Niedziele handlowe 2018. Czy 8 lipca sklepy będą otwarte bez ograniczeń?

8 lipca nie będzie niedzielą handlową. Warto o tym pamiętać, żeby zrobić weekendowe zakupy nieco wcześniej.

Niedziele handlowe lipiec 2018. W najbliższy weekend sprzedaż będzie mocno ograniczona

8 lipca to już druga niedziela w tym tygodniu, a więc także niedziela bez handlu. Według zasad zapisanych w ustawie o zakazie handlu w niedzielę, w każdym miesiącu 2018 roku wypadają tylko dwie niedziele handlowe. Są to pierwsza oraz ostatnia niedziela miesiąca. Dwie lub trzy pozostałe (w zależności od długości danego miesiąca, w lipcu są to trzy niedziele) to niedziele, w czasie których handel jest zabroniony. Warto jednak pamiętać, że ta zasada zmieni się już na początku przyszłego roku.

Niedziele handlowe lipiec 2018. Sprawdź KALENDARZ na cały miesiąc >>>

Niedziele handlowe 2018. 8 lipca sklepy będą zamknięteNiedziele handlowe 2018. 8 lipca sklepy będą zamknięte Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Ile niedziel handlowych będzie w kolejnych latach?

Zakaz handlu w niedzielę będzie stopniowo wzmacniany – tak wynika z ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Choć w 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu, już od stycznia 2019 roku będziemy musieli się przyzwyczaić, że w każdym miesiącu jest tylko jedna niedziela handlowa.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Już za kilka miesięcy kolejna zmiana dot. zakazu handlu w niedzielęNiedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Już za kilka miesięcy kolejna zmiana dot. zakazu handlu w niedzielę Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta

Zakaz handlu w ostatni dzień tygodnia zostanie zaostrzony po raz kolejny w roku 2020, kiedy niedzielami handlowymi będzie tylko 7 spośród 52 niedziel w roku. Wśród niedziel, w czasie których będziemy mogli zrobić zakupy w 2020 roku należeć będą m.in. dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem oraz jedna przed Wielkanocą. Niedziele handlowe pokażą się także w naszych kalendarzach w ostatni tydzień stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. W kolejnych latach będą obowiązywały te same zasady, co w roku 2020. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Niedziele handlowe 2018. Czy 8 lipca sklepy będą otwarte bez ograniczeń?
Zaloguj się
 • naiwny_debilek

  Oceniono 6 razy 4

  No i Niemcy wymusili zakaz pracy dla Polaków.

 • Nicola Copsa

  Oceniono 3 razy 3

  By nam się nie pieprzyło w głowach kochana władza zakazała handlu we wszystkie niedziele.

 • jose_rodriguez

  Oceniono 2 razy 0

  Druga niedziela w tym tygodniu. Dlatego warto klikać w klikbajty na gazeta.pl

 • el_prezes22

  Oceniono 4 razy 0

  8 lipca to już druga niedziela w tym tygodniu, a więc także niedziela bez handlu. - druga niedziela w tygodniu????

 • kann2

  Oceniono 15 razy -1

  Czekałem na tę wiadomość z utęsknieniem. A za tydzień znów napiszecie? Bardzo proszę, nie zapomnijcie, bo nie będę wiedział.

  Napiszcie też jutro, że pojutrze jest poniedziałek.
  Dziękuję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX