Pociąg z Poznania do Szklarskiej Poręby odwołany w środku sezonu. Zabrakło maszynisty

Pociąg "Kamieńczyk", jadący z Poznania do Szklarskiej Poręby, został odwołany. Jak podają lokalne media, okazało się, że powodem był brak maszynisty.

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl pociąg "Kamieńczyk" relacji Poznań Główny-Szklarska Poręba-Poznań Główny został na odwołany 3 lipca, w środku wakacyjnego sezonu. Portal dowiedział się o tym od zdenerwowanej pasażerki. To ona poinformowała dziennikarzy o nietypowym powodzie odwołania pociągu.

Pociąg Poznań Główny-Szklarska Poręba odwołany. Zabrakło maszynisty

Okazało się, że pociąg nie pojechał, bo zabrakło maszynisty, który prowadziłby pociąg w kierunku Wałbrzycha, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. - Bardzo przepraszamy pasażerów za zaistniałe problemy. W związku z tym, że trwa postępowanie wyjaśniające obecnie mogę tylko potwierdzić informację, że 1 lipca w niedzielę, z uwagi na brak zaplanowanej drużyny trakcyjnej, pociąg "Kamieńczyk" z Poznania do Szklarskiej Poręby Górnej został odwołany na odcinku Wrocław Gł. – Szklarska Poręba Górna – Wrocław Gł - powiedział portalowi Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. 

W sprawie trwa wewnętrzne postępowanie, które ma wyjaśnić, jak do tego doszło.

Pociąg przyszłości, o którym marzy Mateusz Morawiecki. Podróż z Krakowa do Warszawy trwałaby tylko 15 minut

Więcej o:
Komentarze (47)
Pociąg z Poznania do Szklarskiej Poręby odwołany. Zabrakło maszynisty
Zaloguj się
 • snurfik

  Oceniono 24 razy 20

  Trzeba bylo pasazerom umilic czekanie Wesolym Romkiem.
  Czekaj zaraz...teraz jest 100 lecie niepodleglosci...

  Nastepnym razem wystapi Mazowsze.

 • sprawazlewa

  Oceniono 22 razy 16

  A prezes PKP jest? Zadowolony i wziął nagrodę, która mu się NALEŻAŁA!

 • rasta-mw

  Oceniono 17 razy 9

  Jak to? przecież w PKP i spółeczkach córeczkach w ostatnich latach zatrudnienie wzrosło o 25% !!! To kogo oni tam zatrudnili, skoro nie ma ludzi do utrzymania ruchu?

 • wlodeek

  Oceniono 12 razy 8

  Ale na złodziejskie nagrody kasa jest .

 • paczacz

  Oceniono 11 razy 7

  Proszę państwa. Pociąg ze Świnoujścia do Zakopanego "Piłsudczyk", czas przejazdu 96 godzin, w tym samym czasie był już opóźniony. A "Kamieńczyk" jedzie do Zielonej Góry* 18 godzin. Przerzuciliśmy maszynistę do Świnoujścia. Bo na stratę 18 godzin to my sobie jeszcze możemy pozwolić. Ale stracić 96 godzin? Nie nie! My na czas musimy patrzeć po gospodarsku! *Jak to "zielonej"?

 • kar.as

  Oceniono 10 razy 6

  Co za czasy... Na jeden samolot pasażerski przypadają: jedna załoga + dwie załogi zapasowe (każda załoga do dwóch pilotów oraz zespół stewardess/stewardów). Na jeden pociąg - jeden maszynista bez maszynisty rezerwowego...

 • kamuimac

  Oceniono 24 razy 6

  i bardzo dobrze. za chwile staną pociągi , autobusy , i produkcja - bo brakuje niewolników godzących sie pracować za psie pieniądze - podratowaliscie sie troche 3 mln ukrainców ale to sie juz konczy bo za chwile ukrainców tez nie bedzie - i ciekawe co wtedy zrobicie złodzieje byleby tylko nie podnieśc pensji

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 13 razy 5

  No nie, dbd przechodzi już samego siebie:
  - "Pociąg został z Poznania do Szklarskiej Poręby odwołano przez brak maszynisty"
  - pociąg [...] został na odwołany"
  - "został na odwołany 3 lipca" - " 1 lipca [...] został odwołany"
  Czy do k.... n.... dbd potrafi tylko pisać, ale czytać, to już nie?

 • iremus

  Oceniono 15 razy 5

  Wystarcza, że armia biurw urzędniczych rozrasta się jak hydra. Po ch. jakiś maszynista. Lepiej mieć elektorat składający się z biurw. Mądrzy ludzie na wsi mówią że ubiurwienie Polski w ciagu 29 lat niepodległości zwiększyło się ze 170.000 do 2.700.000.
  Dzięki postępowi w informatyce liczba osób wypracowujących dochód narodowy została ograniczona o 70% i cały czas jest zmniejszana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX