Rusza proces w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Sąd nie ujawni zeznań świadków

Ruszył proces w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Do śmierci mężczyzny doszło dwa lata temu na komisariacie przy ul. Trzemskiej we Wrocławiu. Na ławie oskarżonych zasiadają czterej policjanci.

Czterej byli policjanci, którzy przesłuchiwali zmarłego, zostali oskarżenia o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad zatrzymanym. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Śmierć Igora Stachowiaka. Media nie wejdą na salę rozpraw >>>

Kto będzie zeznawał ws. śmierci Igora Stachowiaka?

W sprawie śmierci Igora Stachowiaka zostanie przesłuchanych prawdopodobnie dwudziestu z pięćdziesięciu świadków – tak podaje RMF24. Do tego zeznania złożą biegli sądowi.

Proces ws. śmierci Igora Stachowiaka

Proces nie będzie transmitowany w telewizji, a zeznania świadków nie będą upublicznione – tak zadecydował sąd. Organy chcą uniknąć sytuacji, w której świadkowie mogliby posiłkować się zeznaniami innych osób. Natomiast co do relacji zeznać oskarżonych i biegłych, a także komentarzy prokuratury i obrony, to sąd podejmie decyzję w tej sprawie właśnie dzisiaj, na pierwszej rozprawie.

Następne obrady sądowe

Proces w sprawie śmierci Igora Stachowiaka odbędzie się w Sądzie Rejonowym Wrocław-Śródmieście. Rozpatrzy ją trzech sędziów. Wcześniej Sąd Apelacyjny nie zgodził się na przeniesienie sprawy przed Sąd Okręgowy. Jeśli w trakcie procesu okaże się, że policjanci zamordowali Igora Stachowiaka, wówczas sprawa trafi właśnie do Sądu Okręgowego. Pozostałe rozprawy planowane są kolejno 17, 19, 20, 24 lipca, a także 23 sierpnia.

TVN ujawnił wstrząsające nagranie z policyjnego paralizatora. O torturach w policji ostrzegał RPO

Więcej o:
Komentarze (21)
Śmierć Igora Stachowiaka. Dzisiaj pierwsza rozprawa
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 20 razy 14

  Śmierdziel Kempa pewnie znów się gdzieś się buja za nasze.

 • def11

  Oceniono 19 razy 9

  Błaszczak, Zieliński i Ziobro na ławę oskarżonych, jak nie za próby tuszowania sprawy to co najmniej za brak nadzoru na podległymi służbami.

 • kemor234

  Oceniono 17 razy 9

  Cóż to za bełkot ? "Przekroczenie uprawnień".
  CZY TO OZNACZA, ŻE MIELI UPRAWNIENIA DO KATOWANIA CZŁOWIEKA ?????????
  Każda inna osoba w takiej sytuacji ODPOWIADAŁA BY ZA MORDERSTWO !!!!

 • zdybka1

  Oceniono 10 razy 6

  Moze jakby wiecej Polakow wzielo na powaznie ostrzezenia Palikota, ten mlody czlowiek moglby dzisiaj byc wsrod swoich ? Zreszta on nie jest jedynym przypadkiem.

 • distepfano

  Oceniono 7 razy 5

  Tak prawdę mówiąc wolałbym być skatowany przez bandytów niż przez policjantów, gdyż bandytów omijam i raczej nic mi z ich strony nie grozi, a do policjantów powinniśmy mieć zaufanie - lecz ograniczone zaufanie do potencjalnych bandytów !

 • Władysław Hajduga

  Oceniono 5 razy 5

  Większość policjantów to sadyści i psychopaci. Ci co zamordowali Igora Stachowiaka to zwyrodnialcy. Powinni być oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Tylko dożywotnie więzienie jest sprawiedliwym wyrokiem.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 3 razy 3

  Policja bijącym sercem Partii! Nie widzę różnicy między obecną Policją a Milicją Obywatelską, ZOMO czy SB. Jest jeszcze bardziej plugawa i skupia jeszcze gorszych oprychów. Tak jak w Stanie Wojennym na widok policjanta nadzwyczaj liczni obywatele spluwają z pogardą i przechodzą na drugą stronę ulicy. Policjanci zdają sobie sprawę z tego jak obywatele nimi gardzą i odreagowują swoją frustrację z faktu, iż są dla przyzwoitych ludzi jak trędowaci - agresją, brutalnością i bandyckim zachowaniem!!! Fakt niemożności relacjonowania zeznań na procesie policyjnych bandytów sugeruje,że kolesie z ferajny pociągnęli za "sznureczki" by nie zaburzyć w policjantach poczucia absolutnej bezkarności i akceptacji aparatu Państwa dla zamienienia się Policji w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze mafijnym. "Kwiatkiem" komentującym tę sytuację jest bezczelne żądanie przez policjantów, postrzeganych praktycznie powszechnie jako osobników niczym nie różniących się od bandytów - podwyżek. Naród ma zafundować podwyżki dla swych oprawców!!!

 • realistas

  Oceniono 3 razy 3

  Błaszczak i Ziobro też powinni być na ławie bo nic nie zrobili by sprawę wyjaśnić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX