Ksiądz Wojciech Lemański wraca do posługi. Koniec suspensy nałożonej na niego przez bpa Hosera

Ks. Wojciech Lemański nie jest już objęty suspensą - podaje Radio TOK FM. Zakończyła się kara, którą nałożył na niego arcybiskup Henryk Hoser. Duchowny trafi do archidiecezji łódzkiej.

Biskup Romuald Kamiński zniósł suspensę nałożoną prawie cztery lata temu na ks. Lemańskiego - informuje TOK FM. Wg informacji radia duchowny ma służyć w jednej z łódzkich parafii oraz dalej działać na polu dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

W wypowiedzi dla IAR biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński potwierdził, że ks. Wojciech Lemański trafi do archidiecezji łódzkiej kierowanej przez arcybiskupa Grzegorza Rysia. Biskup podkreślił, że ksiądz Lemański został "przywrócony do posługi kapłańskiej". Lemański komentował, że to "zakończenie trudnego etapu w życiu" i podkreślał, że cieszy go, iż znów będzie mógł pełnić posługę i m.in. odprawiać msze.

Ks. Lemański wraca do posługi

Lemański w latach 2006–2013 był proboszczem parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy. Po kolejnych upomnieniach i karach za wypowiedzi w mediach, abp Henryk Hoser odwołał go z funkcji proboszcza, a w 2014 roku nałożył karę suspensy. Przedmiotem sporu miało być m.in. zaangażowanie Lemańskiego w dialog polsko-żydowski. 

W 2017 roku Hoser przestał być biskupem diecezjalnym w diecezji warszawsko-praskiej, gdzie zastąpił go Romuald Kamiński. Papież Franciszek wysłał abpa Hosera do Medziugorie, a w w tym roku mianował tam wizytatorem apostolskim.

Po internet do świątyni. Lokalny angielski kościół idzie z duchem czasu

Więcej o:
Komentarze (79)
Ksiądz Wojciech Lemański wraca do posługi. Koniec suspensy
Zaloguj się
 • Bernard Żylik

  Oceniono 33 razy 21

  Niestety , dopiero zwolnienie Hosera ,postaci wyjątkowo kontrowersyjnej za swe dokonania w Afryce (w Polsce zresztą też)pozwoliło przywrócić do posługi tak wspaniałego kapłana jakim jest Lemanski.A przy okazji , kiedy doczeka sprawiedliwości ksiądz Boniecki. A taki Rydzyk może rozrabiać do woli - smutne to.

 • pan_glosny

  Oceniono 20 razy 14

  Jeśli Kościół chce utrzymać wiernych to musi pójść tą samą drogą co ksiądz Lemański. Proszę poczytać kazania księdza publikowane co tydzień na jego profilu na FB - są dla ludzi i do ludzi.

 • krzywelustro

  Oceniono 20 razy 12

  [Bóg ] jest i nagradza tych, którzy Go szukają. (Hbr 11,6)

  To najlepsze z dostępnych rozwiązań. Ksiądz Lemański i Arcybiskup Ryś nadają na podobnych falach, reprezentując otwarty, głęboki i prawdziwie Boży Katolicyzm. Dobrze się stało, że biskup Kamiński i arcybiskup Ryś dogadali się w ważnej i słusznej sprawie. Nie mam wątpliwości, że polski Kościół na tym skorzysta.

  Powodzenia, Księże Wojtku!

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 11

  Hoser to kanalia i patrzy tylko jak przypodobać się "dobrej zmianie"

 • MACIEKR76

  Oceniono 18 razy 10

  Witamy w Łodzi. Mamy już tutaj bardzo światłego biskupa Rysia. Z dala od klerowego betonu.

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 8

  Nie wiem czy Bośnia i Hercegowina jest odpowiednim miejscem dla Hosera. Ja bym go wyslala do Syrii.
  Natomias panu Lemanskiemu zycze wszystkiego najlepszego i mam nadzieje, ze Hoser juz go wiecej razy nie bedzie scigal, ni przesladowal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX