Kard. Krajewski po nominacji kardynalskiej zaprosił na kolację 280 bezdomnych. Odwiedził ich papież

Kardynał Konrad Krajewski wieczorem świętował swoją kardynalską nominację kolacją wydaną dla 280 ubogich, bezdomnych i migrantów. Niespodziewanie na spotkaniu pojawił się również papież Franciszek.

Kardynał Krajewski, jałmużnik papieski, który w imieniu Ojca Świętego pomaga potrzebującym, rozdał zaproszenia na kolację poprzez współpracujących z nim wolontariuszy i w punktach pomocy ubogim. 

Przy okazji odebrania nominacji kardynalskiej zorganizował wieczerzę w stołówce dla pracowników Watykanu. Do stołu podawali wolontariusze i 40 krewnych oraz przyjaciół kardynała Krajewskiego, przybyłych z Polski na czwartkowy konsystorz, na którym hierarcha otrzymał godność kardynalską. Na kolacji byli ubodzy i bezdomni, a także migranci, którzy dotarli do Włoch przez Morze Śródziemne i korytarzami humanitarnymi - podaje portal misyjne.pl.

Na kolację przybył również niezapowiedzianie papież Franciszek. Papież wszedł sam, bez ochrony. Jak donosi na portalu „Vatican Insider” obecny na spotkaniu watykanista Andrea Tornielli, papież, wskazując kardynałowi Krajewskiemu jego gości, powiedział: "Dla nich przyszedłem, a nie dla Ciebie". 

Kard. Krajewski mówił, że duże znaczenie miało dla niego, aby kolacja odbyła się w Watykanie, by ludzie poczuli się gośćmi w domu, a nie zaproszonymi do restauracji. Podkreślał, że chodzi nie tylko o samo jedzenie, ale "przywracanie godności".

Chociaż wielcy królowie przeszli do historii, w Europie ciągle rządzi jeden monarcha absolutny

Więcej o:
Komentarze (97)
Papież i kard. Krajewski na kolacji z bezdomnymi
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 55 razy 41

  Co kraj to obyczaj. W Polsce przyjelo się że to bezdomni wspomagają kościół. Np. dają mu dwa samochody. Wolkswageniki.

 • bugaboo

  Oceniono 27 razy 23

  A u nas biskup Flaszka ma rezydencje otoczona plotem i wara sie zblizac do bramy

 • maxthebrindle

  Oceniono 34 razy 20

  Kościół, papież i kardynałowie to nie moja bajka, ale odnoszę wrażenie, że to mniej więcej tak miał ten biznes wyglądać według założyciela. Na pewno nie tak, jak to można oglądać w Toruniu czy wielu innych polskich parafiach, diecezjach czy pałacach należących do kleru...

 • 3jw60

  Oceniono 22 razy 16

  Dziwny Watykan. W Polsce to bezdomni przywożą dary i to jakie dary, luksusowe samochody.

 • 7rybek

  Oceniono 18 razy 12

  A nasi hierarchowie typu Zawistowskiego, który wygłosił dzisiaj prostacko- prymitywne kazanie w Gietrzwałdzie byli i podawali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX