19-latek wjechał w grupę pieszych w Koryczanach. Nie żyje 13-letnia Emilia

Do wydarzenia doszło w nocy z niedzielę na poniedziałek około godziny 1:30 w miejscowości Koryczany. Kierowany przez 19-latka samochód wjechał w grupę pieszych idących poboczem. W wyniku wypadku zginęła 13-latka.

Poboczem drogi z Koryczan (woj. śląskie) do Żarnowca szło łącznie sześć osób, w tym dzieci. Jak informuje „Dziennik Zachodni”, najprawdopodobniej wracali z pikniku, który wieczorem odbywał się w Koryczanach. Piesi szli zgodnie z przepisami, lewą stroną drogi.

Koryczany: samochód wjechał w grupę pieszych

W pewnym momencie w pieszych uderzył jadący w kierunku Żarnowca samochód. Za kierownicą siedział 19-latek. W pojeździe znajdowały się jeszcze cztery inne osoby. Ze wstępnych badań wynika, że kierowca był trzeźwy.

Kierowca, a następnie policjanci, którzy przyjechali na miejsce, reanimowali dziewczynkę, której nie udało się uratować. - Emilka miała trzynaście lat, wracała z zabawy - powiedzieli w rozmowie z TVN24 mieszkańcy wsi, w której doszło do tragedii.

Drugą 13-latkę potrąconą przez samochód przetransportowano do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Oprócz dwóch dziewczynek, poszkodowany został także 45-letni mężczyzna, który został przewieziony do szpitala karetką - powiedziała dla „Dziennika Zachodniego” st. sierż. Marta Wnuk z zawierciańskiej policji.

Przyczyny wypadku wyjaśnia policja i prokuratura.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (86)
19-latek wjechał w grupę pieszych w Koryczanach. Nie żyje 13-letnia dziewczynka
Zaloguj się
 • nanabun

  Oceniono 28 razy 12

  A durne polactwo się uchodźców boi, że niby zamachy będą robić. Sami się koncertowo wykańczamy, w tym naszym zapyziałym grajdole.

 • jozefosmenda

  Oceniono 16 razy 12

  Ale do 70-ki mu jeszcze dużo brakuje.W zasadzie dużo więcej niż mniej.A dopiero potem mają być obowiązkowe badania więc w międzyczasie małolaty jeszcze nas natłuką sporo!

 • nie_mam_pomysu_na_login

  Oceniono 15 razy 11

  Dlaczego to jest zawsze 19-latek, 20-latek, 21-latek? I dlaczego prawie zawsze mężczyzna?

 • von-koza

  Oceniono 11 razy 9

  19 lat... hmmm
  Bo to powinno być tak jak z prawem jazdy na moto. Pierwsze B na 5 lat z ograniczeniem mocy do powiedzmy 60 KM. Kiedyś małolaty nabierały umiejętności na "maluchach", które z przyspieszeniem blisko minuty do setki sporo wybaczały. Dzisiaj pakują się młodzi kierowcy bez żadnego doswiadczenia do fur po 150 KM i zwyczajnei ich nie opanowują. Do tego jeszcze takich z napędem na tylną oś (znana marka na B) i nieszczęście gotowe. Niestety...

 • indywidualismus

  Oceniono 13 razy 9

  Straszna tragedia, zwłaszcza dla rodziców!!
  I będzie takich dużo więcej, jeśli licencję na używanie śmiercionośnej maszyny o wadze do 3,5 tony (zwanej prawem jazdy kat. B) będzie się wydawać bez wcześniejszych, specjalistycznych badań psychologicznych, w tym osobowości, dojrzałości emocjonalnej oraz sprawności fizycznej i umysłowej.
  Kondolencje dla rodziny.

 • xynat

  Oceniono 19 razy 9

  Pamiętam jak w latach 80-tych moja mama robiła prawko. Wtedy każdy kandydat była badany przez psychologa. Przynajmniej teoretycznie, bo wiele osób "załatwiło" sobie pozytywny wynik takiego badania. Ale sęk w tym, że przynajmniej próbowano odsiać tych, którzy po prostu nie nadają się na kierowców. Teraz prawko może zdobyć każdy. Nawet schizofrenik. Taką mamy wolność. Wolność do zabijania na drogach. Gó...arzowi zabiorą prawko na maksymalnie 2 lata a potem znowu na drogę. Problem w tym, że nie każdy ma predyspozycje do prowadzenia pojazdów mechanicznych ale jednak każdy może bardzo łatwo zdać egzamin i zdobyć prawko jazdy. Dotyczy to nie tylko Polski ale całego świata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX