Niedziele handlowe 2018. Czy jutro (1 lipca) jest niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2018. Czy jutro (1 lipca) jest niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2018. Czy jutro (1 lipca) jest niedziela handlowa? (Fot. Łukasz Antczak/ Agencja Gazeta)

Wszyscy ci, którzy lubią robić zakupy w weekend, z pewnością się ucieszą - jutro, czyli 1 lipca, będzie niedziela handlowa, co oznacza, ze możemy kupować bez żadnych ograniczeń.

Niedziele handlowe 2018. 1 lipca to niedziela handlowa

Jako że 1 lipca jest nie tylko pierwszym dniem miesiąca, ale także pierwszą niedzielą w miesiącu, jest również niedzielą handlową. Niedziele tego typu w 2018 roku zdarzają się dwa razy w miesiącu.

Niedziele handlowe w lipcu 2018. Sprawdź KALENDARZ niedziel handlowych

Tym, którzy jeszcze nie zapamiętali ogólnopolskiej zasady dotyczącej ograniczenia handlu w niedzielę, przypominamy: niedziele handlowe to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Dwie lub trzy pozostałe są niedzielami bez handlu, chyba że ze względu na wypadające w danym miesiącu święta postanowiono inaczej.

Niedziele handlowe 2018. Sprawdź KALENDARZ na cały rok >>>

Niedziele handlowe 2018. Jakich sklepów nie dotyczy zakaz handlu w niedzielę?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje aż 32 wyjątki od ogólnie przyjętej zasady. Wśród sklepów, których nie obowiązuje podział na niedziele handlowe i bezhandlowe należy wymienić apteki, lecznice dla zwierząt, piekarnie, cukiernie, sklepy z pamiątkami, sklepy z dewocjonaliami, a także placówki pocztowe oraz stacje benzynowe.

Dla niektórych przedsiębiorców tak długi wykaz wyjątków jest zachętą do tego, żeby szukać sposobu na obejście przepisów. Zakaz handlu w niedzielę nie oznacza także, że nie możemy spędzić miło czasu z rodziną poza domem – do naszej dyspozycji pozostaną restauracje, kawiarnie, a także kina, teatry i muzea. 

Jak będą otwarte sklepy w weekend 30 czerwca - 1 lipca? Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Carrefour

Zobacz także
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
 • Pałac Saski Rząd planuje wielką przeprowadzkę. Senat trafi do Pałacu Saskiego, MSZ - do pałacu Brühla
 • Vala Tomasz Foltyn, kandydatka na prezydenta Krakowa Wybory samorządowe 2018. Vala Foltyn o swoim starcie w Krakowie: Takie ruchy zmieniają historię
Komentarze (18)
Niedziele handlowe 2018. Czy jutro (1 lipca) jest niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • pan_wafel_wielki

  Oceniono 8 razy 6

  Szlag by ich trafił z tymi niehandlowymi niedzielami! Jak człowiek zapomni sprawdzić, to potem jest skazany na jakieś gumowe produkty ze stacji! Ludzie, którzy zarabiają stawki godzinowe narzekają, że mniej na rękę dostają! Straty w handlu ogromne. A po co? Po to żeby baran z Solidarności, która Solidarnością już nie jest, i z której mu ludzie uciekają, mógł powiedzieć, że walczy o prawa ludu uciśnionego. Tyle, że ten lud uciśniony tego nie chce! Myślicie, że panie sklepowe spędzają czas z rodzinami? Akurat... Piorą, prasują, gotują, a mężowie nadal niedzielami pracują... Ta ustawa to ogromna krzywda dla nas, dla gospodarki i dla mentalności... Jak większość ustaw PiS!

 • nuclearsnake

  Oceniono 12 razy 6

  wychodzi na to, że zakaz handlu nie dotyczy tych, którzy są za zakazem handlu, przede wszystkim obłudnych katabasów

 • moni_la

  Oceniono 5 razy 1

  Można się wybrać na zakupy pod Jasną Górę,w czym problem

 • antikrishti

  0

  Spokojnie ludziska z głodu nie umrzemy, sklepy z krzyżykiem i świętymi wafelkami będą pootwierane. Może nawet wprowadzą całodobowe by wypaczeni mężczyźni w sukienkach mieli robotę co prawda raz w tygodniu, ale za to na 3 zmiany?

 • antikrishti

  0

  Odkąd sklepy pozamykane w niedzielę to nawet do kościoła nie chce mi się już chodzić - nie opłaca się wstawać i ubierać na godzinę klepania tego samego co tydzień temu i dwa.

 • antikrishti

  0

  Wszystkie sklepy zamknięte? Te zwolnione z podatków, gdzie naiwnym sprzedaje się cało bogów w postaci wafelka a należność pobiera za pomocą tacy też?

 • mitoogorkach

  Oceniono 7 razy -1

  Jutro jest niedziela palmowa, a nie handlowa. Pozniej zalany poniedzialek, glupi wtorek, sroda popielcowa, tlusty czwartek, rybi piatek, kacza sobota i no i niedziela palmowa.

 • plastikpiokio

  Oceniono 7 razy -1

  a GÓWNO MNIE TO OBCHODZI ----jasne?????

 • cichwoda

  Oceniono 3 razy -3

  wielkie dzięki, nie będę musiał głodować przez następny tydzień

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje