Pan Tadeusz zobaczył sarnę z butelką na głowie. Mieszkańcy Świdnicy ruszyli na pomoc

W Świdnicy (województwo dolnośląskie) od kilku dni trwają poszukiwania sarny. Mieszkaniec Świdnicy zauważył, że zwierzę ma plastikową butelkę na głowie. Leśnicy podkreślają, że każde dzikie wysypisko śmieci, a nawet pojedynczy śmieć jest zagrożeniem dla lokalnych zwierząt.

Sarna z butelką na głowie. Mieszkańcy Świdnicy wzywają straż miejską

Sarnę z plastikową butelką na głowie zauważył pan Tadeusz Grabowski, mieszkaniec Świdnicy. Jego posesja graniczy z polami i łąkami, na których często pasą się zwierzęta. 20 czerwca wieczorem zauważył jednak zwierzę, które miało na głowie coś plastikowego. Postanowił, że pomoże sarnie i zaczął do niej podchodzić – udało mu się zbliżyć na odległość ok. 3 metrów, jednak sarna uciekła. Zaniepokojony mężczyzna zgłosił sprawę straży miejskiej.

Pozwolili na komercyjny odstrzał żubrów w Puszczy Boreckiej? Nadleśnictwo: Były chore

Pan Grabowski i służby porządkowe szukali zwierzęcia przez kilkadziesiąt minut. Zauważyli sarnę, kiedy mieli kończyć akcję, i zdecydowali, że należy wezwać weterynarza. Kiedy ten przyjechał na miejsce, zwierzęcia już nie było. Zapadł zmrok, więc dalsze poszukiwania odłożono na kolejny dzień.

Kolejne zgłoszenia o sarnie z butelką na głowie

21 czerwca tę samą sarnę zauważyła pani Dominika Janowska. Zwierzę leżało na polu niedaleko obwodnicy. Kobieta nakręciła film komórką i wezwała straż miejską. Jej zdaniem zwierzę nie miało już sił, żeby się podnieść. Po południu tego samego dnia strażacy miejscy odebrali jeszcze jedno zgłoszenie dotyczące zwierzęcia z butelką na głowie. Pan Tadeusz zaalarmował także straż pożarną, nadleśnictwo oraz zarządzanie kryzysowe.

 

Wielka mobilizacja mieszkańców Świdnicy i okolicznych miejscowości. Kilkanaście osób szuka sarny z butelką na głowie

Sprawa sarny z butelką na głowie, która krąży w okolicy Świdnicy obiegła Internet, przez co mieszkańcy miejscowości postanowili ruszyć na ratunek wystraszonemu zwierzęciu. Do akcji przyłączyło się kilkanaście osób – młodsi i starsi mieszkańcy Świdnicy, Żarowa, Zawiszowa oraz Wałbrzycha. Zwierzęcia szukano także za pomocą drona oraz kamery termowizyjnej. Sarny nie udało się znaleźć. Mieszkańcy Świdnicy i okolic, wraz z funkcjonariuszami służb porządkowych zapowiadają, że będą szukać jeszcze przez kilka kolejnych dni.

Marszałek woj. lubelskiego chce wybić wszystkie dziki w Europie. Przekonywał już europosłów

Żmija zygzakowata. Gdzie występuje, jak ją rozpoznać i co zrobić, gdy ukąsi?

Więcej o:
Komentarze (44)
Pan Tadeusz zobaczył sarnę z butelką na głowie. Mieszkańcy Świdnicy ruszyli na pomoc
Zaloguj się
 • minkat

  Oceniono 26 razy 26

  powinno sie wprowadzic kaucje na butelki, puszki i takie baniaki, od razu byloby mniej smieci.

 • art_102

  Oceniono 22 razy 20

  Jak na wezwanie w tak konkretnej sprawie przyjeżdżają służby, to powinny mieć broń z usypiaczem! Przecież sarna jest płochliwa, do tego przestraszona, póki ma siłę, ciężko będzie ją złapać, a te kilka kolejnych dni to dla niej wyrok śmierci. Zdechnie z głodu i pragnienia.

 • rodrigezoo

  Oceniono 23 razy 17

  Biedne zwierzę, bez jedzenia, bez wody, ledwo pewnie oddycha, a swołocz ma radochę, że to takie śmieszne...Widzieliście zdjęcia poranionych pyszczków bezpańskich zwierząt ,jak wyjadały resztki z konserw ?
  Człowiek to podłe stworzenie, zniszczy wszystko , co żyje, wystrzela, zmaltretuje...

 • red_fang

  Oceniono 12 razy 10

  Jak to śpiewał Adam Mickiewicz (w końcu Pan Tadeusz), czy inny Kuba Sienkiewicz, "wyszła na polanę sarna z butlą na głowie"... A tak poważnie, to powinni takie kary dowalać januszom za te dzikie wysypiska śmieci, żeby im się odechciało.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 15 razy 9

  Oby udało się tę sarenkę znaleźć i w porę oswobodzić. Biedne zwierzę cierpi z powodu czyjejś głupoty. Niech ten, co wyrzucił smieć wsadzi sobie na łeb butelkę. Sarno, trzymaj się. Ludzie, pomóżcie jej!

 • brutalnaprawda

  Oceniono 6 razy 6

  Powinno być : mieszkańcy Świdnicy (ci normalni ) ustalili czyny społeczne, polegające na zbieraniu śmieci w swoim otoczeniu !!!!!!

 • andy_1

  Oceniono 13 razy 5

  Nie 'z butelką na głowie" tylko ' z głową w butelce"... butelka na głowie = na głowie sarny stoi butelka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX