Dariusz Szpakowski skrytykowany po meczu Rosja-Chorwacja. Legendarny komentator ucina dyskusję

Dariusz Szpakowski został zaatakowany za swoją rzekomą prorosyjską postawę podczas meczu Rosja-Chorwacja. Po jego stronie wystąpiło wielu komentatorów. Sam Szpakowski krótko odpowiada na falę krytyki.

Dariusz Szpakowski spotkał się z ostrą krytyką polityków i dziennikarzy o prawicowych poglądach. "Drewniane komentatorskie próchno", "flanela" – takimi epitetami uraczono legendarnego komentatora. Niektórzy napomknęli nawet o jego dymisji, kolejni insynuowali jakoby Szpakowski miał w przeszłości pracować dla władz rosyjskich.

Wielu kibiców odpowiedziało na zarzuty stawiane Szpakowskiemu i stanęło w jego obronie. 

"To już jest obłęd"

Komentarze dotyczące rzekomej prorosyjskości Dariusza Szpakowskiego spotkały się z gwałtownym sprzeciwem i ironicznymi odpowiedziami. Niektórzy pytali, "a nawet jeśli...?" i "czy w takim razie chcecie wprowadzić kary za kibicowanie Rosji?". Inni uznali podobne zachowanie za żenujące. 

Dariusz Szpakowski odpowiada

Odnośnie ostrej krytyki Szpakowskiego wypowiedział Włodzimierz Szaranowicz. W rozmowie z Presserwisem zarzuty w stosunku do niego określił mianem "bredni" oraz "głupiej nagonki". Podkreślił, że rolą komentatora jest bycie arbitrem, a nie stroną i że "Darek tak właśnie ten mecz skomentował". 

Sam Dariusz Szpakowski w rozmowie z "Presserwisem" stwierdził, że nie czytał komentarzy w internecie. Cały hejt skwitował krótko:

Komentowałem grę, a nie Rosjan czy Rosję, więc nie mam do czego się ustosunkowywać.

Nawałka: "Nie uciekam od odpowiedzialności, popełniłem wiele błędów"

Więcej o:
Komentarze (96)
Dariusz Szpakowski skrytykowany po meczu Rosja-Chorwacja. Komentator ucina dyskusję
Zaloguj się
 • babilas

  Oceniono 49 razy 19

  Nie oglądałem meczu, nie słyszałem komentarza, ale wypowiedź ("Komentowałem grę, a nie Rosjan czy Rosję, więc nie mam do czego się ustosunkowywać") to klasa sama w sobie.

 • remo29

  Oceniono 28 razy 14

  Szpakowskiego nie trawię za setki rzeczy, ale żeby zarzucić mu coś takiego, to trzeba mieć nasrane w pustym łbie po brzegi.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 22 razy 12

  Szpakowskiego powinni zwolnić. Już dawno. Ale nie dlatego e sprzyja Rosji czy komukolwiek. To bez znaczenia. To niereformowalny, całkowicie nieprzygotowany, zadufany w sobie bufon. Bredzi głupoty, seryjnie myli piłkarzy, nie rozumie co sie dzieje, nie uważa w trakcie meczu, zmyśla i jeszcze idzie w zaparte. Przy tym wszystkim ta nad-eksponowana werbalnie emocjonalność dojrzewającej licealistki to za mało.

 • czechy11

  Oceniono 27 razy 11

  Prawactwo umysłów zdebulniala nienawistną banda idiotów. Jak się Polscy nie opamiętajcie to ci psychole podpala ten kraj

 • smith81

  Oceniono 37 razy 11

  ogólnie to nie przepadam za Szpakowskim i jego komentarzem bo lata świetności ma za sobą . jednak szanuję i doceniam tyle lat pracy w tej roli. wyzywanie go przez beneficjentów dojnej zmiany udowadnia że PIS to jednak stan umysłu. ciężko chorego umysłu.

 • Janusz Szmelc

  Oceniono 38 razy 10

  Mimo że nie jestem fanem Rosji w meczu z Chorwatami im kibicowałem , dlaczego ? Bo byli teoretycznie słabsi do tego grali z poświeceniem i to mi wystarczyło .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX