Ponad 4 miliony jaj wycofane z polskich sklepów. Znaleziono w nich antybiotyk

4 mln jajek kurzych mają zostać wycofane z obrotu. To decyzja inspekcji weterynaryjnej po tym, jak w jajkach wykryto pozostałości antybiotyku lazalocyd.

Wycofana z obrotu będzie partia jaj oznaczonych kodem 3 - PL 30211306, termin przydatności do spożycia od 15.06.2018 r. do 06.07.2018 r. O wycofaniu jaj zdecydowała Inspekcja Weterynaryjna. Szacuje się, że takich jajek mogło trafić na rynek 4,3 mln sztuk.

Jaja można zwrócić do sklepu

"Wycofanie jaj jest spowodowane obecnością pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom" - podaje Główny Inspektorat Weterynarii.

Jajka trafiły do sklepów w opakowaniach po 6, 10, 20 i 30 sztuk. Na wytłaczankach widnieje weterynaryjny numer identyfikacyjny 30215904.

"Nie należy spożywać jaj wskazanych w komunikacie. Konsumenci, którzy zakupili wskazane w komunikacie numery partii jaj powinni zwrócić je do sklepu, w którym dokonali zakupu" - nakazuje inspektorat.

Wolny wybieg czy chów klatkowy? Które jajka lepiej kupić?

Więcej o:
Komentarze (76)
Ponad 4 miliony jaj wycofywane ze sklepów
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 37 razy 35

  te jajka mają jakichś producentów ? czy też ich nazwy utajniono
  jak w przypadku soli wypadowej w wędlinach ?

 • cyrkon

  Oceniono 27 razy 23

  Co wynalazł wujek Google...

  Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak, 62 - 060 Stęszew, Będlewo, ul.Wiejska, Zakład Pakowania Jaj Zaparcin, PL-30215904, WGRO-Poznań-Franowo, BOX 210.

 • dziadekjam

  Oceniono 28 razy 20

  Skoro podano Madeja jako dystrybutora parówek z bakteriami, to może by tak też podać dystrybutora tych jajek z antybiotykami? A może to SWOJAK i trzeba go kryć?

 • m.godwin

  Oceniono 17 razy 15

  Teraz trafią do aptek.

 • Mac Sieniel

  Oceniono 18 razy 14

  Pytanie za 100 punktów - skoro na wytłaczankach widnieje "weterynaryjny numer identyfikacyjny", to znaczy, że jajka przeszły przez badania weterynaryjne. A pytanie brzmi: kto i ile wziął w łapę?

 • konigin

  Oceniono 22 razy 14

  Przeciez co polskie to najlepsze: jajka, chleb, kielbacha, pomidory, miecho kazde (tez z antybiotykami), a na Zachodzie wrecz sie o to zabijaja. I tak pada mit.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 13 razy 11

  To trzeba przerzucic do aptek i sprzedawac na recepte.

 • duffy11

  Oceniono 8 razy 8

  80% wyprodukowanych na swiecie antybiotykow trafia do zwierzat hodowlanych. Zwierzaki sa trzymane w strasznych warunkach_ zatloczonych pomieszczeniach, czesto przebywaja w swoich odchodach- prawie wszystkie sa chore wiec karmi sie je antybiotykami, ktore my pozniej jemy w ich miesie, mleku czy jajkach. Oprocz tego podaje sie im hormony , zeby szybko rosly I dawaly wiecej mleka, a I pamietajmy o pestycydach ktore zjadaja w paszy I kumuluja w ciele..

 • tomasz.rze

  Oceniono 5 razy 5

  Uwaga, producenci lodów!
  Generalny Inspektorat Weterynaryjny ogłasza, że po zakończeniu akcji wycofywania jaj ze sklepów zostanie uruchomiona akcja "Zrobimy Wam loda, bo mamy jaja".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX