NIK krytykuje. Za rządów Szydło urzędnicy wozili się drogo. A kilometrów przejechali mniej

Prawie 9 mln zł kancelaria Beaty Szydło wydała w 2017 r. na usługi transportowe. To ok. 2,2 mln zł więcej niż w roku ubiegłym. Jest to tym bardziej zaskakujące, że przejechano o 130 tys. kilometrów mniej.

W piątek pisaliśmy o wizażu, za który Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapłaciła w okresie od grudnia do marca 2017 r. 167,9 tys. zł. Jednak raport NIK "Informacja o wynikach kontroli wykonania budżetu państwa w 2017 r." zawiera więcej zaskakujących informacji na temat wydatków KPRM za rządów Beaty Szydło. W jednym z punktów opisano wyniki kontroli finansowania "usług transportu samochodowego".

Przejechali mniej, zapłacili więcej. Dużo więcej 

W raporcie że w 2017 r. wzrost wydatków w porównaniu do roku poprzedniego był "znaczący". Co to oznacza? Otóż NIK wyliczył, że na "usługę transportu samochodowego" KPRM wydał w ubiegłym roku o 2 mln 259 tys. zł więcej niż w roku poprzednim. To jest wzrost o 33,4 proc. Na usługi tego typu świadczone przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej w 2017 r. wydano łącznie 8 mln 913 tys, czyli o 2 mln 183 tys. zł więcej. Wzrost spory, ale to wcale nie oznacza, że w kancelarii w 2017 r. jeżdżono więcej niż w 2016 r. Jest dokładnie na odwrót: "liczba kilometrów przejechanych w ramach świadczenia tych usług zmniejszyła się prawie o 130 tysięcy" - informuje NIK.

7 razy drożej od taksówki

Izba zauważa w raporcie, że usługi świadczone na terenie Warszawy przez COAR kosztowały prawie 28 zł za km, czyli ponad siedem razy więcej niż usługi korporacji taksówkowej.

Tak duże rozbieżności w kosztach podobnych usług transportowych, nawet przy uwzględnieniu specyficznych – niemożliwych do spełnienia w ramach usług taxi – wymagań dla niektórych przewozów, powinny skłaniać kancelarię do dalszego optymalizowania koszów transportu

- czytamy w raporcie NIK.

Beata Szydło mówi o swoich obowiązkach. Nagle pada pytanie: Za co my pani płacimy?

Więcej o:
Komentarze (142)
W KPRM wydano prawie 9 mln zł na transport samochodowy
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 31 razy 25

  Jak sobie gębe upudrujecie za 180 tysięcy złoty to i dupsko wypada wozić tak aby miejscowe wsioki naiwnioki glosujące na nich wiedziały kto panisko. Tak ich nauczył proboszcz.

 • czechy11

  Oceniono 31 razy 25

  Pisiory to ludzie z rozmachem jak nie pudrują gęby za ciężkie pieniądze (180 tysięcy) to jeżdzą i wożą swoje tyłki za cięzkie pieniądze.

 • szaja25

  Oceniono 34 razy 22

  Dzięki dojściu do władzy Pis, każdy kto nie znał wykładni słów korupcja, nepotyzm, złodziejstwo, homofobia, pazerność, buta, arogancja, kłamstwo i wiele, wiele innych , teraz dobrze poznał.

 • dyskootantka

  Oceniono 21 razy 17

  Na początek rozwalili trochę limuzyn, potem zajęli się rozwalaniem państwa. Jedyne co umieją, to rozwalać. No ale jak się ma takiego wodza, to nic dziwnego.

 • pan.szklanka

  Oceniono 22 razy 16

  Czy kogoś jeszcze zdziwiłby fakt nocnego ściągania benzyny wężykiem z limuzyn przez ministrów "dobrej zmiany"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX