze względu na pogodę zdecydowano wczoraj o prewencyjnej ewakuacji obozów harcerskich w Witowie i Juszczynie w województwie małopolskim, w Czersku Świeckim w województwie kujawsko-pomorskim oraz dwóch obozów w Wiośnie w województwie świętokrzyskim. Łącznie z tych czterech obozów ewakuowano 427 osób.

W Krościenku z pola namiotowego, na którym było kilkadziesiąt przyczep i namiotów ewakuowano 100 osób. W Dębnie w województwie małopolskim z kilkudziesięciu domków letniskowych ewakuowano 23 osoby.

Ze względu na wezbrane wody wyłączono z eksploatacji tymczasowy most na zakopiance w Białym Dunajcu. W powiecie limanowskim z uwagi na podtopienie i osuwiska zamknięto 6 dróg.

Synoptycy na dziś przewidują również możliwość wystąpienia intensywnych opadów deszczu. Szczególnie mocno może padać w województwach śląskim i małopolskim.

Gwałtowne zmiany w pogodzie dotarły także do Polski. Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy z piorunami?

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (30)
"Zasadne odcięte od świata", zarwała się droga, domy stoją w wodzie. Olbrzymie straty po ulewach
Zaloguj się
 • artur0121

  Oceniono 42 razy 16

  Chwilę po tym jak morawiecki powierzył Polskę matce boskiej nawiedzają nas ulewy i powodzie, przypadek....? Nie sądzę. To teraz zamiast straży pożarnej i wojska wysłać tam księży z kropidłami

 • acototak

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawe, czy w końcu się ubezpieczyli

 • student_zebrak

  Oceniono 7 razy 3

  Cala Malopolska kroczy po wodzie
  najlepiej po jej zamiane w wino

 • 123jasko

  Oceniono 2 razy 2

  kara boska a dudki to czemu farorzowi nie niosa hej

 • tataj1

  Oceniono 2 razy 2

  jak widać to było Zasadne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX