Niedziele handlowe 2018. Dziś za późno na zakupy. Kolejna niedziela handlowa dopiero 29 lipca

Czy 8 lipca to niedziela handlowa? Mamy złą wiadomość dla tych, którzy lubią robić zakupy w weekend. Dziś sklepy będą zamknięte. W razie sytuacji awaryjnej musimy wybrać się np. na stację benzynową.

Niedziele handlowe lipiec 2018. Dziś sklepy będą zamknięte

W dniu dzisiejszym nie zrobimy większych zakupów. Galerie handlowe czy popularne sklepy wielkopowierzchniowe będą zamknięte, zgodnie z zasadami z ustawy o zakazie handlu w niedziele. Przypomnijmy, jak wyglądają przepisy obowiązujące w 2018 roku: niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Z zasady jest to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, chyba że ze względu na wypadające w ich okolicach święta postanowiono inaczej. Dobrym tego przykładem są np. kwiecień i grudzień, gdzie na umiejscowienie niedziel handlowych w kalendarzu wpływ mają święta wielkanocne oraz Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe lipiec 2018. Sprawdź KALENDARZ na resztę miesiąca >>>

Niedziele handlowe lipiec 2018. 8 lipca sklepy będą zamknięteNiedziele handlowe lipiec 2018. 8 lipca sklepy będą zamknięte Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Już za kilka miesięcy zmiany

Niedziele handlowe wypadają w 2018 roku dwa razy w miesiącu. Ta zasada zmieni się jednak już z początkiem kolejnego roku. W 2019 roku niedziele handlowe pojawią się w naszych kalendarzach tylko raz w miesiącu. Kolejne zmiany przyjdą wraz z 2020 rokiem, kiedy niedziele handlowe zdarzą się tylko siedem razy w roku. Będą to m.in. dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem oraz jedna niedziela przed Wielkanocą.

Niedziele handlowe nie obowiązują wszystkich

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich. W ustawie o zakazie handlu w niedzielę zostały wymienione aż 32 wyjątki od tej zasady. W związku z tym w każdą niedzielę możemy kupić coś w aptece, na stacji benzynowej czy w placówce pocztowej. Wolne od zakazu handlu w niedzielę są także cukiernie, piekarnie, kwiaciarnie, restauracje, sklepy z pamiątkami, sklepy z dewocjonaliami oraz instytucje kultury, takie jak muzea, kina czy teatry.

W niedziele bez handlu, tak jak w niedziele handlowe, są czynne niektóre sklepy sieci Biedronka. Jak sklepy Biedronka będą czynne w niedzielę?

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w kolejnych latach?Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w kolejnych latach? Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Więcej o:
Komentarze (7)
Niedziele handlowe 2018. Czy 8 lipca sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 4 razy 4

  Tak :-)
  Dzisiaj pedofile w swoich marketach też handlują sakramentami i odpustami :-)

 • kataryniarski

  Oceniono 15 razy 3

  No i super, kasjerki mają wolne, mogą mielonych swoim Januszom na cały tydzień nalepić :D

 • Vesper Lloyd

  Oceniono 11 razy 3

  dzis tylko szamani operujooo
  Halyna idziem na dwunasto do kosciola.
  szykuj sie

 • zawszedak111

  Oceniono 10 razy -2

  Trzeci "artykuł" w ciągu doby o zamkniętych sklepach w niedzielę! Zgroza. To są wiadomości!? Nie macie o czym pisać? To nie piszcie nic.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 22 razy -2

  Tragedia! Tyle milionów polaków płacze bo dziś nie będzie mogło kupić produktów pierwszej potrzeby takich jak: podkładki filcowe, bidet, drewnowkręty, szczotkę ryżową, ryzę papieru, woreczki foliowe, taśmę izolacyjną, magnes na lodówkę, gąbkę, pineski... jak żyć?
  Redaktorów na czerskiej informuję, że obrzydzanie wolnych od handlu niedziel wam nie idzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX