4-letni Wiktor dotknął barszczu Sosnowskiego na spacerze. "Po 12 godzinach zaczął się horror"

Brązowe plamy na nogach, bąble na całym ciele i zakaz wychodzenia na słońce - to skutek dotknięcia przez 4-latka barszczu Sosnowskiego.

Jak relacjonują dziennikarze "Faktu", czteroletni chłopiec przyjechał na wakacje do swoich dziadków, mieszkających w Mrzygłodzie na Podkarpaciu. Kiedy w upalny dzień babcia przyprowadziła go do domu po spacerze, zobaczyła na jego ciele zadrapania i zaczerwienienia. 

- Po 12 godzinach zaczął się horror. Nie mogłam poznać dziecka - mówi w rozmowie z dziennikiem pani Katarzyna, matka chłopca. 

Barszcz Sosnowskiego: brązowe plamy na nogach

Okazało się, że malec dotknął barszczu Sosnowskiego. Żaden z dorosłych nie zorientował się, bo roślina była niewielka i na tym etapie rozwoju nie wyglądała jeszcze tak jak te, przed którymi ostrzegają służby. 

Po wizycie u dermatologa i zastosowaniu leków bąble i poparzenia zaczęły stopniowo znikać z ciała 4-latka. Na nogach wciąż jednak pozostały brązowe ślady. Chłopiec jeszcze przez jakiś czas nie będzie mógł wychodzić z domu na słońce. 

Barszcz Sosnowskiego może poparzyć nawet na odległość. Dlaczego tak się dzieje? [WYJAŚNIAMY]

Barszcz Sosnowskiego - groźny gigant. Leczenie oparzeń barszczem Sosnowskiego

Osławiony barszcz Sosnowskiego to roślina z rodziny selerowatych. Przyszła do nas z obszarów byłego Związku Radzieckiego, gdzie została mylnie sklasyfikowana jako pożyteczna. Niestety, prędko okazało się, że barszcz szkodzi zarówno uprawom, jak i ludziom. Rozprzestrzenia się szybko i efektywnie, jest zdumiewająco żywoty, potrafi wytrzymać kilka lat. Do dziś rozprzestrzenił się po całej Polsce. Należy mieć się przed nim na baczności - unikać go i nie zbliżać się do niego. Powoduje poważne oparzenia; niektóre kontakty z barszczem Sosnowskiego skończyły się śmiercią. 

CZYTAJ TEŻ:  Barszcz Sosnowskiego - czym jest i czy jest niebezpieczny? 

Czy śmieciami można w ekologiczny sposób ogrzać dom?

Więcej o:
Komentarze (59)
4-letni Wiktor dotknął barszczu Sosnowskiego na spacerze. Teraz na ciele ma bąble i poparzenia
Zaloguj się
 • yuuki1089

  Oceniono 16 razy 10

  Należy pamiętać, że parzy nie tylko bezpośredni kontakt! W upalne dni najlepiej w ogóle się nie zbliżać w okolice tej rośliny! Wydziela ona olejki eteryczne, które podrażnia układ oddechowy!

 • tenare

  Oceniono 6 razy 4

  Nie jest tak źle, bo mógł też złapać kleszcze.

 • putin2000

  Oceniono 6 razy 4

  Jak w Dniu Tryfidów.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 3 razy 3

  Randapem go!

 • krampus81

  Oceniono 4 razy 2

  Poprawka - powinno byc barszcz Kaczynskiego...

 • Piotr Bezia

  Oceniono 1 raz 1

  DLA FANATYKÓW ZABIJANIA INFORMACJA, NIE NISZCZCIE BARSZCZU W CZASIE KWITNIENIA. DAJCIE SIĘ NAJEŚĆ WSZYSTKIM GŁODNYM OWADOM. DLA ŚLEPCÓW WIDZĄCYCH TYLKO BARSZCZ JAKO ROŚLINĘ INWAZYJNĄ. ZAJMIJCIE SIĘ NISZCZENIEM RDESTOWCA BO NIEDŁUGO NIE BĘDZIE WIDAĆ SŁOŃCA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX