Komentarze (239)
Zamek w Puszczy Noteckiej. Ekolodzy komentują sprawę budowy w Stobnicy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Piotr Burgiel

  Oceniono 17 razy 9

  Byłem tam na spacerze jesienią zesłego roku stały wielkie dzwigi, wszyscy o tym wiedzieli , w Oborbkach jest komitet PiS i nie było reakcji a wszyscy teraz biją pianę . Najwiecej ci który tam nie byli . Nikt nie reagował z żadnej opcji .....?

 • nanabun

  Oceniono 16 razy 8

  Skorumpowane urzędasy na różnych szczeblach przytuliły pokaźne koperty, a teraz głupa tną, że wszystko ok. A swoją drogą to "inwestorzy" owego paskudztwa muszą być wyjątkowo prymitywnymi bezguściami.

 • korollaq

  Oceniono 9 razy 7

  Niech nie udają głupiego, bo RDOŚ wydaje pozwolenie na podstawie ekspertyzy takich "specjalistów" od ptaszków i chrząszczy. Dla inwestora te prognozy to wrzód na d. ale płaci, jak wybudować nie może to zwróci ekologom tylko koszty wycieczki nad jezioro.

 • gefreiterhaber

  Oceniono 13 razy 7

  jak chlopasie z peselu sami prosili Vladimira, zeby gaz byl drozszy to taki zamek to male miki.

 • jan12121

  Oceniono 19 razy 7

  Autor zdaj się sugerować, że brak kodeksu budowlanego doprowadził do tej dziwnej sytuacji. Bzdura - przepisy są i trzeba je egzekwować! W obszarze NATURA 2000 i w dodatku w parku krajobrazowym nie da się takiego obiektu wznieść, nie ma bata...

 • 1234qwerty

  Oceniono 9 razy 7

  Kto smaruje ten jedzie. Tak było jest i będzie za PO ,PIS SL i reszty tych pomazańców.

 • pawelcio23

  Oceniono 13 razy 7

  Ok, ale jeśli okaże się że zamek powstaje zgodnie z przepisami, że inwestor dopełnił wszystkich formalności to co wtedy? Zarządzić rozbiórkę? Na jakiej podstawie i na czyj koszt? W takiej sytuacji również niezbędne będzie odszkodowanie dla inwestora? Zatem - kto za to wtedy zapłaci??

 • qudaq

  Oceniono 6 razy 6

  Jak ten zamek rozpala wyobraźnię. Czy jednak ktoś sprawdzil, jak odprowadzane są ścieki, wywożone nieczystości i pobierana woda? I jak to sie ma do ekologicznej stolicy grajdolka, w ktorej jedyna oczyszczalnia dla rosnącego miasta jest na odleglej Pradze, a na zachodnim brzegu nikt nawet się nie zająknie o nowej. Wodoiągowana Polska, ale bez żadnych kolektorow, tylko nadal wożąca szambowozami nieczystości. Były minister ochrony środowiska od lat walczył, aby obwodnicę Warszawy przez sulejowek poprowadzić nad źrodlami wody oligoceńskiej. Jak widać, na chronie przyrody nieźle się żyje, a jedynym wyznacznikiem jest szmal, uzyskiwany różnymi sposobami i przychylne decyzje urzędników wszelkiej maści. im wyżej, tym gorzej. Niby kto to zalecał i inspirowal wydanie zgody przez miejscową wladzę? A dziś cichosza?

 • senioryta13

  Oceniono 12 razy 6

  Polacy to nawet sami siebie oszukuja. Czy znalazl sie juz wlasciciel , czy nadal to tajemnica ?

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 22 razy 6

  Ten skandal z budową zamku tylko pokazuje z jakim plebsem mamy do czynienia po stronie totalnych komentatorów. Przypominam, że w kwestii ekoterrorystów broniących co i rusz chociażby puszczy komentarzy były TYSIĄCE. Tysiące komentarzy lżących obecną władzę.
  Kiedy temat dotyczy innej władzy nagle się skur wysyny pochowały. Nikt nie ma nic do powiedzenia. O co chodzi? Podoba wam się zamek?

 • ubudubu4

  Oceniono 14 razy 6

  Smród po państwie PO-nieudaczników czyli państwie kochającym mafie i bandy cwaniaków.....

 • krzysio333

  Oceniono 20 razy 6

  Ekolodzy którzy nie protestowali przeciwko pozwoleniu na tą inwestycję - nic nie robili. Pozwolenie na budowę - PO. Ścieki w Gdańsku, rządzi PO. Gdzie byli ekolodzy zależni od PO?.

 • kapitan-rzbik

  Oceniono 18 razy 6

  jeśli tego nie rozbiorą to bedzie oznbaczać że nasze panstwo jest słabe: hu du i kamini kupa

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 24 razy 6

  Mam nadzieję, że rozbiorą ten kicz, zanim zdąży obrosnąć w styropian i karton-gips.

 • astaev

  Oceniono 7 razy 5

  Jak powiedział pewien były minister "To państwo istnieje tylko teoretycznie"

 • vomiting_frog

  Oceniono 12 razy 4

  Jak jest prawomocne pozwolenie na budowę to w sumie nie ma się co wygłupiać. Bo to troszkę jak z konstytucja która niby obowiązuje ale nie zawsze. Ten zamek zresztą jest śmieszny sam z siebie. Natomiast jedno mnie zastanawia bo tam są trzy działki to jest dwie przedzielone korytem rzeki i ta działka będąca korytem rzeki to chyba powinna być własnością skarbu państwa mimo że tam teraz jest jezioro.
  Co do wpływu to wszystko ma wpływ no ale do puki nie będą starym zwyczajem sr... do fosy to wpływ na środowisko jest raczej głównie wizualny podobne rzeczy wyprawia goralenvolk i jest wszystko ok.

 • mocno_kwasny

  Oceniono 10 razy 4

  Zero do ataku ! Po 10 lat dla urzędników RDOS i 20 dla profesora ;-)

 • krzysio333

  Oceniono 20 razy 4

  Pozwolenie zostało wydane za rządów?, oczywiście PO. Tak na koniec, na odchodne. Tak samo jak PO w ostatnim tygodniu władzy wybierało na koniec swoich sędziów do TK. A robiło to szybko bo w nocy!!!!. Przypomnijcie sobie KODziarze!.

 • gwsol

  Oceniono 6 razy 4

  Jeżeli zapadnie decyzja o rozbiórce to ew. łapówki będą musiały być zwrócone ? Tak tylko pytam z ciekawości.

 • yosemitesam

  Oceniono 10 razy 4

  Stawiam dolary przeciw orzechom, że żadnej rozbiórki nie będzie. W naszym kraju zawsze bylo tak, że "bogatemu wolno więcej".

 • dirtyharry2013

  Oceniono 6 razy 4

  Coz. Jezeli pozwolenia zostaly wydane i wszytsko jest zgodnie z przepisami to ktokolwiek zainwestowal bedzie mogl sie domagac odszkodowania bez precedensu w historii.

 • hdtvpolska

  Oceniono 5 razy 3

  Zamiast pięknego odludzia będzie mocna atrakcja turystyczna. Znakomity projekt. Całkowicie zgodny z prawem. Proszę także o budowanie basenów nad Bałtykiem, bo to jest za zimnie morze.

 • markowski222

  Oceniono 5 razy 3

  Sprawdziłem, w Wielkopolsce i Polsce zachodniej jest bardzo mało NGOsów zajmujących się ekologią. A szkoda, bo są tu wspaniałe zasoby natury które, jak widać, nie są chronione przez państwo: Puszcze Notecka, Zielonka czy Goleniowska. Ostatnio słyszałem o problemach w Puszczy Zielonce, w której kolejny inwestor urządził głośną imprezę z helikopterem jako atrakcją. Mnożą się też sprawy wysypisk śmieci. Ochrona natury i naszego środowiska staje się nagląca.

 • zbych21

  Oceniono 15 razy 3

  Ciekawe, że wszyscy komentujący mają na ten temat wyrobione zdanie. W tej sprawie nie ma nic oczywistego. Trzeba to wyjaśnić i tyle. Nie ma zakazu budowania na terenach Natura 2000, tylko są zaostrzone procedury. Jeśli były dotrzymane to OK, jeśli nie, to znaczy był przekręt.

 • smurfmadrala

  Oceniono 37 razy 3

  Eko-pasożyci, eko-wyłudzacze, eko-fałszerze, itp., itd. !
  Przypinajcie się teraz łańcuchami do zamku , drzyjcie się jak zawsze, prowokujcie, knujcie
  i kłamcie, uprawiajcie swój proceder wg własnej techniki wyćwiczonych przewałów.

 • szabepio

  Oceniono 8 razy 2

  Wykupilem turnus w tym zamku w lipu 2020. Inwestor za wstrzymanie bezprawne tej budowy wyegzekwuje odszkodowanie takze za moj turnus pozwolenie jest wydane idpi***cie sie od inwestora.

 • java77

  Oceniono 16 razy 2

  dla mnie sprawa jest jest jasna.Teren scisle chroniony.Puszcza Notecka.Czyli bezwgledny zakaz budowy czegokolwiek!A budynki do rozbiorki!

 • Marek Tropiciel

  Oceniono 16 razy 2

  Tam gdzie działacze ekologiczni mają jakąś korzyść ,tam nie ma protestów ekologów i nie ważne że jest to obszar objęty ochroną Natura 2000,inwestor też się nie spodziewał takiego obrotu sprawy ,wszak kiedyś takie działanie było normą a wszystko zależało od ceny.Teraz czasy bezprawia jakie było za PO minęły i większość nieprawidłowości jest wyjaśniana przez odpowiednie organy.

 • kolektywnie

  Oceniono 10 razy 2

  Ich zachowanie bardzo przypomina mi posłów, których kilometrówki wskazywały na codzienne rajdy samochodowe po Polsce.

  No wicie, rozumicie, taki system, to nie nasza wina.

  Kolejny powód aby darmozjadów NGO-ów odłączyć od kasy podatnika, ale to nigdy nie nastąpi, bo w kwestii golenia podatników nasze elity są nad wyraz zgodne.

 • mate29

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawi mnie gdzie będą usuwane ścieki komunalne ?

 • tedek1

  Oceniono 3 razy 1

  Kartonowe państwo - ekolodzy myślą że szeregowy pracownicy adm.rzadowej pracujący za 2200 zł brutto będą się angażować i produkować w pracy jak ktoś kto zarabia 5 tys zł w korporacji? Te służby są tylko na papierze,bo nasze społeczeństwo ma niski zasób kultury prawnej co chociażby widać po owocach pracy naszych orłów sejmowych już od wielu lat.

 • autonomy

  Oceniono 11 razy 1

  Cała afera z tym zamkiem obnaża jedynie czym tak naprawdę jest ekologia i na czym polega interesowność działalności ekologów, na pewno nie chodzi o interes ochrony przyrody tylko o pełen portfel. Wystarczy pomachać im zielonymi papierkami przed nosem i nagle doznają cudownego uleczenia z troski o środowisko. Okazuje się wówczas, że przyroda mogłaby nie istnieć :D

 • Mariusz Kowalski

  Oceniono 15 razy 1

  Ciekawe ile kasy ekolodzy zgarneli kasy za zamknięci szczekaczek. Budowla pokazuje ile są warci zieloni terroryści że swoją wybiórczą czułością.

 • tenare

  Oceniono 7 razy 1

  Sugeruję dać w łapę, żeby wciągnęli ten zamek na listę UNESCO.
  Wtedy nikt nie podskoczy.

 • abro345

  Oceniono 15 razy 1

  odwalcie się zazdrośnicy od tego zamku.jest piękny. gdyby obrońcy przyrody żyli w średniowieczu krzyżcy nic by nie zbudowali, zamek w malborku nigdy by nie powstał.

 • zarliwy

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież to tylko jeden zamek - analogia do rzucenia papiera i peta na ulicy. Ulice zasyfione, bo tysiące palaczy rzucały jeden papierek i jednego peta.

 • citaobscura

  Oceniono 17 razy 1

  <<><><><><><>>
  Wiewiórka na ściętym pniu była "ofiarą pisoskiego reżimu przez co najmniej miesiąc.

  Koszmarne zamczysko na paru hektarach nie interesowało ani GreenPIC, ani Wajraka.
  TVN nie puścił nad nim swojego Błękitnego, czy choćby drona.

 • naw18

  Oceniono 3 razy 1

  Za duze pieniądze na to poszły i pod stołem i w cegły czy wyspę. I ta kasa ma sie zwrócić. Nikt nie wyda decyzji o rozbiorce bo odszkodowania mogą przewyższyć wartość tego co widać. Zreszta zydowski inwestor jest na to przygotowany i nie byl to pomyslł 25 czy 27 latka... Państwo polskie moze mu skoczyc, temu "obywatelu", podobnie jak kaczyńskiemu

 • morgenroth

  Oceniono 19 razy 1

  Dlaczego ekoświry nie przykuwaja się do drzew i nie próbują dostać się na teren tej inwestycji?

 • dzi-ku

  0

  Cały syf w prawie i decyzjach środowiskowych to tylko i wyłącznie wina organizacji ekologicznych.

 • dar61

  0

  Moda na lekceważenie ekologii szerzy się autostradami spod Augustowa.

  ****
  okazja do naprawienia, Redakcjo:
  '...Żeby móc go wybudować potrzebne było...' [ANTYPRZECINKOZA]
  >>> wybudować, [PRZECINEK] potrzebne...

  '...a dopiero, gdy budynek...'
  >>> dopiero gdy... [BEZ PRZECINKA - zasada COFANIA PRZECINKA]

  '...Bez działań u źródła problemu, zamek w Puszczy...' [PRZECINKOZA]
  >>> problemu zamek... [BEZ PRZECINKA]

  Redaktor Kacper, następny, co tak ortografię partoli...

 • Krzysztof T

  0

  Jedna niezaprzeczalna korzysc z tej budowy :tzw. organizacje ekologiczne, NGOsy zostały KOMPLETNIE OŚMIESZONE.

 • sosna_pospolita

  0

  "cięgi mogliby zbierać ekolodzy, ale czy słusznie?"

  nieslusznie bo ekolodzy sa antypis

 • 8gawiedz8

  Oceniono 4 razy 0

  Wciąż pytam, gdzie i jakie nieprawidłowości popełniono, skoro już od czci i wiary tutaj odsądzono budowniczych. Żadnej merytorycznej odpowiedzi nie ma. Tylko bełkot w stylu: wsadzić wszystkich, rozliczyć ich, wina PO (Tuska, znaczy) itd. Do wiecowania obrzucania błotem wszyscy gotowi. Do dyskusji - żaden. A fe, bolszewicy!

 • onduma

  Oceniono 2 razy 0

  Rozebrac. Niemcy rozebrali dwor w sredniowiecznym zamku w Ciechanowie na cegle aby wybudowac gdzies browar a tu nowe barachlo zaluja ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX