Amstaff zaatakował dzieci. Ojciec, który wziął psa, ma postawione zarzuty. Grozi mu do 5 lat

Ojciec dzieci, które dotkliwie pogryzł pies rasy amstaff, ma postawione prokuratorskie zarzuty. Ośmiomiesięczna dziewczynka i jej starszy brat są w stanie ciężkim w Centrum Zdrowia Dziecka. Za narażenie dzieci na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Do tragedii doszło w zeszłym tygodniu w Łomi pod Mławą na Mazowszu. Pies rasy amstaff, którego ojciec dzień wcześniej przywiózł do domu, rzucił się na dzieci na podwórku przed domem. Najpierw zaatakował starsze dziecko, a zdesperowana kobieta z dziewczynką na ręku próbowała obronić trzylatka. Wtedy amstaff rzucił się na nią i jej córkę. Ojciec uśmiercając psa oswobodził dziecko.

Zarówno 3-letni chłopiec, jak i jego 8-miesięczna siostra z ranami szarpanymi głowy i tułowia zostali przetransportowani do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Są w stanie ciężkim.

Amstaff nie był chory na wściekliznę

Jak podaje RMF FM, w prokuraturze są już wyniki sekcji zwłok psa. Wiadomo, że zwierzę nie miało wścieklizny. 

Według poprzedniej właścicielki amstaffa, pies od dawna reagowało agresją na widok małych dzieci. Kobieta zamieszczając ogłoszenie zastrzegła, że zwierzę nie nadaje się dla osób z dziećmi. Nowy właściciel zapewniał, że pies nie będzie mieć kontaktu z dziećmi.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Komentarze (104)
Zarzuty dla ojca dzieci pogryzionych przez amstaffa
Zaloguj się
 • iguassu

  Oceniono 42 razy 38

  Nabuzowany, podenerwowany dorosły pies, w nowym środowisku, na nowym terytorium, wśród nowych ludzi,nowych zapachów, nie tolerujący dzieci, w obecności suki z cieczką i...wrzeszczących dzieci !!! Bez komentarza.

 • bambolina1

  Oceniono 39 razy 33

  Nowy wlasciciel: Seba, ktory zamiast isc do uczciwej pracy, postanowil rozmnażać psy, o ktorych nie mial pojecia. Karyna, matka dwójki dzieci, zadowolona, ze kasa sie zgadza, w du*ir ma bezpieczenstwo dzieci. Podobnie, jak ojciec polglowek, ktory bierze psa mającego ewidentny problem z dziecmi. Ktos widzial pozostale PST, które mial? Obraz nedzy i rozpaczy. Bardzo dobrze, ze zajmie sie nim prokurator i powinien jeszcze dowalić znęcanie sie nad zwierzętami. Sama mam amstaffa, ale jestem za zakazaniem tych ras w Polsce, a jak ktos chce posiadać takiego psa, powinien miec specjalne pozwolenie. Co za debilna rodzina...patola.

 • viverga

  Oceniono 34 razy 30

  Do tej tragedii by nie doszło, gdyby w Polsce nie było pseudohodowli. W hodowlach zrzeszonych w ZKWP przynajmniej nie dopuszcza się agresywnych psów do rozrodu. A ojciec tych dzieci wziął tego psa, by pokryć swoją sukę, która miała cieczkę. Czerpał zyski z pseudohodowli. Psa dopuścił do suki na podwórku przy dzieciach, psy się pogryzły i rozszalały samiec przeniósł agresję na dzieci. O tym pisali świadkowie zdarzenia na fb.

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 26 razy 26

  Ciekawe po co byl mu ten pies? Do walk? Juz kupujac tego psa ryzykowal ZYCIEM dzieci! Zarzuty jak najbardziej sluszne, a dzieciaczkow i psa szkoda. I wszystko przez glupote doroslego faceta :(

 • puuchatek

  Oceniono 28 razy 22

  "Według poprzedniej właścicielki amstaffa, pies od dawna reagowało agresją na widok małych dzieci. Kobieta zamieszczając ogłoszenie zastrzegła, że zwierzę nie nadaje się dla osób z dziećmi. Nowy właściciel zapewniał, że pies nie będzie mieć kontaktu z dziećmi."

  Ręce opadają. Co za idiota…

 • mlody-werter

  Oceniono 22 razy 20

  Szkoda tych dzieci, ich matki, jak też szkoda psa. Natomiast tego debila ojca powinni zapuszkować na 5 lat, bez zawiasów i prawa do przedterminowego zwolnienia, nie mówiąc o odebraniu praw rodzicielskich.

 • nuclearsnake

  Oceniono 31 razy 19

  celowo naraził dzieci na utratę życia i zdrowia, zabił niewinnego psa, o którym doskonale wiedział, że nie może mieć kontaktu z dziećmi i grozi mu tylko 5 lat?

 • komuno

  Oceniono 19 razy 15

  Dzieci nie są winne, że mają takiego ojca, ale dobrze, że Janusz cierpi. ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ. Chciał się mławski element dowartościować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX