Wszedł do parafii, przeżegnał się, a po chwili ukradł figurę Jezusa. Zabrał też dwie świece

Katowicka policja poszukuje mężczyzny, który włamał się do pomieszczeń parafii przy ulicy Mikołowskiej. Zuchwały złodziej zabrał stamtąd figurę Jezusa i dwie świece.

Jak ustalili funkcjonariusze,  mężczyzna najpierw wszedł przez okno do salki katechetycznej i zdjął z krzyża figurkę Jezusa. Chwilę później przeniósł się do kaplicy kościelnej, skąd zabrał dwie świece. Wartość skradzionego mienia to 700 złotych. 

Opublikowane przez policję nagranie pochodzi z monitoringu kaplicy. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Katowic pod numerami tel. 32 200 2555, 32 200 2489 lub 112. Informacje można również przesłać na adres ppm@katowice.ka.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>> 

Więcej o:
Komentarze (73)
Wszedł do parafii, przeżegnał się, a po chwili ukradł figurę Jezusa. Zabrał też dwie świece
Zaloguj się
 • pregierz

  Oceniono 27 razy 15

  Widać Jezus zobaczył człowieka i powiedzial zabierz mnie z tego pałacu bo tych wyjących hipokrytów już słuchać nie mogę i weź swiatło na droge , żebyśmy przez ten ciemnogród drogę oświecali... no i poszli.

 • ziggybum

  Oceniono 35 razy 11

  Typowy katolik - wszedł, przeżegnał się, oddał głos i cofnął Polskę o dwie dekady w rozwoju. A wszystko z miłości bliźniego.

 • Jacek Bereda

  Oceniono 23 razy 9

  VII Nie kradnij

  Nie dość że ukradł, nie dość że w budynku parafii, to na dodatek Jezusa.
  Ale się przeżegnał, a w najbliższą niedzielę się wyspowiada.
  I gitara.

 • Oceniono 22 razy 8

  Ciekaw jestem czy w przypadku kradzieży nie z kościoła, a z prywatnej posesji i nie figurki i świeczek za 700 zł, a dajmy na to roweru za 7000 zł, też można liczyć na takie zaangażowanie Policji Państwowej ?

 • kristina2121

  Oceniono 7 razy 7

  Skoro Jezus to kròl Polski to co to szkodzi miec kròla w domu i 2 swiece!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX