Pogoda na wakacje. Meteorolodzy z Francji: W Polsce będą upały. Grożą nam też burze

Latem tego roku w Polsce będzie cieplej, niż wynosi średnia z ostatnich lat - wynika z modelu francuskich metrologów. Mogą pojawić się też groźne burze.

Agencja Météo-France opublikowała przewidywania trendu w pogodzie w Europie na lipiec, sierpień i wrzesień. Z modelu francuskich metrologów wynika, że jest duże prawdopodobieństwo, że w Europie środkowej i wschodniej latem będzie cieplej niż zazwyczaj. 

Trzeba pamiętać, że przewidywania na podstawie modeli pogody nie są tym samym co prognoza na klika dni do przodu. Są one też bardziej zmienne i niekoniecznie muszą się sprawdzić.

CZYTAJ TEŻ: 

Ta prognoza nie oznacza to, że przez całe lato w Polsce będziemy mieli upały - lecz że średnia temperatura w tym czasie najpewniej będzie wyższa niż średnia w takim samym okresie w ostatnich latach. Prawdopodobnie będzie też bardziej sucho niż wynosi średnia. 

Już wiosna w tym roku była cieplejsza od średniej. Kwiecień i maj były najcieplejsze od dziesięcioleci, a wg niektórych - nawet od ponad stu lat

Pogoda na lato. Możliwie groźne burze

Także serwis accuweather.com przewiduje ciepłą pogodę w lato w Europie. Nie będzie jednak wolna od niebezpiecznych zjawisk. W centrum i na zachodzie Europy możliwe są upały, do nawet 38 stopni na południu Francji i północy Włoch. 

Z kolei w Europie środkowej i wschodniej, w tym w Polsce (oraz m.in. w Czechach i na Białorusi), możliwe są intensywne burze z piorunami. Burzom mogą towarzyszyć bardzo silne wiatry, grad i intensywne opadu (z ryzykiem miejscowych podtopień). Niewykluczone są też tornada. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Pogoda na wakacje. Meteorolodzy z Francji: W Polsce będą upały. Grożą nam też burze
Zaloguj się
 • fokser

  Oceniono 27 razy 15

  Upały i burze w LIPCU? Jak żyje takiego kataklizmu jeszcze nie było.

 • grot191

  Oceniono 27 razy 15

  A zimą będą spadki temperatury poniżej -5 i opady śniegu. Grożą też nam zamiecie śnieżne.

 • sebas90

  Oceniono 5 razy 5

  Jeść widelcem nie potrafią, a zabierają się za prognozy dla POLSKI!!!!!!!!!!!!!

 • efi ehad

  Oceniono 9 razy 5

  Pamiętacie jak ojciec narodu był oburzony, że francuska tv nie podaje temperatury w Warszawie, oto wstalismy z kolan Francuzi na nie przed nami padli Niech żyje wielki Jarosław Kulawy I

 • dymomierz

  Oceniono 6 razy 4

  W Polsce już nawet meteorologów nie mamy czy jak?

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 10 razy 4

  "Trzeba pamiętać, że przewidywania na podstawie modeli pogody nie są tym samym co prognoza na klika dni do przodu. Są one też bardziej zmienne i niekoniecznie muszą się sprawdzić"
  A nie można tego krócej powiedzieć: "Takie przewidywania są g...o warte"? To już więcej warte są prognozy "najstarszych górali". Ale Francuscy meteorolodzy boją się, że Makaron może nie dać im papu, więc wyskakują z takimi prognozami, żeby widać było że pracują. A na wszelki wypadek podają, jaka będzie pogoda w Polsce "czyli nigdzie", bo kto we Francji będzie badał sprawdzalność takich prognoz?

 • Piotr Świderek

  Oceniono 3 razy 3

  Upały? Jutro 1 lipca będzie tylko 17 stopni na plusie. Amerykany od 3 lat zapowiadają w Polsce długą, mroźną i śnieżną zimę. Ja ich słuchając zgromadziłem już drewna na 10 lat

 • igan1

  Oceniono 11 razy 3

  Latem będzie ciepło . Niemożliwe !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX