Premier Morawiecki opowiadał w Łodzi o inwestycjach w regionie. Nagle wyznał: "Bardzo kocham furmanki"

Nietypowe wyznanie zafundował w czwartek Łodzianom premier Mateusz Morawiecki. Podczas spotkania z mieszkańcami miasta w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wyznał, że kocha furmanki i uważa, że jest to powód Polaków do dumy.

– Pamiętacie państwo te obrazki brudnych podwórek i furmanek? Ja bardzo kocham furmanki. Teoretycznie moglibyśmy się nimi szczycić. Ale przez te lata III RP wszystko to pokazywano tak, by trzeba się było tego wstydzić – powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Jego słowa wywołały wiele krytycznych i prześmiewczych komentarzy internautów. W mediach społecznościowych na słowa premiera zareagowali również dziennikarze. Jednym z nich był Bartosz T. Wieliński, dziennikarz Gazety Wyborczej. 

Tweet ten udostępnił m.in. korespondent Gazety Wyborczej i Deutsche Welle (polskiego) Tomasz Bielecki.

Tomasz Lis napisał: "Wychodzą nowe grzechy III RP. Jej najważniejszym celem było budzenie u Polaków nienawiści do Polski, nawet to rzeczy, które mogły i powinny budzić wzruszenie oraz dumę - jak furmanki".

Video z nagraniem wypowiedzi premiera podał także dalej na Twitterze dziennikarz Darek Ćwiklak, dziennikarz Newsweek Polska. 

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o:
Komentarze (193)
Premier Morawiecki opowiadał w Łodzi o inwestycjach w regionie. Nagle wyznał: "Bardzo kocham furmanki"
Zaloguj się
 • kroliklesny

  Oceniono 28 razy 20

  Ocenie te wypowiedz krotko: balwan sie balwani... Powinien podac sie do dymisji, ubrac w lapcie lykowe, na leb zarzucic jakas mycke, na grzbiet koszuline zgrzebna, na dupsko zgrzebne portki- i hajda furmanka w Europé, robic Polsce lans! Ludzie! Ocknijcie sie! Ojczyzna zamienia sie w dziadownie, a moglo byc tak fajnie! Wyspianski byl prorokiem- miales chamie zloty rog! Niedlugo nawet sznura nie bedzie, PiS i tego sie pozbedzie...

 • remo29

  Oceniono 28 razy 18

  Ten tuman jest w stanie powiedzieć każdemu co tamten chce usłyszeć. Jak będzie miał sprawę do transwestytów, to powie, że ich podziwia, bo zawsze chciał być kobietą, ale nie miał tyle odwagi. Łże w jeden dzień więcej niż chytra baba z Brzeszcz przez rok.

 • jndy

  Oceniono 23 razy 17

  Kiedy Matołusz ma imieniny? Miłośnicy jego talentu powinni mu podarować jakąś oryginalną, narodową furmankę. Najlepiej od wożenia gnoju, by w miarę potrzeby można było wykorzystać.

 • bbastek13

  Oceniono 17 razy 17

  ja do tej pory nie mogę pojąc jak ten gość przez tyle lat był prezesem dużego banku, do tego z większościowym udziałem zagranicznym (i kto go na ten stołek wsadził gdy miał 39 lat)

 • wmr2000

  Oceniono 18 razy 12

  Sławojki też kocha?

 • sailor2016

  Oceniono 25 razy 11

  Furmanka alternatywą samochodu elektrycznego? W sumie czemu nie. Na pewno jest bardziej ekologiczna od samochodów spalinowych, a "spaliny" mogą służyć jako nawóz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX