Tak komentowano mecz Polska - Kolumbia. Najczęściej? "K****", "ch**", obrywa też PZPN

Krótko i na temat, czyli "k****" i "ch**". Te dwa słowa najczęściej przewijały się w komentarzach podczas i tuż po meczu Polska - Kolumbia na mundialu. To jednak nie wszystko - obrywa się przede wszystkim PZPN, pojawiają się też wspomnienia o "wstydzie".

Mecz Polska - Kolumbia na mundialu zakończył się porażką biało-czerwonych. Przegraliśmy 0:3, a spotkanie przerwało marzenia o wyjściu z grupy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak komentowano je w polskim internecie, zarówno na Twitterze, Facebooku czy forach internetowych.

Mecz Polska - Kolumbia w komentarzach

Z raportu firmy SentiOne, monitorującej reakcje w internecie, wynika, że choć przed meczem nastroje były jeszcze względnie dobre (niewiele nacechowanych negatywnie wstawek), to już po pierwszej bramce dla Kolumbii stopniowo zaczęła rosnąć liczba tych krytykujących reprezentację Polski (dane skończyliśmy zbierać tuż po godz. 22.15).

Uwzględniając wszystko, co napisano w sieci podczas meczu, najczęściej pojawiały się te słowa:

Chmura słów kluczowych, które padały w polskiej sieci o meczu Polska - KolumbiaChmura słów kluczowych, które padały w polskiej sieci o meczu Polska - Kolumbia SentiOneJak czytać taką chmurę? Zielony kolor to słowa, które miały pozytywną konotację, niebieskie - neutralną, a czerwone, co oczywiste - negatywną. Te zielone i niebieskie pochodzą jednak, jak łatwo się domyślić, z okresu przedmeczowego.

Polska - Kolumbia na mundialu. Dominuje krytyka

W komentarzach do i po meczu Polski z Kolumbią nie zabrakło "ch**" i "*ku***" - to frazy pojawiające się najczęściej w negatywnym kontekście. Jest też oczywiście "wstyd" i wspomnienie PZPN, oczywiście w negatywnej konotacji.

Dziwić może za to obecność Łukasza Fabiańskiego wśród "negatywnych" komentarzy (niewiele zabrakło, by znalazł się tam też Jakub Błaszczykowski) - otóż internauci stosunkowo często pytali, "gdzie ku*** jest Fabiański", to samo dotyczyło Błaszczykowskiego.

Zabawnie wygląda za to obecność dwóch kont, które przewijają się w tej chmurze: ariankaversace i xluvmyshawn. To twitterowe konta, z których słano niezwykle popularne, krytyczne, tweety o meczu Polska - Kolumbia, jak np ten:

W pozytywnej części chmury pojawia się za to Robert Lewandowski. Dlaczego? Internauci w specyficzny sposób kpią z kapitana reprezentacji (choć warto oddać, że znajduje on też obrońców) - opisują np., że nie wygrał może meczu, ale wygrał z łupieżem (nawiązanie do kampanii reklamowej, w której występuje). Ponieważ kpią w zawoalowany sposób, systemy zbierające dane traktują takie komentarze jako... przychylne.

Mecz Polska - Kolumbia. Kto komentował?

Wbrew powtarzanemu co Mistrzostwa Świata lub Europy schematowi, bardzo często o meczu pisały kobiety. Mężczyźni stanowili prawie 58 proc. komentujących, a kobiety 42 proc. Różnica nie jest więc tak duża, jak mogłoby się wydawać.

Kto komentował mecz Polska - Kolumbia?Kto komentował mecz Polska - Kolumbia? SentiOne

Więcej o:
Komentarze (113)
Mundial 2018. Polska - Kolumbia. Reakcje meczowe
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 30 razy 18

  Przerost wymagan nad mozliwosciami klania sie. Wzdecie narodowe musi teraz znalezc droge rozladowania. Bedzie smierdziec po tym pierdnieciu.

 • kastoripollux

  Oceniono 35 razy 17

  Trzeba się było nie czepiać pani Jandy. Powiedziała prawdę, ale to pisuarowi nie w smak. Prawda w oczy kole pseudo patriotyczną hołotę z pisuaru.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 27 razy 15

  nie znam się na żadnych chmurach, tlitach i innym tego podobnym badziewiu, ale co można powiedzieć o piłkarzach którzy przegrywając z Senegalem (ch... wie gdzie to leży) drepczą sobie spokojnie po murawie, a w meczu o wszystko (również przegrywając) podają od bramkarza do Pazdana, który wysyła piłki na chybił trafił do przodu (dziwna taktyka) i oddaje się 1 "słownie jeden" strzał na bramkę przeciwnika???? ku... i ch... to dość łagodne słowa w tej sytuacji

 • lodzermensz1

  Oceniono 28 razy 12

  Jedyny pozytywny efekt tej sromotnej porażki, to nadzieja, że teraz trolle wiadomej przewodniej siły narodu nie będą epatowały udziałem naszej, pożal się Boże, reprezentacji w mistrzostwach. Bo przed mundialem czytywałem takie komentarze w stylu: za pisu jest tak dobrze, że nawet reprezentacja awansowała.

 • kamuimac

  Oceniono 23 razy 11

  cóż mem internetowy z tekstem "no to jeszcze tylko wpier....l od kolumbii i wakacje" okazał się najbardziej trafionym komentarzem w ciągu ostatniego tygodnia opisującym stan polskiej reprezentacji.

  teraz już mogą wrócic do gry w rekalmach i prowadzenia swoich sklepów :)

 • lucek10

  Oceniono 9 razy 9

  Rozwścieczony suweren dostał chleb, a chciał jeszcze igrzysk. Z języka suwerena te słowa na k... i ch... nie znikną, bo teraz jest to na topie. Co nam tam znienawidzone lewackie elity będą mówić jak żyć? Teraz to my mamy głos, my którym się wszystko należy! No bo wiecie: Bóg, Honor, Ojczyzna, Wielka Polska. My, naród wybrany, potomkowie Łupaszki i owieczki Jana Pawła II. Nasze zasługi dla odnowy i zbawienia świata są przecież niezwykłe!

 • helwiusz

  Oceniono 15 razy 9

  "Krótko i na temat, czyli "k****" i "ch**". Te dwa słowa najczęściej przewijały się w komentarzach [...]"

  Czyli poziom kibiców wedle poziomu reprezentacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX