Afera GetBack. Były prezes spółki zatrzymany. Akcję przeprowadzono na lotnisku

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego prezesa spółki GetBack S.A. - Konrada K. - poinformowała Prokuratura Krajowa. Do zatrzymania miało dojść na warszawskim lotnisku.

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że zatrzymanie wiązało się z koniecznością postawienia zarzutów Konradowi K. Chodzi o zarzuty popełnienia przestępstwa, usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju, wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym spółki GetBack oraz przestępstw dotyczących manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy do publicznej wiadomości o działaniach spółki.

Z pierwszych informacji podanych przez serwis Parkiet.pl wynikało, że do zatrzymania doszło na warszawskim lotnisku, skąd K. chciał wylecieć do Izraela. CBA podało jednak, że były prezes spółki został zatrzymany, gdy z Izraela wracał. Funkcjonariusze przeszukują jego apartament i siedzibę firmy.

Afera GetBack. K. pisał listy do premiera

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie fałszowania danych finansowych spółki. Dotyczyły one rzekomego wsparcia od banku PKO BP i Polskiego Funduszu Rozwoju. W raporcie podano, że instytucje wsparły GetBack na łączną sumę do 250 mln zł, co okazało się nieprawdą.

Gdy sprawa wyszła na jaw, a notowania spółki gwałtownie spadły, Konrad K. miał wysyłać listy m.in. do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "Gazeta Wyborcza" przytoczyła ich treść. K. namawiał premiera, by pomógł uratować spółkę i przypominał, że GetBack wspierał i był sponsorem wielu inicjatyw związanych z PiS, w tym gali Gazety Polskiej.

Więcej o:
Komentarze (459)
Afera GetBack. Były prezes spółki zatrzymany
Zaloguj się
 • kwiatpatologii

  Oceniono 89 razy 61

  Jak to? Kaczyński pozwolił na to aresztowanie?
  Na myśl przychodzi Art B, Porozumienie Centrum i spółka Telegraf.

 • a.s.101

  Oceniono 68 razy 48

  PiS stara się przykleić PO do afery Amber, a teraz musi odkleić siebie od kilkakrotnie większej i bardziej niebezpiecznej afery Getback.
  Znając cwaniactwo PiS i nieudolność PO zaczynam się obawiać o wynik tego "dwumeczu". Okaże się, że obie afery to "wina Tuska".

 • kataryniarski

  Oceniono 58 razy 34

  Uuuuu, to teraz pan Prezes pewnie się sam powiesi na kracie w areszcie, byle tylko szczegóły na temat tej pisowskiej piramidy finansowej nigdy nie ujrzały światła dziennego!

 • xsawer

  Oceniono 30 razy 24

  Przez osiem lat Polcy i...
  Ups! To nie ta sztuka.

 • Oceniono 48 razy 24

  Toż to antysemityzm w czystej postaci!!!
  Normalnie aż mnie jarmułka w szufladzie sama podskakuje!

 • mazzini890

  Oceniono 23 razy 23

  Hegemonku123, w to że szef Get Back był po-wcem uwierzą może w Radiu Maryja, ale nie tu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX