Rydzyk dziękuje narodowcom za blokowanie Marszu Równości. "Jaka to jest piękna młodzież"

- Chciałbym złożyć serdeczne "Bóg zapłać" za waszą postawę patriotyczną - mówił Robertowi Winnickiemu o. Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta dziękował narodowcom, którzy próbowali blokować I Marsz Równości w Częstochowie.

W Częstochowie po raz pierwszy przeszedł Marsz Równości. Manifestacja odbyła się w ten sam weekend, w którym na Jasnej Górze odbywała się pielgrzymka Rodzin Radia Maryja. Narodowcy od początku zapowiadali próby blokowania marszu. Kontrmanifestanci m.in. z ONR mieli z kolei transparenty z napisami "Dziś homoseksualizm, jutro pedofilia" i skandowali "zakaz pedałowania". Od manifestujących rozdzielała ich policja. 

Jak relacjonuje lokalna "Gazeta Wyborcza", mężczyźni z orłem na piersi oburzali się: "Policyjna pała broni dziś pedała". Na zdjęciu Agencji Gazeta widać, jak kordon policji oddziela Marsz Równości od kontrmanifestacji. Później Młodzież Wszechpolska chwaliła się, że "dzięki nim nie doszło do sprofanowania Klasztoru Jasnogórskiego".

Za to dziękował im ma antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. - Na Pańskie ręce chciałbym złożyć serdeczne "Bóg zapłać" za waszą postawę patriotyczną i katolicką - mówił w rozmowie z Robertem Winnickim, szefem Ruchu Narodowego. Duchowny chwalił narodowców, którzy biorą udział też w innych demonstracjach, w tym Marszu Niepodległości 11 listopada. - Ja się na tych marszach niesamowicie buduję tym, jaka jest piękna młodzież - mówił. 

Dla mnie bardzo przykre jest to, że nie raz słyszę krytykę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie. Jak słyszę krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży, to myślę, że jest to jakieś nieporozumienie

- mówił o. Rydzyk. - Dziękuje wam za wczoraj też, za to świadectwo. A to, co jest w tej chwili, to jest to, co marksiści mówili: iść przez uczelnię, szkoły, media, parlamenty - dodał. Zapewniał, że Polska jest "wyspą katolicyzmu i zdrowego myślenia". 

Winnicki: Napływu marksizmu kulturowego i genderyzmu 

Szef Ruchu Narodowego mówił w Radiu Maryja, że "obecnie borykamy się z problemem napływu marksizmu kulturowego i genderyzmu". - Te ideologie zostały wypuszczone w latach 60. na Zachodzie, ze skrajnie lewicowych środowisk - stwierdził i dodał, że celem Parady Równości była "prowokacja i profanacja".

- Chodziło o to, aby stanąć na drodze i zablokować [Paradę Równości - red.]. Fizycznie nie dopuścić do tej profanacji. Należy działać spokojnie i bez agresji, ale zdecydowanie - opisywał działania narodowców. Opisywał to jako "wojnę manewrową". 

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o:
Komentarze (436)
Rydzyk dziękuje narodowcom za blokowanie Marszu Równości.
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 172 razy 142

  Niektórzy mówią zboczenie.
  Inni nazywają to „powołaniem kapłańskim”.

 • pix_d

  Oceniono 142 razy 118

  Kiedy wreszcie ptzestaniecie dodawać "ojciec" przed nazwiskiem tego toruńskiego belzebuba?!

 • evergreen111

  Oceniono 131 razy 111

  "Dziś homoseksualizm, jutro pedofilia" - ale jaja! Czarny Złodziej pochwala ostry atak na księży!

 • batura3

  Oceniono 87 razy 71

  "dziś homoseksualizm, jutro pedofilia"- to jest ostrzeżenie przed ZBOCZEŃCAMI W SUTANNACH??? Gratuluję odwagi - alleluja:))

 • bloxyx

  Oceniono 75 razy 65

  stara zasada: kto im więcej krzyczy "łapać złodzieja" jest sam złodziejem...chłopcy blokujący Marsz Równości krzyczą wyjątkowo głośno...

 • komuno

  Oceniono 76 razy 64

  A wy dalej chrzcicie dzieci i bierzecie śluby kościelne, żeby mamusi nie było przykro...

 • krzywelustro

  Oceniono 56 razy 50

  Religia jest jak penis. Jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny. Lecz jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha mi nim przed nosem, to mamy tu pewien problem.

 • agisk

  Oceniono 55 razy 47

  On to umie podsycać nienawiść międzyludzką... Brak w nim miłosierdzia, chrześcijańskich podstaw. A przy okazji mówiąc, że "Polska jest wyspą katolicyzmu" wyklucza sporą część społeczeństwa - osoby innych wyznań (w tym chrześcijańskich) oraz niewierzące. To do niczego dobrego nie doprowadzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX