Ten film w dobę obejrzało 2 mln ludzi. I słusznie. Pokazuje, jak łatwo doprowadzić do tragedii

Mimo apeli ekspertów, 700 osób rocznie doznaje urazu lub złamania kręgosłupa skacząc do wody na główkę. Youtuber postanowił pokazać, czym może skończyć się taka zabawa.

Daniel Rusin, który prowadzi na YouTubie kanał "Reżyser Życia", opublikował w mediach społecznościowych film, który opowiada o skutkach skakania do wody na główkę.

Skok na główkę - czym może się skończyć?

Na nagraniu opublikowanym przez kanał "Reżyser Życia" widać grupkę nastolatków, którzy wypoczywają nad jeziorem. Głównym bohaterem jest Daniel, którego koledzy i koleżanki namawiają, żeby skoczył do wody na główkę. - Dawaj, skoczymy, wrzucimy filmik na Facebooka, lajki się uzbiera - mówi jeden ze znajomych. Tylko jedna dziewczyna odradza skok - Jak powie, żebyś skoczył w ogień, to też skoczysz? - pyta. Przegrywa jednak z presją tłumu: Daniel decyduje się na skok na główkę do jeziora, w widz robi to z nim, bo cały film nagrany jest z perspektywy nastolatka. Gdy chłopiec nurkuje, okazuje się, że pod taflą wody jest duży konar drzewa, w który chłopiec uderza.

Na kolejnych ujęciach słyszymy ciężki oddech Daniela i to, co widzi: zaniepokojonych znajomych stojących na brzegu. "Co zrobiłeś, Daniel?", "On się nie rusza, coś jest nie tak" - krzyczą znajomi. W kolejnym ujęciu widzimy jak poszkodowany jest wynoszony z wody. - Niech ktoś zadzwoni po pogotowie, on nie oddycha - krzyczy zrozpaczona dziewczyna.

W tym momencie słyszymy głos autora filmu, który mówi:

700 osób rocznie łamie kręgosłup właśnie przez takie skoki do wody, które są z reguły wynikiem głupiej zabawy

- mówi Daniel Rusin. Apeluje, by tego nie robić i namawia do udostępniania filmu. Nagranie ma być przestrogą dla innych, bo skok na główkę często kończy się urazem kręgosłupa, kalectwem lub śmiercią.

Tylko na Facebooku po nieco ponad dobie nagranie ma około 2,3 mln wyświetleń i 70 tys. udostępnień.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (70)
Ten film w dobę obejrzało 2 mln ludzi. I słusznie. Pokazuje, jak łatwo doprowadzić do tragedii
Zaloguj się
 • twzelnik

  Oceniono 37 razy 33

  Obejrzą, zalajkują, a gdy przyjdzie ich czas to skoczą bez zastanowienia.

 • zmxncb

  Oceniono 22 razy 14

  Młode samce z gatunku homo sapiens zawsze się tak zachowywały i zachowywać się będą. Od czasu do czasu któryś zginie, ale najsprawniejsi zwiększają swe szanse reprodukcyjne z powodu większego powodzenia u samiczek. Takie są odwieczne prawa natury i nie ma co chłopaków oskarżać o głupotę - po prostu to się często opłaca z ewolucyjnego punktu widzenia.

 • xyz876

  Oceniono 18 razy 12

  To nic nie da. Młodzież z każdym rocznikiem jest coraz głupsza. Przed chwilą na Tarchominie wyłowione z Wisły dwie 12-latki. Jedna nie żyje. Dziś skończyły szkołę, odebrały świadectwa i zaczęły wakacje. jedna już do szkoły nie wróci. Jutro będą następne. Do jutra.

 • artco1313

  Oceniono 15 razy 11

  skacząc na basenie o głębokości 5m nawet z trampoliny praktycznie NIE DA SIĘ "dojść" do dna - jak chce się powydurniać to niech to robi tam 100% bezpieczne co najwyżej zaboli jak wyjdzie mu skok na "dechę" - skakanie do naturalnych zbiorników to wyuczona głupota

 • augenthaler

  Oceniono 13 razy 9

  Nastolatek to jest z reguły osobnik głupi. Trochę jak mały kociak. O ile się przeżyje ten okres, to z tego rodzaju głupoty się wyrasta.

 • sselrats

  Oceniono 10 razy 8

  Kazali mu skoczyc... Nic sie nie zmieni dopoki ludzie nie wezma odpowiedzialnosci za swoje dzialania. Nikt mu nie kazal.

 • dupajasi0

  Oceniono 5 razy 5

  Tak to jest jak dziecko wchodzi w ten trudny okres. Między 14 a 40 rokiem życia. ;-)

 • kali23

  Oceniono 4 razy 4

  Jako stary pływak i ratownik nigdy nie zrozumie sensu skakania na głowę.

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 4 razy 4

  Efekt filmu psuje końcowa facjata autora, jakieś tam podziękowania. Wystarczyłby głos 'zza kadru'. Ale ogólnie film ok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX