Pogoda na lipiec. Cykloniczny wir zepsuje wakacje: Burze, deszcze i grad

Wir cykloniczny, który znajduje się nad Ukrainą, znacząco wpłynie - niestety negatywnie - na pogodę w Polsce. Przyszły tydzień według prognoz zapowiada się na deszczowy i burzowy.

Jak wskazuje serwis meteoprognoza.pl, znajdujący się nad Ukrainą wir cykloniczny utrzyma się nad wschodnim sąsiadem przez kilka dni. Mimo tego, że jest on oddalony od Polski, swoją cyrkulacją obejmie wschodnią część kraju, a podczas dalszego przesuwania się na zachód, także Wielkopolskę i Ziemię Lubuską.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Cykloniczny wir znacząco wpłynie na pogodę w Polsce - ma utrzymać się przez trzy do czterech dni. Wraz z nim nad krajem będą pojawiały się chmury, a wraz z nimi deszcz, burze, a nawet grad.

Według synoptyków początkowo taka pogoda obejmie tereny do Płocka, ale później, we wtorek czy środę, będzie się przesuwać dalej na zachód.

Prognozy pokrywają się z burzowymi ostrzeżeniami IMGW: od 15 do 17 lipca obejmują one głównie wschodnie województwa Polski. W świetle taki prognoz pogody warto wiedzieć, jak sprawdzić, gdzie jest burza.

Pogoda w trzecim tygodniu lipca

Mimo tego, że wir cyklonalny przyniesie złą pogodę, to nie wpłynie tak mocno na temperatury: należy spodziewać się, że będzie ciepło (choć nie upalnie) w całej Polsce (powyżej 22-23 stopni Celsjusza). Jednocześnie według prognoz już do końca lipca dominować będzie właśnie taka pogoda: przelotne deszcze i niewiele słońca. Zwłaszcza że zły wpływ cyklonicznego wiru może utrzymać się dłużej.

To, jak wskazuje meteoprognoza.pl, przy dużej wilgotności po deszczach może sprawić, że będzie parno i duszno. Przewidywane jest też ocieplenie w drugiej połowie tygodnia, zwłaszcza dla wschodniej części Polski.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Z naturą nie ma żartów. Jak uniknąć porażenia piorunem, gdy zastanie nas burza?

Więcej o:
Komentarze (75)
Prognoza pogody. 3 tydzień lipca. Wir cykoniczny, burze i deszcze
Zaloguj się
 • kaczorek2012

  Oceniono 15 razy 15

  Można, a wręcz należy używać słowa NIŻ, szanowni redaktorzy. Przestańcie ciągle wprowadzać atmosferę niepokoju. Robienie ze zwykłego układu niżowego jakiejś hekatomby, świadczy o waszej niewiedzy i chęcią manipulacji. Porażka.

 • welcometopoland

  Oceniono 18 razy 12

  czyli typowy polski LIPCOPAD (tyle że cieplejszy niż średnio)

 • witoldpolak

  Oceniono 13 razy 9

  Taki mamy klimat. Nic nowego. Deszczowy lipiec. Wraz z początkiem wakacji skończyła się ładna pogoda. Polska nie jest, nie była i nie będzie krajem typowo turystycznym , z gwarantowaną pogodą. Dziwię się ludziom że dają się namówić na turystyczny biznes.

 • margonka

  Oceniono 11 razy 7

  A mnie to cieszy, niech pada, i to porządnie. Nie znoszę tego biadolenia. Czy ludzie nie widzą , jaką suszę mamy od kilku miesięcy?

 • jo81

  Oceniono 4 razy 4

  Usuncie ten cykloniczny wir!!! Nie ma czegoś takiego. To masło maślane!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX