Komentarze (423)
Obecność polityków w kościele. Szymon Hołownia pisze o patologii
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 111pln

  Oceniono 14 razy 10

  Dobrze, dobrze... niech się blatują z politykami. Szybciej opustoszeją kościoły, szybciej będziemy mieli z głowy konkordat, a może nawet zobaczymy nacjonalizację kościelnych majątków. 😁

 • kotmiki

  Oceniono 16 razy 10

  Ta hipokryzja rządzącej nam słowiańskiej wersji NSDAP nazywanej dla zmylki prawem i sprawiedliwością pokazuje,że bóg to zwykły wymysł cwaniaków dla czerpania korzyści i sprawowania władzy .
  Nigdy w boga ani bogusie nie wierzyłem teraz patrzę jak 38 mln naród w środku Europy zwariował po prostu wszystkim odjęło rozum tym co głosowali za extrema i tym co poszli na grzyby zamiast do urn

 • Tadeus Ko

  Oceniono 9 razy 9

  jak instrumentalnie była przez Watykan traktowana Polska, zauważył minister spraw zagranicznych RP Józef Beck: "Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mego kraju należy Watykan. Zbyt późno pojąłem, że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościoła Katolickiego".

 • komuno

  Oceniono 15 razy 9

  Pocieszające jest to, że Trwam NADAL nikt nie ogląda. Na obłudzie katolskiej można polegać.

 • sabriel

  Oceniono 15 razy 9

  Polski kościół - zepsuty, zdemoralizowany, pazerny, chciwy, bogaty, oderwany od rzeczywistości, niemający nic wspólnego z wiarą, Nie chce mieć z nim nic wspólnego.

 • selena-0

  Oceniono 15 razy 9

  sekta , a premier mm jest w sekcie

 • defact

  Oceniono 9 razy 9

  Czekam na premiera, który w kościele się nie pojawi.

 • tadjan

  Oceniono 21 razy 9

  ta łysa góra w Częstochowie to jest dobry wynalazek...... tam dokona się dobijanie kościoła przez katoli głupoli.

 • sailor2016

  Oceniono 17 razy 9

  Do politykierów i suverena raczej to nie trafi.

 • batura3

  Oceniono 15 razy 9

  Pissowscy wchodzą Tatusiowi R w dupę bez mydła...za to z kasą i święconą wodą-alleluja

 • erg72

  Oceniono 8 razy 8

  "zostaje wdową" - bogatą wdową i oto tu chodzi. Wiernych coraz mniej, interesów coraz więcej. Nycz tower i jeszcze kilka takich inwestycji i wierni nie będą im potrzebni.

 • dziurowice

  Oceniono 10 razy 8

  Hołownia to mądry człowiek. Dla mnie wzorzec katolika. Niestety dla polskich hierarchów zbyt mądry, bliższy abp Pieronkowi, śp abp Życinskiemu niż odpustowym prostakom.

 • sceptyk2009

  Oceniono 10 razy 8

  ...Morawiecki dał ciała tym swoim wystąpieniem,
  wlazł pod ogon grzybkowi z piernkowego grodu.
  Musi być z nim bardzo zle-jak trwoga to do ''boga''.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 8 razy 8

  Dobrze ze nie mieszkam w bulandzie od ponad 30 lat. Pier...l sie taka ojczyzno.

 • oloros11

  Oceniono 12 razy 8

  to juz bylo i zle sie skonczylo - dla kosciola - Franco I Salazar to najgorsze wspomnienia Hiszpanow i Portugalczykow - efekt - puste koscioly!
  i tak los czeka katolicyzm w Polsce

 • mr_osjano

  Oceniono 10 razy 8

  "Kościół to miejsce w którym ktoś, kto nigdy nie był w niebie, prawi o nim tym, którzy się tam nigdy nie dostaną". Czyż zatem aż tak wielka przepaść dzieli kler i polityków? Jedni i drudzy posługują się obietnicami. Doskonale się dogadują, czerpiąc wzajemnie profity. Tylko ślepy na wiedzę wyborca może widzieć w tym sojuszu (sojusz tronu i ołtarza) jakąś skazę. Trafność zaś słów pana Hołowni cyt: "Kościół, który bierze ślub z jakąś partią, zostaje wdową po następnych wyborach" - wolałbym traktować jako proroctwo, chociaż, jak znam życie, maluczcy (czytaj wyborcy) i tak tego nie są w stanie pojąć, a co dopiero, wypełnić!

 • justas32

  Oceniono 22 razy 8

  Główną funkcją religii jest przyganianie elektoratu do urny dla tych którzy więcej pieniędzy i przywilejów dadzą Kościołowi. Przykre że Polacy tego nie widzą, wierzą i płacą ...

 • progus

  Oceniono 7 razy 7

  Jedna uwaga, KK po następnych wyborach nie zostanie wdową, lub zostanie tylko na chwilę; puści się z inną Partią.

 • plutoniczna

  Oceniono 9 razy 7

  nie ma biedy, historia uczy, że kościół zawsze ustawiał się z jej wiatrem a nie pod wiatr.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  Wysmienite.

 • tinorossi

  Oceniono 7 razy 7

  Wlaczylem kiedyś msze na Polonii i zobaczyłem p. Kepe, która glosila " homilie" . Dlugo mowila.Politycy PIS zrobili sobie z kościoła dodatkowa trybune . Smutne dla obu stron.

 • andrew1507

  Oceniono 9 razy 7

  Czas zakończyć poroniony eksperyment kaczyzmu.
  Weżcie ludziska zmobilizujcie się i przepędzimy "dojną zmiane'' w demokratyczny sposob.....

 • pd2016

  Oceniono 7 razy 7

  Biedna Polska, trochę pobyła na Zachodzie, znowu powróciła na Wschód...

 • kotmiki

  Oceniono 9 razy 7

  Polska to ciężki przypadek schizofrenii religijnej ;Premier co doopcy na boku a w przeszłości omijał K wielkim lukiem dzisiaj zapadł na tę chorobę ,żenada

 • lux-ex-silesia

  Oceniono 7 razy 7

  Takie patologie zawsze były i będą. Chrystus wywracał stoły ówczesnym Morawieckim, którzy wykorzystywali Świątynię Pana dla swoich przyziemnych celów.
  Szymon Hołownia zrobił swoje, na ile mógł. Inni tego nie robią, chociaż powinni. Oni odebrali już swoją nagrodę.

 • Oceniono 9 razy 7

  Te pisowskie łajdaki wyglądają jak naćpane świnie. Ale rydzol ten złodziej i szpieg musi mieć kwity na tych łobuzów.

 • Marek Nowak

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Hołownia, gdyby nasz kościół (celowo z małej litery) postępował zgodnie z Pana poglądami, to bym do niego wrócił, może nawet na klęczkach. A tak coraz dalej i dalej....

 • aietes

  Oceniono 19 razy 7

  Niech chodzą ile chcą, i tak mało kto wierzy tym ch.. Dają pieniądze, dlatego dostają głosy.

 • tilow3

  Oceniono 11 razy 7

  Podoba mi się określenie dot. zwolenników PiS - "zresetowani umysłowo", bo niemożliwe się wydaje utrzymujące się poparcie dla tego typu polityków. Wraca średniowiecze - facet który na kontach żony ukrywa grubo ponad 30 mln. zł. przemawia w charakterze proboszcza i kadzi o "solidarności" społecznej. Niepojęta jest dla mnie głębia pisowskich umysłów.

 • justas32

  Oceniono 25 razy 7

  Wiara jest obrazą rozumu. Przykro mi że Premier mojego kraju tego nie rozumie i lansuje się po kościołach ...

 • senseiek

  Oceniono 8 razy 6

  "Czy dajmy na to gościa z truchłem jakiegoś stworzenia, przekonanego, że Dobra Nowina (którą Jezus nakazał głosić „całemu stworzeniu”), nakazuje zabijać lisy i przynosić je Panu. (...) Ja na przykład wolę lisy żywe i widok takich umajonych truchełek w kościele obraża moje uczucia religijne bardziej niż siedem Nergali, bo nie szydzi z Ewangelii, co ją wypacza"

  Hołownia potrafi zdziwić nawet mnie... trzeźwością osadu..
  Ja bym takiego liska ucałował, a nie strzelał do niego..

  ps. bylem kiedyś na koncercie Nergala, w miasteczku studenckim AGH, ponad 10 lat temu, nie widziałem nic nadzwyczajnego, co by mnie obraziło..

 • agnrodis

  Oceniono 8 razy 6

  a moze on jest Premierem Watykanu?

 • a-lfa

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Hołownia kościół przez grubo ponad 80% czasu z ok. 2000 lat swego istnienia był związany z władzą. Ba on ją przez długi czas legitymizował. Powolny początek rozwodu kościoła z tronem to w zasadzie końcówka XVIII wieku (czyli Rewolucja Francuska) proces ten przyspieszył po I wojnie światowej ale w zasadzie do SW II KK zasadniczo akceptował jedynie państwo katolickie - tyle iż nie domagał się już bezwzględnego karania za innowierstwo. W po upadku sytemu socjalistycznego który był mniej lub bardziej niechętnie nastawiony do religii w Polsce państwo przerosło się z kościołem a kościół z państwem. Aktualnie dochodzi jeszcze pełne dwustronne uzależnienie wręcz symbiotyczne aktualnej władzy i większości rządzącej z hierarchami KK w Polsce (który niestety coraz bardziej oddala się od trendów światowych tworząc coś w rodzaju kościoła narodowego - na razie jeszcze nie ma oficjalnego (wzorem Lefebrystów) buntu przeciwko decyzją Watykanu ale wszytko przed nami jeśli kolejny Papież będzie kontynuował dzieło aktualnego a dodatkowo zechce zdyscyplinować cichych buntowników wszytko jest możliwe łącznie z otwartym buntem w obronie prawdziwej wiary) i wszystkim to odpowiada. Ba niektórym marzy się jeszcze więcej czyli rozwiązania żywcem przeniesione z islamu czyli państwo, religia i prawo to jedno + całkowity brak tolerancji za odstępstwo od jednej słusznej drogi. Innymi słowy tolerowana jest tylko jedna religia. Odstępstwo od niej równa się wykluczeniu po za nawias społeczeństwa i represją karnym. I to tyle w tym temacie.

 • 20portal

  Oceniono 5 razy 5

  Tp może tylko cieszyć. Przemęczymy się jeszcze chwilkę z kościołem "partyjno-państwowym", a później wszystko pójdzie szybko jak w Irlandii: koniec z zakazem aborcji, koniec z religią w szkołach, koniec z wszelkimi "kapelanami" i Rydzykami, w końcu legalne śluby homoseksualistów, a ostatecznie puste kościoły, których nabudowano w Polsce tysiące (nie wiadomo po co).
  Oderwanie kościoła od państwowego cycka będzie b. bolesne, ale w efekcie przyniesie korzyść dla społeczeństwa, a także - w co nie wątpię - dla kościoła. Polski kościół jest zbyt pazerny i to zgubi.

 • matitalolo

  Oceniono 5 razy 5

  Hołownia , tzw . kościół to watykański okupant robiący interesy na ciemniakach i frajerach , żyjących w nadwiślańskim rezerwacie Całe szczęście , że to polactwo powoli umiera. Co widać , że spadły dochody katabasów od ludzi . Od razu pazerni sukienkowi przypięli się do budżetu państwa. Historia uczy , że dla tych nierobów źle to się skończy (Francja , Hiszpania, itd.)
  Oby jak najprędzej. Majątki kościoła przejdą na rzecz utrzymania armii , tak jak we Francji w XVII wieku.

 • marymania

  Oceniono 5 razy 5

  Kościół, który bierze ślub z partią nie jest kościołem. Z definicji.

 • plutoniczna

  Oceniono 7 razy 5

  w ostatnich raportów wynika, że młodzi Polacy odchodzą od kościoła.
  tak więc istnieje szansa, że polski kościół (jako instytucję) pokona nieubłagana biologia.

 • gorillaglu

  Oceniono 7 razy 5

  Z każdym pocałunkiem między PiS (a w zasadzie dowolną partią) a kościołem, zbliżamy się do Irlandii. Kościół myśli, że sojusz z tronem go ochroni od upadku, a tymczasem jest dokładnie na odwrót. Nic tak nie niszczy autorytetu moralnego kościoła jak zabawa w doczesną politykę.

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 5 razy 5

  Hołownia udaje, że nie wie, że teraz Pana Boga nie ma w kościołach, teraz w kościołach jest PiS !. A w niektórych nawet ONR, kibole itp. I w kościołach teraz nie ma "Dobrej Nowiny" (Ewangelii), teraz jest "Dobra Zmiana" (propaganda bolszewickiego reżimu PiS) !!!

 • plutoniczna

  Oceniono 7 razy 5

  kościół da sobie radę.
  tam gdzie władza i koryto, tam jest i kościół.
  od tych dwóch rzeczy na pewno nie da się odspawać.

 • jerzytop

  Oceniono 5 razy 5

  Zebranie rządu na Jasnej Górze . Z jakiego jeszcze kraju można zobaczyć tak bogobojne zdjęcia ?
  swego czasu widziałem na własne oczy takie zjawisko z tym ,że z niepełnosprawną córką musiąłem przejść ok 1 km/ brak miejsc parkingowych blisko a tych dla niepełnosprawnych było dosłownie z 5-8 / aby znaleść się koło klasztoru za to zdrowe babsko szydło zajechało ze świtą limuzynami prawie pod ołtarz . Ale ona jest taka czuła i dbająca o osoby niepełnosprawne

 • antyantypis

  Oceniono 5 razy 5

  Żenujące jest to zdjęcie

 • inder

  Oceniono 5 razy 5

  To nie tak, panie redaktorze. Kościół ma nie jedną małżonkę, tylko cały harem. A w tym haremie: PiS, Kukiz, PO, PSL, SLD... Niektórym małżonkom w tym haremie zdarza się czasami strzelić jakiegoś focha, jak to w małżeństwie, ale tylko czasami i w sumie wszystkie są bardzo posłuszne, aczkolwiek PiS - najbardziej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX