Agencja detektywistyczna zajmie się śmiercią fok nad Bałtykiem. "Sprawa istotna społecznie"

Detektywi z agencji Lampart zajmą się wyjaśnieniem przyczyny śmierci fok na polskim wybrzeżu. W ostatnim czasie na plażach znajdowane są kolejne martwe zwierzęta. Możliwe, że w niektórych przypadkach doszło do ich celowego zabicia.

Nawet osiem martwych fok znaleziono w ostatnich tygodniach na polskim wybrzeżu. Co najmniej kilka z nich mogło zostać celowo zabitych przez ludzi. Wcześniej posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczy proponowała, aby wprowadzić odstrzał fok, które jej zdaniem szkodzą interesom polskich rybaków.

Jedna z organizacji broniących praw zwierząt zapowiedziała nagrodę za wskazanie sprawców. Teraz wyjaśnieniem okoliczności ich śmierci zajmie się agencja detektywistyczna Lampart. Poinformowała ona na Facebooku, że "rozpoczęła czynności zmierzające do ustalenia okoliczności serii uśmierceń chronionych zwierząt (fok) nad Bałtykiem".

Agencja podaje, że ze względu na klasyfikację sprawy jako "istotna społecznie", czynności zostały przez nią dofinansowane.

Agencja podkreśla, że sprawą zajmie się ten sam zespół, który doprowadził do zatrzymania Bartosza D., poszukiwanego ws. skatowania psa „Fijo”.

Detektywi zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogą miedz informacje w tej sprawie, o ich przekazanie detektywom.

Trzy martwe foki nie zostały celowo zabite

Na początku tygodnia pojawiły się informacje o kolejnych martwych fokach. Maciej Naskręt z Trojmiasto.pl pisał, że jedna z nich "była owinięta linkami i dostała prawd. obuchem w głowę". Pojawiły się podejrzenia, że i tu mogło dojść do ich celowego zabicia. 

Sprawę zbadało fokarium Stacji Morskiej na Helu. Potwierdziło, że dostało zgłoszenia o trzech martwych fokach, znalezionych w Gdyni, Jastrzębiej Górze oraz pomiędzy Kuźnicą a Jastarnią. Fokarium poinformowało, że oględziny nie wykazały "śladów świadczących o tym, aby do ich śmierci celowo przyczynił się człowiek".

"Będziemy tępić te łajzy"

Obrońcy praw zwierząt i miłośnicy fok komentują, że za mordowaniem fok mogą stać lokalni rybacy. Dla wielu z nich foki to pasożyty – żywią się cennymi dla poławiaczy łososiami, a w ostatnich latach nauczyły się wyjadać ryby prosto z rybackich sieci.

W rozmowie z Wirtualną Polską o fokach nieprzyjaźnie wypowiadał się jeden z rybaków, trudniący się połowem ryb na Bałtyku:

W Szwecji i Finlandii już dawno uruchomiono odstrzały. U nas foka jest chroniona, bo rządzą ekoświry. Będziemy tępić te łajzy na własną rękę. Dowodów nie będzie.

Agencja Lampart Grup podała nowe ustalenia ws. Iwony Wieczorek 

Lampart Group to agencja, która rok temu podała, że zaginiona w 2010 roku Iwona Wieczorek, mogła zostać porwana przez pracowników firmy sprzątającej. Agencja sugeruje, że aby pozbyć się ciała dziewczyny, samochód dostawczy którym poruszali się prawdopodobni sprawcy napaści, w pewnym momencie zboczył z ustalonej trasy i dojechał w pobliże wlotu kanałów burzowych. 

Ustaleniami agencji zajęła się policja, ale nie zdradziła rezultatów nowego dochodzenia. 

Żakowski apeluje do Kaczyńskiego, by zajął się morderstwami fok. "To źle świadczy o narodzie"

Więcej o:
Komentarze (20)
Agencja detektywistyczna zajmie się śmiercią fok nad Bałtykiem
Zaloguj się
 • nessuno

  Oceniono 11 razy 9

  posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczy proponowała, aby wprowadzić odstrzał fok, które jej zdaniem szkodzą interesom polskich rybaków.

  Powinno się prewencyjnie odstrzelić tą zakłamana szumowinę, w dodatku złodziejkę.

 • borsuk07

  Oceniono 8 razy 8

  jeżeli wszystkie służby / a jest ich " trochę " / nie dają rady przypilnować składowisk śmieci to faktycznie wynająć prywatnych detektywów a oni szybko znajdą osoby odpowiedzialne za ten syf.

 • zueoko

  Oceniono 9 razy 7

  Foki innym fokom poprzyczepiały cegły na sznurze w ramach walki politycznej o panowanie nad łowiskami Foczego Imperium Bałtyckiego. Zaraz, zaraz a może to jednak ludzka sprawka...

 • xx78

  Oceniono 2 razy 2

  Lampart? Ci fantaści, którzy wmawiali ludzkości, że w śmieciarce widać twarz Iwony Wieczorek? Boszeee...

 • bigfisher

  Oceniono 8 razy 2

  Lampart nauczył się od Rutkowskiego jak brylować w mediach i robić pod publiczkę. Obawiam się, jednak że na deklaracjach się skończy, bo tu przecież nie chodzi o biedne foki, tylko o reklamę.

 • sorrry

  Oceniono 6 razy 0

  Czyżby niebawem morze zaczęło wyrzucać zdechłe lamparty?

 • Matt X

  Oceniono 1 raz -1

  Polska to jedyne państwo w nowej UE, które pozwala na dewastowanie własnego środowiska. Wszystko dla kilku szekli dla jakiegoś śmeciarza i kłusownika, który zwie się rybakiem. Niedługo w Bałtyku, będą jedynie pamiątki po IIWŚ, a my będziemy oddychać całą tablicą Mendelejewa. Ważne, że paru cwaniaków będzie miało dobrze przez chwilę.

 • dar61

  Oceniono 2 razy -2

  No, teraz taka tajna detekcyjna akcja będzie nader skuteczna, kiedy się ją ogłasza w tak poczytnym miejscu...
  A przy zabójstwie obiektów tak chronionych prawnie nie starczą oględziny, a sekcja.

  Oraz alibi: - Gdzie była pani, pani Doroto z Arciszewskich Mielewczykowa, w czasie zabijania fok na pani jakże ukochanym Wybrzeżu?

  ****
  Ze względu na istotę ortografii cytaty powinny co najmniej dostać dopisek „pisownia oryginalna", Szanowny redaktorze Patryku S.:
  '...podaje, że ze względu na klasyfikację sprawy jako „istotna społecznie", czynności zostały...' [PRZECINKOZA]
  >>> społecznie" czynności... [BEZ PRZECINKA - no to co, że to cytat?]

  W momencie pojawienia się słownika w redakcji, byk taki mógłby być unicestwiony skutecznej rybaku... to jest ten tego ... Redaktorze:
  '...samochód dostawczy którym poruszali się prawdopodobni sprawcy napaści, w pewnym momencie...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> dostawczy, [PRZECINEK] którym...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX