Libicki u Rachonia. "Zmieniliście ustawę o IPN, bo była dobra? Macie też bardzo dobrego prezesa"

W programie "Woronicza 17" w TVP Info politycy dyskutowali na temat ustawy o IPN. Senator Jan Filip Libicki ironicznie podsumował nowelizację. - Zmieniliśmy ustawę o IPN, bo była dobra i premier Szydło, bo była dobra. Podpowiadam PiS-owi, że ma bardzo dobrego prezesa.

W programie TVP Info "Woronicza 17", prowadzonym przez Michała Rachonia gorąca dyskusja na temat nowelizacji ustawy o IPN. Najpierw Jacek Sasin z PiS przekonywał, że ostateczny kształt ustawy to "ogromny sukces polskiego rządu", dzięki któremu doszło wspólnego oświadczenia Benjamina Netanjahu i Mateusza Morawieckiego.

Przepisy w ustawie o IPN "osiągnęły swój cel"

- Bezprecedensowe oświadczenie, można z całą pewnością powiedzieć, ze nie byłoby takiego oświadczenia, gdyby nie to, że 5 miesięcy temu zdecydowaliśmy, by przyjąć tę ustawę, ustawę, która ściągnęła na nas falę krytyki międzynarodowej, ale my wytrzymaliśmy presję - powiedział Jacek Sasin, dodając później, że przepisy zostały zmienione, bo "osiągnęły swój cel".

Jan Filip Libicki: PiS ma bardzo dobrego prezesa

Następnie nowelizację ustawy o IPN nie bez ironii skomentował senator Jan Filip Libicki. - Ja z pewną nadzieją patrzę na sekwencję wydarzeń w ostatnich miesiącach ze strony PiS. Zmieniliśmy ustawę o IPN, bo była dobra, zmieniliśmy ustawę o sądach, bo była dobra, zmieniliśmy panią premier Szydło, bo była dobra, zmieniliśmy Antoniego Macierewicza, bo był dobrym ministrem. Ja chcę podpowiedzieć PiS-owi, że ma bardzo dobrego prezesa i mam nadzieję, że ta sytuacja wpisze się w ten cały ciąg wydarzeń, z którym mamy do czynienia - powiedział.

Następnie senator, już w ostrzejszych słowach, podsumował zmiany w ustawie o IPN. -Cofamy się przed państwami izraelskim i amerykańskim, i to dobrze, natomiast ta ustawa miała drugi komponent, gdzie karano za propagowanie, że tak powiem, zbrodni banderyzmu i tu się nie cofamy, bo Ukraina jest słabsza i nie może nam przeszkodzić w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi, więc wolno okładać Ukraińców kijem po głowie - powiedział.

Mateusz Morawiecki podpisał deklarację premierów Polski i Izraela

Więcej o:
Komentarze (140)
Ustawa o IPN. Jan Filip Libicki do PiS: Macie dobrego prezesa
Zaloguj się
 • sailor2016

  Oceniono 64 razy 60

  PiSS najpierw coś podpala, a potem ofiarnie gasi pożar, a ciemna luda to kupuje.

 • jael53

  Oceniono 56 razy 50

  Morawiecki ma rację - ustawa osiągnęła cel: błyskawicznie pogrążyła reputację Polski.

 • drozd215a

  Oceniono 39 razy 33

  To fajne, że ludzie którzy głosowali za ustawą, a później za zamianą ustawy, opowiadają o tym tak,jakby ich przy tym nie było.

 • freud1

  Oceniono 37 razy 31

  Hehe.
  No dobra, posmialismy sie, a tera na 10 latek do lagru, czy innej Berezy Kartuskiej!
  Prezes juz podpisal stosowny ukaz, jutro sedziowie pana Zybasia przyklepna. Bą włajaż.

 • baska_w5

  Oceniono 32 razy 30

  Wg Sasina przepisy zostały zmienione, bo "osiągnęły swój cel". Jeżeli celem było skompromitowanie i skłocenie Polski z całym światem, to faktycznie cel ten został osiągnięty. Ten osobnik jest głupszy niż przewiduje to jakakolwiek ustawa.

 • marc.pl

  Oceniono 31 razy 27

  Prymitywny i nieobliczalny motłoch przejął władzę w naszym kraju i jak widać szybko to się nie zmieni. Polskę czekają naprawdę ciężkie czasy.

 • shtalman

  Oceniono 28 razy 24

  Nasrałem sobie na stopy bo chciałem sobie nogi umyć i pokazać że są czyste, wytrzymałem presję poprzez nasranie na stopy i pokazałem że umycie nóg jest skuteczne, przez to osiągnąłem ogromny sukces - organizator lotu do Smoleńska Jacek Sasin

 • stanislaw.sk

  Oceniono 27 razy 23

  Jak potwierdził premier M.M.- nawet opozycja poparła tę nowelizację, choć była wcześniej przeciw!
  Buahahahaha!
  Zapomniał wyjaśnić, że jakakolwiek dyskusja w Sejmie zarówno przy uchwalaniu ustawy o IPN w styczniu, jak i przy jej nowelizacji została zablokowana przez marszałków - i Sejmu. i Senatu, a prezydent i tak wszystko podpisze. Pobiliśmy legislacyjny rekord Guinessa: rano zgłoszona do porządku obrad nowelizacja ustawy o IPN przechodzi bez czytania Sejm, Senat i po południu prezydent ją podpisuje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX