Mały Mieszko rozczulił policjantów: "Nie dawajcie nam mandatu". Tata dostał najniższą karę

- Przepraszamy, jechaliśmy trochę za szybko - tak 4-letni Mieszko zwrócił się do policjantów, którzy zatrzymali jego tatę do kontroli drogowej. Funkcjonariusze byli nieugięci, jednak ich serca trochę zmiękły pod wpływem czterolatka.

O nietypowym finale akcji policji poinformowała stacja TVN24. Do wydarzenia doszło we wtorek 19 czerwca w Jeleniej Górze. Przed godziną 15 policja zatrzymała do kontroli drogowej pana Huberta i jego czteroletniego syna Mieszka. Kierowca rozmawiał z synem na temat pracy policjantów, a w tym czasie po dwupasmowej drodze w centrum miasta pędził ok. 80 km/h (obowiązywało ograniczenie do 50 km/h).

Czterolatek rozczulił policjantów: "Nie dawajcie nam mandatu"

Wydarzenia zarejestrował wideorejestrator zainstalowany w samochodzie. Nagranie z niego pokazała TVN24. Co na nim widać?

W pewnym momencie podróży nawigacja poinformowała o zbliżającej się kontroli drogowej. Chłopiec zaczął dopytywać o odległość i chwalić się znajomością policyjnego numeru alarmowego. W tym momencie pana Huberta wyprzedził nieoznakowany radiowóz, który dał sygnał do zatrzymania się. Pojazdy zatrzymały się na stacji benzynowej.

Gdy funkcjonariusze podeszli do samochodu, czterolatek włączył się w rozmowę z policją:  - Przepraszamy, jechaliśmy trochę za szybko - powiedział chłopiec. Po chwili dodał: - Nie dawajcie nam mandatu.

- Już tato powiedział, co masz mówić? - zapytał jeden z funkcjonariuszy. Pan Hubert zaprzeczył i powiedział, że syn mówi od siebie.

Dzień Ojca. Kancelaria prezydenta przypomina o "6 ojcach niepodległości" >>>

Podczas dalszego sprawdzania dokumentów mały Mieszko jeszcze kilkukrotnie poprosił funkcjonariuszy, by nie wlepiali mandatu jego ojcu. Policjanci nie odstąpili oczywiście od wymierzenia kary kierowcy, jednak prośby chłopca ich poruszyły.

Tym najwyższym (mandatem - red.) nie będziemy pana karać, bo syn tak prosi. Najniższym ukarzemy

- powiedzieli funkcjonariusze. Gdy poszli do radiowozu dopełnić formalności, Mieszko zapytał, czy dostali mandat. Gdy usłyszał potwierdzenie, przejęty powiedział „o nie”. Gdy czterolatek zapytał, kiedy „nie będziemy mieli mandatu”, ojciec uspokoił chłopca, że trzeba po prostu zapłacić mandat.

W przypadku pana Huberta, było to 100 zł. Kierowca otrzymał także cztery punkty karne.

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o:
Komentarze (96)
Jelenia Góra: czterolatek rozczulił policjantów, tata dostał niższy mandat
Zaloguj się
 • awersja

  Oceniono 37 razy 33

  O czym jest ten artykuł...? O nonszalanckim podejściu kierowcy do przepisów...? O błędach wychowawczych Huberta, który nie nauczył Mieszka odpowiedzialności za swoje czyny...? O policjantach, którzy (tym razem) rzetelnie wykonują swoje obowiązki...?

  Mieszko... Gdyby w czasie popisów twojego tatusia, Huberta, wbiegł na jezdnię mały czarny kotek z białymi łapkami, to z kotka zostałaby czerwona plamka na jezdni... A gdyby za małym czarnym kotkiem pobiegła Karolinka........

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 24 razy 10

  A co Mieszko mówił, gdy Hubercik zapiertalał?
  Szybciej tatuś, szybciej!

 • efedra

  Oceniono 19 razy 9

  "Najniższym ukażemy"
  Może czterolatek nauczyłby dziennikarza polskiej ortografii...
  Bo co mieliby policjanci ukazać?

 • kloceklego

  Oceniono 10 razy 8

  co podmiot liryczny miał tu namyśli?

  "Najniższym ukażemy" - i ukazał im się las krzyży

 • kinlej

  Oceniono 7 razy 7

  Ja też chciałem kiedyś poprosić Mieszkiem o anulowanie mandatu ale powiedzieli że musi być Władysław

 • pascak

  Oceniono 8 razy 6

  A powinni panowie policjanci wytłumaczyć Mieszkowi, że być może dotkliwy mandat uratuje mu życie, bo jego tatuś przestanie tak zap'dalać...

 • ax75

  Oceniono 8 razy 6

  Durny artykuł, promujecie brak odpowiedzialności? I ukarzecie, litości, wstyd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX