Wilk pogryzł dzieci, które bawiły się koło domu w Bieszczadach. Zwierzę zostało zastrzelone

Wilk zaatakował dzieci w Bieszczadach. 8-letnia dziewczynka i dwa lata starszy chłopiec trafili do szpitala z ranami kąsanymi. Do ataku doszło w dwóch bieszczadzkich wsiach.

Wilk rzucił się na dzieci, kiedy bawiły się w okolicach swoich domów w Bieszczadach - podało RMF FM na podstawie informacji, które dostało na "gorąca linię". W porę przegonili go rodzice, którzy zauważyli co się dzieje. 

Dzieci trafiły do szpitala. Mają, na szczęście niegroźne, pogryzienia nóg. Informacje potwierdza policja. Jak powiedziała portalowi nowiny24.pl nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie przed godz. 19 w Strzebowiskach prawdopodobnie wilk zaatakował 8-letnią dziewczynkę. Niedługo potem zwierzę pogryzło 10-latka w pobliskiej wsi Przysłup.  - Na miejscu pojawił się dzielnicowy i myśliwy. Dostrzegli wilka, który został natychmiast odstrzelony, a jego truchło zabezpieczono do badań -  opisywała policjantka.

Czemu wilk zaatakował w Bieszczadach?

Nie wiadomo dlaczego zwierzę, które zasadniczo unika kontaktu z człowiekiem pojawiło się w pobliżu domostw i co skłoniło je do ataku. Jak pisze Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", możliwe że miał on od szczenięcia kontakt z człowiekiem.

Były myśliwy uratował potrąconego wilka. "Rozjeździliby go na miazgę". Kim jest Marcin z Lasu?

Więcej o:
Komentarze (211)
Wilk pogryzł dwoje dzieci w Bieszczadach
Zaloguj się
 • putin2000

  Oceniono 54 razy 44

  Powinni zbadać ten przypadek. Ostatni atak wilka na człowieka w Polsce nastąpił ponad 100 lat temu. Wyjątkiem są osobniki częściowo oswojone albo chore na wściekliznę. Tym bardziej, że pogryzł nogi a nie rzucił się do gardła, jak to zwykle czynią z ofiarami.

 • paastafarai

  Oceniono 29 razy 29

  samotny wilk zaczął atakowac ludzi dwa razy pod rząd ?
  albo wsćiekły albo to nie wilk

 • kresedebarg

  Oceniono 29 razy 23

  możne wilkowi chodziło o babcię, ale jej nie zastał i się wkur...ł

 • cramol

  Oceniono 23 razy 21

  Ciężko mi uwierzyć, że to wilk. Albo rzeczywiście był chory i/lub młody i generalnie chciał się pobawić, albo to nie wilk. Dla spanikowanego rodzica wilkiem będzie wilczak czechosłowacki albo szczupły husky i/lub malamut. Dzikie drapieżniki nie atakują ludzi, chyba że zmusi je do tego głód. Ten głodny nie był, bo dzieci miałyby całkiem inne obrażenia. No i ciekawi mnie, jak odstrzelą tego konkretnego wilka? Po czym go poznają? Co będzie, jak ten odstrzelony okaże się nie tym?

 • mockturtle

  Oceniono 41 razy 21

  To nie jest tak, że wilki podchodzą w miejsca, gdzie mieszkają ludzie. To ludzie się pakują w miejsca, gdzie mieszkały wilki.

 • white_lake

  Oceniono 25 razy 19

  to na pewno był pies zdziczały albo cały ten news to jakiś fejk totalny,
  o co zakład?
  już kiedyś była afera, że niedźwiedź w Bieszczadach faceta zabił, i co? i bzdura to była, a głupi ludzie już srali w gacie

 • warszawa1967

  Oceniono 28 razy 18

  Dzieci pogryzł pies podwórkowy, który zwiał z łańcucha a myśliwy zastrzelił wilka. Wilk tylko w bajkach atakuje ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX