Policjanci złapali kiboli na gorącym uczynku. Zarekwirowali 8 ton suszu i przerobionego tytoniu

Policjanci z Łodzi odebrali pseudokibicom ponad 8 ton suszu i przerobionego już tytoniu. Uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 5 milionów złotych. Do policyjnego aresztu trafiło 5 mężczyzn w wieku od 32 do 56 lat.

Pod koniec czerwca na terenie gminy Rzgów w powiecie łódzkim-wschodnim policjanci zauważyli podejrzany ruch w rejonie jednej z posesji. Podjęli decyzję o skontrolowaniu wyjeżdżającego z niej samochodu dostawczego. Okazało się, że prowadzący pojazd 56-letni łodzianin był już wcześniej notowany jako osoba związana ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców.

Dziesiątki worków, zagłuszarka sygnału

W środku policjanci znaleźli 66 parcianych worków, a w każdym po 15 kg tytoniu gotowego do palenia oraz 22 worki po 10 kg z suszem tytoniowym. Dodatkowo kierujący dysponował zagłuszarką sygnału GSM. Zabezpieczono u niego także ponad 21 tysięcy złotych gotówki.

W tym samym czasie policjanci z łódzkiej komendy wojewódzkiej weszli na teren posesji, z której wyjechało auto. "W wynajmowanym i specjalnie przygotowanym pomieszczeniu gospodarczym, które wyciszono tak, aby nie dochodziły na zewnątrz dźwięki pracujących maszyn, zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 32 do 47 lat, z których 37-latek był aktualnie poszukiwany do innej sprawy" - informują funkcjonariusze.  

"Zostali totalnie zaskoczeni"

Wszyscy zatrzymani związani są ze środowiskiem pseudokibiców. "Zostali totalnie zaskoczeni przyłapaniem ich na gorącym uczynku krojenia, suszenia i przerabiania tytoniu" - chwalą swoją akcję policjanci z Łodzi.

Dalsze przeszukania z udziałem funkcjonariuszy Izby Celno-Skarbowej w Łodzi doprowadziły do zabezpieczenia kolejnej kontrabandy. Do depozytu trafiło 218 worków po 15 kg z tytoniem do palenia oraz 194 worki po 10 kg z suszem tytoniowym.  

W sumie policjanci zabezpieczyli 4,26 tony już przerobionego tytoniu oraz 4 tony suszu tytoniowego. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego z tytułu tego procederu oszacowano na co najmniej 5,3 mln złotych.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o:
Komentarze (42)
Policjanci złapali kiboli na gorącym uczynku. Zarekwirowali 8 ton suszu i przerobionego tytoniu
Zaloguj się
 • matur

  Oceniono 32 razy 26

  "Policjanci zauważyli podejrzany ruch na posesji"
  Tia, jasne, zauważyli.
  Cynk dostali od konkurencji.

 • ramwit

  Oceniono 21 razy 21

  Czemu dalej nazywać ich kibolami. To przecież gang i tak trzeba nazywać. Na stadionach rządzą gangi, a nie grupy kiboli.

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 13 razy 13

  to tylko brunatni patrioci wyklęci

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 12

  Matko co za skandal , to jak oni bedą żyć , Zero ruszy na pomoc to nie podlega żadnych negocicji

 • zueoko

  Oceniono 13 razy 11

  Kibole wyklęci w gilziarzy zaklęci.

 • zoltar666

  Oceniono 9 razy 9

  szanowna milicjo, nie róbcie takich akcji. Jeśli zgarniecie wszystkich prawdziwych patriotów to kto wyjdzie na marsz 11.11? Pomyślcie też o tzw. OT.

 • placowy

  Oceniono 10 razy 8

  KONKURENCJA ICH SPRZEDAŁA, już widzę jak nasza Policja obserwuje nadmierny ruch na posesjach, jak im się po mieście w nocy z patrolem nie chce przejść. Takie bajki to sobie możecie dzieciom wciskać.

 • kresedebarg

  Oceniono 10 razy 8

  dobrze że na mleko nie ma takiej akcyzy jak na tytoń - wtedy policja i antyterroryści robiliby obławy na krowy, a nielegalne dojarki do kryminału

 • P. Babel

  Oceniono 7 razy 7

  "Zostali totalnie zaskoczeni" pięknie napisane można powiedzieć że totalnie pięknie;@

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX