Andrzej Brzeski nie żyje. Aktor znany ze "Złotopolskich i "Na Wspólnej" zmarł w wieku 68 lat

Andrzej Brzeski, aktor znany z takich seriali jak "Złotopolscy" czy "Na Wspólnej" zmarł w piątek 29 czerwca. Miał 68 lat.

Andrzej Brzeski nie żyje. Zmarł w wyniku choroby nowotworowej

W wieku 68 lat, 29 czerwca 2018 roku zmarł Andrzej Brzeski – polski aktor teatralny oraz telewizyjny, szerszej publiczności znany przede wszystkim z popularnych seriali, takich jak „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Złotopolscy”. Andrzej Brzeski był przewlekle chory. Przegrał wieloletnią walkę z chorobą nowotworową.

Śmierć Andrzeja Brzeskiego. O śmierci aktora poinformował Piotr Bakal

"Z ogromnym żalem informuję, że dziś w nocy, tj. 29 czerwca 2018 r. w wyniku choroby nowotworowej zmarł ANDRZEJ BRZESKI, jeden z wybitnych polskich poetów piosenki, związany z festiwalem OPPA od jego powstania” - tymi słowami poinformował o śmierci Andrzeja Brzeskiego Piotr Bakal – polski poeta, kompozytor i pieśniarz, bliski znajomy Andrzeja Brzeskiego.

Kim był Andrzej Brzeski?

Andrzej Brzeski urodził się 14 listopada 1949 roku w Warszawie. Ukończył studia na PWST w Warszawie, był aktorem teatralnym i filmowym, choć w ostatnich latach znany był raczej z seriali. Na początku swojej kariery pracował m.in. w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze oraz w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. W późnych latach 80. porzucił grę w teatrze na rzecz piosenki aktorskiej.

 

Współpracował m.in. z audycjami rozrywkowymi Programu III Polskiego Radia. Pisał piosenki dla takich artystek jak Maryla Rodowicz czy Edyta Geppert. Grał także w wielu znanych filmach. Do najpopularniejszych z nich należą m.in. „Miś” Stanisława Barei, gdzie wcielił się w kolegę Palucha oraz „Wielki tydzień” w reżyserii Andrzeja Wajdy, gdzie Andrzej Brzeski zagrał szefa Małeckiego.

Więcej o: