Basen, sala balowa i zwodzony most. Tak ma wyglądać zamek, który powstaje w Puszczy Noteckiej

Nowy zamek w Puszczy Noteckiej jest owiany tajemnicą, jednak od czasu, gdy tematem zainteresowały się media, wiadomo o nim coraz więcej. Wg nieoficjalnych informacji budowa ma posiadać m.in. wielki basen, kort tenisowy oraz most zwodzony.

Zamek w Puszczy Noteckiej obok Stobnicy to obecnie chyba najsłynniejsza inwestycja w Polsce. A jeszcze tydzień temu był zupełnie nieznany. Jednak w tym czasie w mediach społecznościowych pojawił się zdjęcia ogromnej budowli na jeziorze w obszarze Natura 2000. Zainteresowały się nim media, a także władze.

Ministerstwo Środowiska zdecydowało się zawiadomić o sprawie prokuraturę. Wcześniej minister środowiska Henryk Kowalczyk zdecydował się zlecić Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska sprawdzenie, w jaki sposób została wydana zgoda na podobne przedsięwzięcie. Do GDOŚ wystąpiła również poznańska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego, prosząc o dokumenty dotyczące postępowania w sprawie uzgodnienia warunków budowy zamku w Stobnicy.

Basen na szczycie wieży i kort w nowym zamku

Tymczasem pojawiło się więcej zdjęć i szczegółów na temat - wcześniej dość tajemniczej - inwestycji. Z dokumentów wiadomo, że w zamku, który ma mieć 14 nadziemnych kondygnacji, jedną podziemną i kilkudziesięciometrową wieżę, ma się znajdować około 50 mieszkań. Na stałe ma mieszkać tam około 110 osób, w tym 10 z obsługi.

Portal money.pl podaje, że od jednego z podwykonawców udało im się dowiedzieć, jak ma wyglądać gotowy budynek. W zamku ma znajdować się m.in. 60-metrowy basen, kort tenisowy, sala balowa wysoka na 12 metrów i port ze zwodzonym mostem. Drugi basen ma znajdować się... na szczycie wierzy i oferować widok na Puszczę Notecką. W okolicy ma powstać też m.in. pole golfowe i baza hotelowe. 

Główny wykonawca nie potwierdza tych informacji i zasłania się umową z klauzulą poufności z inwestorem. Dlatego nie może ujawniać szczegółów. 

Inwestor o budowie w Puszczy: nie wpłynie negatywnie na środowisko

Współwłaściciel spółki odpowiedzialnej za inwestycję w Stobnicy w Puszczy Noteckiej Dymitr Nowak twierdzi, że inwestycja nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne. W odpowiedzi na pytania Informacyjnej Agencji Radiowej napisał, że projekt, lokalizacja i forma budowy były "wnikliwe analizowane przez przyrodników", aby inwestycja "w minimalnym zakresie wpływała" na przyrodę. Teren, na którym powstaje gigantyczny obiekt, jest chroniony w ramach programu "Natura 2000" ze względu na obszary ptasie.

r Nowak napisał między innymi, że "założenia Natury 2000 absolutnie działań człowieka nie zakazują, w tym architektonicznych, wręcz popierają, wychodząc z założenia, że wszelka aktywność człowieka na tych terenach będzie pod szczególnym nadzorem przyrodników oraz odpowiedzialnych za te kwestie służb". Dodał, że "wszystkie działania na tym terenie z zasady muszą być dużo bardziej proekologiczne i wspierające przyrodę niż te na pozostałych terenach nieobjętych Naturą 2000". I zaznaczył, że oddziaływanie inwestycji na środowisko zbadali przyrodnicy.

Współwłaściciel spółki informuje, że obiekt jest zlokalizowany wewnątrz obszaru zabudowy wyznaczonego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Podkreśla, że "inwestycja jest realizowana zgodnie z pozwoleniem na budowę".

Więcej o:
Komentarze (119)
Zamek w Puszczy Noteckiej ma mieć m.in. basen i kort tenisowy
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 23 razy 17

  czworaki też wybudują? jak szaleć, to szaleć, arystokracja pełną gębą,
  mam nadzieję, że hrabia Nowak herbu łapówka będzie dobry dla włościan

 • szmania

  Oceniono 27 razy 15

  "na szczycie wierzy" - nie wierzę! Chociaż, żeby autor zrozumiał, może powinnam napisać "nie wieżę"?

 • morgenroth

  Oceniono 13 razy 13

  Na dziedzińcu będzie znajdował się pręgierz, na którym turyści za drobną opłatą będą mogli wychłostać sobie niewolnika

 • cobrass

  Oceniono 16 razy 12

  ekscentryczność level hard... mieszkanie w zamku z basenem na wieży, nad jeziorem w środku puszczy? :-) Wiem, że jedno kupi Majdan... ale co z resztą? :-)

 • krystin9

  Oceniono 8 razy 8

  Przecież wiadomo, ze to będzie prywatny hotel dewizowy dla zagranicznych miłośników polowań. Inaczej by tego nie budowano. Taki polski biznes jak polowania na polskie żubry. A goście będą przybywac na wyspe prywatnymi helikopterami

 • volongoto41

  Oceniono 7 razy 7

  Czy w podziemiach zamku będzie miejsce na wyrafinoiwane tortury?
  Kto w zamku będzie straszył, bo mam dobrego kandydata z rządu?
  Czy zbrojni rycerze z zamku będą napadać na Tiry czy tylko na przechodzących obok?
  Jak będą usuwane nieczystości po turniejach rycerskich typu: flaszki, puszki, odrąbane kończyny?
  Jakie wymagania będą stawiane dworskim dziewkom /proszę o wymiary i stopień wymaganej nachalności/?
  Tak tylko pytam, aby innym udzielać wiarygodnych informacji a nie takich wyssanych z palca…

 • Paweł Mi

  Oceniono 10 razy 6

  >budowa ma posiadać<

  Kolejny analfabeta w Wyborczej... Budowla nie może nic "posiadać" - posiadać może tylko człowiek i to cenne rzeczy.

 • jan700

  Oceniono 22 razy 6

  "GDZIE BYLIŚCIE EKOAKTYWIŚCI, gdy ciężkie maszyny wjeżdżały na teren Puszczy Noteckiej, osuszano jezioro, karczowano las pod pas startowy??? Nie gryzie się ręki, która was karmi, co? Nagle żaden żuczek gó...jadek się nie pojawił, którego trzeba było chronić przed wyginięciem? Nagle nie trzeba było przypinać się do drzew, do ciężkich maszyn, by chronić drzewa??? Hipokryci, nie obrońcy środowiska!!! Tam, gdzie wam się płaci, tam robicie obstrukcję i tyle."

  HttP://niezalezna.pl/230469-zobacz-jak-zmienial-sie-plac-budowy-w-samym-sercu-puszczy-noteckiej-zdjecia-szokuja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX